Wpis z mikrobloga

Mirki spod #gielda przestroga dla Was i innych. Wczoraj odebrałem telefon od "konsultanta", który chciał poinstruować mnie do zainstalowania oprogramowania zdalnego pulpitu. Narracja była utrzymana taka jak w artykule, który proszę żebyście kopnęli. Na telefonie wyświetliło mi numer z Krakowa +48 12 200 53 61, po akcencie słychać było, że jest to jakiś obywatel Ukrainy. Bajeczka o tym, że "roboty" kopały mi #btc, a że ostatnio był duży wzrost na BTC, to mi ich sporo tak nakopały i muszą zweryfikować mi konto w celu przekazania nakopanych btc. Najśmieszniejsze dla mnie jest to, że wiedział na jakiej aplikacji gram, więc obstawiam wyciek bazy danych, albo czysty przypadek. Platforma plus500. Może jakieś #csiwykop po numerze tel?
P.....k - Mirki spod #gielda przestroga dla Was i innych. Wczoraj odebrałem telefon o...

źródło: comment_1613139121iOlgV308RzDJpoAYlQS762.jpg

Pobierz
  • 6
obstawiam wyciek bazy danych


@PucekLucek: Pewnie tak. Sam musiałem założyć drugi numer tel bo poprzedni udostępniałem w ogłoszeniach w necie i notorycznie jakieś cholery do mnie dzwoniły. Nowy mam już dwa lata, nigdzie nie podaje w połączeniu z lokalizacją czy jakimikolwiek danymi to ani jednego dziwnego telefonu nie miałem.