•  

252 + 1 = 253

Tytuł: Elantris
    Autor: Brandon Sanderson
    Gatunek: fantasy
    Ocena: ★★★★★★★★★☆

Ale to było dobre! Tak na gorąco po skończeniu, to podobało mi się chyba nawet bardziej niż ABŚ.
    Nie jestem jakimś wielkim fanem, gdy fabuła opiera się na religii, inkwizycji itp., ale tutaj mi to zupełnie nie przeszkadzało.
    Świetny pomysł, wykreowany świat, system magii też w porządku no i ta powolność w budowaniu akcji Sandersona jak zwykle na plus.
    Fajnie było też przeczytać coś co jest zamknięte w jednym tomie, bo serii zaczętych mam aż nadto.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #brandonsanderson

źródło: cdn-lubimyczytac.pl

+: L..............4, sphinxxx +25 innych
    •  

to podobało mi się chyba nawet bardziej niż ABŚ.

@panpikuss: nie grzesz, Elantris było spoko, ale jeszcze bardziej nastolatkowe niż Mistborn

+: Akilles
    •  

powolność w budowaniu akcji

@panpikuss: ja przez to prawie przestałem czytać xd

•  

@JesusOfSuburbia: Czy Elantris czy ABŚ, które póki co przeczytałem Sandersona jest dość grzeczne, żeby nie powiedzieć właśnie nastolatkowe czy młodzieżowe. Dlatego lubie sobie przeplatać czytanie Sandersona Abercrombim i jestem w pełni zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: dakas
    •  

@panpikuss:

Jedyna książka Sandersona którą czytałem.
      Gdzieś z 8 lat temu.
      Całkiem fajna, na plus w stosunku do większości z tych paru setek fantasy które przeczytałem.
      Muszę coś z niego jeszcze przeczytać, ale obecnie jestem w fazie SF, jakoś nie mam ochoty na Fantasy... Chyba kompromisem będzie "Do gwiazd" - Space Opera Sandersona ;)

•  

Fajnie było też przeczytać coś co jest zamknięte w jednym tomie, bo serii zaczętych mam aż nadto.

@panpikuss: mam dla Ciebie złą wiadomość bo Elantris jest planowane jako trylogia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      ale zgodzę się z tym, że sam pierwszy tom jest zgrabnie napisany jako samodzielna historia

A jeśli jeszcze nie czytałeś to są również dostępne dwa opowiadania z tego świata: Nadzieja Elantris (nie pamiętam dobrze, ale chyba Raoden nadal jest główną postacią) oraz Dusza Cesarza (nie związana bezpośrednio z wątkiem Elantris ale dziejąca się w tym samym świecie), która według mnie i wielu jego fanów jest najlepszym opowiadaniem Sandersona, dostał nawet za nie nagrodę Hugo

•  

@kalkuba: o to to, jak OP lubi zamknięte i krótkie historie to niech przeczyta tak jak mu radzisz "Duszę Cesarza". Bardzo dobre to jest!

+: kalkuba
    •  

Nie jestem jakimś wielkim fanem, gdy fabuła opiera się na religii, inkwizycji

@panpikuss:

źródło: according-to-this-youre-a-heretic-32523627.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h