Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie XV

a) Narysuj zimowy pejzaż dowolną techniką.
b) Naucz się robić domową „wiśniówkę” albo inny wysokoprocentowy napój, który rozgrzeje Cię w zimowe wieczory.
c) Przez 10 dni codziennie poświęć przynajmniej godzinę na wybrany przez siebie język. Może ten którego zawsze chciałeś/aś się nauczyć.

Z racji tego, że ze sztuką jestem na bakier, a języka obcego staram się uczyć codziennie więc nie byłoby to w porządku – wybór padł na zestaw drugi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skorzystałem z jednego z przepisów dostępnym na YT, zdecydowałem się na Miodówkę.

Bazą nalewki jest wysokoprocentowy bimber produkcji domowej, który otrzymałem w prezencie od bezdomnego — Pana Stanisława #pdk, widoczny na zdjęciu z komentarza poniżej wśród innych półproduktów w butelce 0.7 po Jim Beam.

Zestawienie kosztów:
€5 bimberek
€3.60 biały rum (€9.99 za cała butelkę, zużyłem ćwiartkę)
€6 miód 400g
€0.58 pomarańcza
Do kosztów należy doliczyć koszt zrobienia kawy, szczyptę gałki muszkatołowej oraz około 600 ml wody plus wydatek związany z prądem. Zakładam, że jednak jest to dość znikoma kwota i nie przekracza ona €2.
———
Koszt całkowity:
~ €17

Produkt końcowy będzie ponoć smaczny za około miesiąc. Z racji tego, że na początku marca mam urodziny, to wtedy planowana jest degustacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla zainteresowanych jak ona przebiegnie (tzn czy nalewka się uda) zapraszam do obserwowania tagu #nalewkilobuza

#mirkowyzwanie #pijzwykopem #nalewka

W przygotowaniu nalewki pomagała mi @Alsephina — weźcie jej dajcie suba to się jej będzie micha cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz LobuzKochaMocniej - #MIRKOWYZWANIE XV

a) Narysuj zimowy pejzaż dowolną techniką.
b) ...
źródło: comment_1612299926ew1TSXOYagM4vuL95LSOnF.jpg
  • 8