Wpis z mikrobloga

Mireczki! Szukamy z różową pierwszego auta. Do miasta i raz na jakiś czas przejazd do rodziny. Budżet do 15 tyś PLN, najlepiej z instalacją LPG. Honda Jazz II 1.4 czy może Toyota Yaris II 1.3/1.33? Jestem z rodzaju tych wolnych kierowców, więc brak 140 na liczniku i 5s do setki mi nie przeszkadza ani trochę. Kilkunastoletnia marka premium odpada - ubezpieczenie by mnie zmiotło z planszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham państwa.

#motoryzacja #samochody #auta
  • 26
@Atreyu: Te wyjazdy poza miasto to raczej od święta i też nie jakoś daleko. Można śmiało określić, że 90% jazd będzie po mieście. Jak w takim razie wypadają te autka? Zastanawia mnie toyota i LPG w niej, bo niby yaris jakoś nie lubi gazu i coś się tam psuje, ale ile w tym prawdy - nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mxco88: Jazz II bardzo fajne i praktyczne. Super rozwiązane fotele. W tych pieniądzach jest wiele fajnych aut z LPG ew. do montażu taniego LPG o ile auto dużo robi no i ma być na dłużej lub "aż do zajechania":

- kia ceed
- punto
- renault scenic
- opel meriva/astra
- seat altea ale tylko taki z 1.6

Te auta są fajne za te ~15k z gazem i tanie w eksploatacji.
@mxco88: Skoda Fabia I w Combi. Silniczek 1.4 16V 75 Kucyków fajnie uciàgnie to autko. Gazik kosztuje jakieś 3 tysiące, a samo auto w dobrym stanie kupisz w okolicach 10 tysięcy albo mniej
@dolarinho1989: Ładne to Bravo, ale obawiam się, że stan turbosprężarki i ewentualne jej naprawy mogą mnie sporo kosztować, tym bardziej w aucie poniżej 15k. O instalacji lpg do tego nawet nie wspomnę..
@wojcielec: Też się interesowaliśmy fabią, ale II. I jest często dość biedna w środku, a II jest znacznie ładniejsza. Gust różowej też muszę brać pod uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)