Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #koronawirus #szczepienia #covid #przeciwciala

Oddawałem krew miesiąc po przebyciu covid, a dzisiaj przy okazji kolejnej donacji sprawdziłem wyniki i okazało się że mam 1800 miana przeciwciał - bez namysłu wzięli mnie na osocze :)
Lekarka mówiła, że wyniki w granicach 500 to już bardzo dużo, a po szczepionce ma się około 400, więc moje osocze jest chyba zrobione ze złota ()

#barylkakrwi
69280 - 200 = 69080
Data donacji - 10.02.2021
Donacja - osocze od ozdrowieńca
Grupa krwi - nie wiem
RCKiK Kraków
Prywatny licznik - 1550 ml
Odznaczenia - brak
albert107 - #krwiodawstwo #koronawirus #szczepienia #covid #przeciwciala

Oddawałem k...

źródło: comment_1612975977ZcPEivcvFTIRmg331P6HTe.jpg

Pobierz
  • 18
@LordLookas: co do działania osocza to oczywiście nadal nie ma pewności ani badań ale w Polsce jak najbardziej się osocze podaje. Znam dwie osoby w kręgu znajomych, które leżały w ciężkim stanie w szpitalu, a po podaniu osocza im się polepszyło. Wiem, że to żadna próba badawcza, ale mi to wystarczy żeby oddawać.
@albert107: bardzo często rodziny ciężko chorych pacjentów naciskają ‚dlaczego jeszcze nie dostał osocza’ myśląc ze to uleczy chorego na covid. Niestety w ciężkim stanie niczego to nie zmieni a osocze będące obca tkanka (w zasadzie podanie go to przeszczep) może wywołać szereg działań niepożądanych u i tak już ciężko chorego człowieka. U mnie na oddziale z tego co pamietam osocze dostali nieliczni ale nie było żadnych spektakularnych efektów.
@LordLookas: No widzisz, co miasto to pewnie inaczej postępują, u mnie podają na bardzo dużą skale i to jak najwcześniej. Może ten brak efektów u ciebie na oddziale jest właśnie spowodowany tym, że podają nielicznym (zapewne najcięższym przypadkom) i gdy jest już za późno? Jeśli np. podawalibyście każdemu przyjętemu, w równym czasie od przyjęcia to wtedy można by wyciągać jakieś wnioski nt. działania.
@albert107: tzn. ja mówię o pacjentach których przyjmowaliśmy na intensywną terapię więc to już osoby w ciężkim stanie. Niestety wg. aktualnych wytycznych nie zaleca się rutynowego podawania osocza, nie można ot tak sobie wg. widzimisie podać go każdemu.
@albert107: Czy mierzenie przeciwciał to standardowa procedura przy oddawaniu krwi teraz? Czy tylko dla ozdrowieńców?

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby można było oddac osocze/płytki? Ja oddawałam tylko pełną, ale wolno idzie zbieranie pieczątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Kuklak podczas oddawania krwi musisz powiedzieć że jesteś ozdrowiencem (i mieć jakieś potwierdzenie) to zbadają przeciwciała i jeśli wyjdzie >500 to zaproponują oddanie następnym razem osocza.
  • 2
no albo posrajo się w majty xD Sam oddalem wczoraj krew ale takie brednie to soborie między pośladki można wsadzić xD krew ozdrowieńców hahahah. Jesteście bogami bo prześlijcie grypę bezobjawowo. Dziadki w wieku 300 lat umierają na covid. Czapki foliowe na głowę już!!!


@Fushnikov leki wzięte?