Wpis z mikrobloga

Trochę się pochwalę moim domkiem, który się buduje - głównie to chyba ze względu na nasze spore stado świnek morskich :D. Ogólnie to mamy z narzeczoną ekipę budowlaną, ale to co dajemy radę same to robimy same - jesteśmy dobrym przykładem na to, że dwie kobiety na przykład potrafią same postawić ogrodzenie tymczasowe kopiąc ręcznie 50 dziur w ziemi na głębokość 0,5 m, czy przeprowadzić rurę wodną przez fundament - a skoro my potrafimy to facet na pewno sam to zrobi też :P. Ręsztę robią Panowie. Oczywiście większość roboty jest zrobiona super, ale niestety też były dwa potknięcia i trzeba było na przykład przemurować jedną rzecz od zera. Jakby co projekt to HomeKoncept-45 :). Cena na ten stan to około 100 tys. (w tym materiał 74 tys.) - na stanie surowym póki co nie oszczędzamy i robimy dokładnie tak jak w projekcie wszystko (jest jeszcze komin oraz zbrojenie na strop w tej kwocie którą podałam, którego tutaj nie widać).

Wołam @Skoncentrowany bo chciał zdjęcia Porothermu Dryfix. Tak jak mówiłam z hurtowni wszystko ładnie przyjechało w 100% całe. Pewnie dlatego zostały 2 palety nie ruszone.

#budowa #budowadomu #budujzwykopem #budownictwo #swinkamorska
Niraya - Trochę się pochwalę moim domkiem, który się buduje - głównie to chyba ze wzg...

źródło: comment_1612356967G7GRH7q9wDHxpUoA1DFW1k.jpg

Pobierz
  • 15
@ATAT-2: @robertx: Wiem, ale kasy wtedy jeszcze za bardzo nie było. Przygotowanie pod budowę zjadło nam 5 tys., a jeszcze notariusze, podatki, pozwolenia i innego rzeczy kolejne myślę z 40 tys. (z wkładem własnym na działkę). Także jedyne co nam zostało to weekend i świder z castoramy za ok. 100 zł, a przydał się jeszcze potem kilka razy do innych rzeczy, więc wyszło na plus.
@galareta: Działka koło miasta
@dyzenteria: Nie za bardzo wiem czy było to robione na wszystkich słupach czy nie bo przyjechałam jak już rozszalowali i przygotowywali się na szalowanie stropu.
@czarny_i_zly: Komin wymurowany odwrotnie niż w projekcie :P. Na szczęście kierownik budowy od razu zobaczył i kazał im go odwrócić. Ogólnie to sprawy jak zbrojenie, murowanie itd. to zawsze idzie im super i kierownik na kontroli zawsze chwali. Gorzej jak w projekcie coś nie jest