•  

  323 + 1 = 324

  Tytuł: Chwilowa anomalia
  Autor: Tomasz Michniewicz
  Gatunek: Literatura faktu, reportaż
  Ocena: ★★★★★★★★☆☆

  Nowa książka autora Chrobotu - jednej z najlepszych książek non-fiction jakie czytałem.
  Tym razem autor skupia się na pandemii, zachowaniach ludzi i kilku tematach globalnych. Autor przyjął formę wywiadów z ekspertami w swoich dziedzinach i zadaje im pytania o postrzeganie pandemii w skali mikro i makro oraz o podejście do wirusa rządów w różnych krajach i ich obywateli.
  To co w książce jest najlepsze to pokazanie pandemii w skali kolejnych tygodni podejścia ludzi do pandemii. Jak to wyglądało w pierwszym tygodniu na świecie, w Polsce po pierwszym polskim przypadku, po pierwszych ofiarach śmiertelnych, w momencie lockdownu oraz po pierwszym poluzowaniu obostrzeń. Znalazło się również miejsce dla kwestii robienia zakupów, zapasów jedzenia, środków ochrony i czystości. Tego jak nasz kraj nie był przygotowany na takie zapotrzebowanie, mimo utworzenia ministerstwa rezerw materiałowych. Uczestnicy wywiadów wskazują również podejście prezydentów i premierów w różnych krajach, tego jak zmieniały się ich opinie o wirusie i wprowadzane obostrzenia, w zależności od punktu na skali czasu. Ciekawą odskocznią są prepersi i ich podejście do pandemii, dzięki której wielu z nich przestało być postrzeganych jako banda oszołomów i teraz pełnią rolę ekspertów.
  Na końcu książki mamy wywiady z osobami, których tematy skupiają się na przyszłości ludzkości, globalnej walce z ociepleniem klimatu, brakiem wody, przeludnieniem czy sztuczną inteligencją i autonomicznymi pojazdami.

  Jest to bardzo ciekawa książka, jednak nie wnosi nic nowego do żadnego z poruszanych tematów. Jest dobrym komendium wiedzy, szczególnie dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć wydarzenia z początku marca 2020.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl
  14/100
  #bookmeter #czytamzwykopem #ksiazki

  źródło: chwilowa-anomalia-o-chorobach-wspolistniejacych-naszego-swiata-b-iext65354286.jpg

  +: G...............r, wacek_1984 +14 innych