Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o Oculus Quest 2? Warto kupować/ dobrze współgra z komputerem?
Przyznaję, że najbardziej zależy mi na zagraniu w The Walking Dead: Saints and Sinners i Blade and Sorcery.
Jak oceniacie te gry? Jakie gry wy polecacie?
#vr #oculusquest
  • 12
Co sądzicie o Oculus Quest 2?


@Wiesmin: Bardzo fajny i przystępny VR. Stosunek ceny do jakości wyśmienity. Na pewno nie jest to headset najlepszej jakości, ale za tą cenę jest doskonały.

Warto kupować/ dobrze współgra z komputerem?


Tak, warto. Z komputerem współgra bardzo dobrze, można przez kabel podłączyć, można bezprzewodowo. Przy graniu przez kabel (jakikolwiek 5 metrowy USB typu C jest OK) bateria się wyczerpuje, ale wystarczy na jakieś 8 godzin
@Wiesmin: Tylko zamów z oficjalnej strony bo taniej o jakieś 300-400 niż z allegro :P. Na pewno nie jest to najlepszy VR, ale zdecydowanie najlepszy w swojej cenie i daje super doświadczenie. Fajne jest to że można go wziąć do znajomych i bez problemu pokazać komuś kto jeszcze nie miał okazji spróbować. No i na PCcie można instalować piraty i bez problemu grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko zamów z oficjalnej strony bo taniej o jakieś 300-400 niż z allegro :


@Pivoo: Właśnie się nad tym zastanawiałem, ale jak zobaczyłem różnicę w cenie to wybór był oczywisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba kupić aplikację Virtual Desktop na goglach za 20$ żeby móc to zrobić


@Pivoo: alternatywnie z powodzeniem można grać bezprzewodowo za pomocą tej darmowej, open source apki https://github.com/alvr-org/ALVR Wystarczy zainstalować na komputerze apkę serwer, a na goglach apkę klient. Być może jest to trochę mniej przyjazne dla użytkownika, ale zawsze to dodatkowe $20 na gry
@Wiesmin: No, masz Nvidia Optimus które przełącza ci kartę według potrzeby. GTX 1050Ti powinien wystarczyć do większości, ale czy Half Life Alyx ruszy to nie wiem :P.