Wpis z mikrobloga

**" W pobliżu małego, cichego miasteczka w stanie Maine czai się potwór..."

Wczoraj w moim cyklu ➛ #
zlotaeravhs przypomniałem " koci " horror wg opowieści Stephena Kinga, a dziś kolejne jego dzieło przeniesione na ekran, tym razem z psem w roli głównej.

" Cujo " (1983) /na VHS znany jako "Pies"/

Na farmie w miasteczku Castle Rock mieszka rodzina Camberów wraz ze swoim bernardynem o imieniu Cujo. Pies jest niezwykle przyjazny dla ludzi i uwielbia bawić się z dziećmi. Jednak pewnego dnia zostaje ugryziony przez nietoperza i zaraża się wścieklizną. Przestaje być milutkim zwierzakiem i staje się psem - zabójcą.
Pewnego dnia Donna Trenton i jej mały synek przyjeżdżają do warsztatu samochodowego mieszczącego się na farmie. Gdy wkrótce okazuje się, że nigdzie nie widać mieszkańców, a samochód nie chce odpalić, kobieta wysiada z autaauto i znienacka zostaje zaatakowana przez psa. Udaje się jej schronić w samochodzie, jednakże wraz synem są uwięzieni we wnętrzu przez warującą opodal bestię...**


Film chwilami trochę naiwny, ale nadrabia to pies, który jest tu głównym, krwawym, morderczym (anty) bohaterem. Ocena w granicach 5-6/10, zwłaszcza jak będzie się oglądało z przymrużeniem oka.

Z ciekawostek :
– Słowo "Cujo" w języku Indian oznacza "niepowstrzymana siła".
– W filmie pod pseudonimem wystąpił Jean-Claude Van Damme, jednak ostatecznie zdjęcia z jego udziałem zostały wycięte.
– Zamiast bernardyna, w niektórych scenach użyto rottweilera, ponieważ wyglądał wystarczająco wrednie.

– W filmie wykorzystano pięć bernardynów, rottweilera oraz jedną mechaniczną głowę i człowieka w kostiumie psa.

Zwiastun 1 - klasyczny (HD) .
Zwiastun 2 - nowy dla BluRay (HD) - bardziej spojleruje sceny.
Strona Filmweb. Film on-line z lektorem na[ CDA ] .

➡ Poprzedni wpis - horror" Lunatycy "

Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania...

#stephenking #zlotaeravhs #horror #filmnawieczor #cda #ogladajzwykopem #film #gimbynieznajo #nostalgia #40plusclub #filmy #30plusclub #wykopplus30club
Montago - **" W pobliżu małego, cichego miasteczka w stanie Maine czai się potwór..."...

źródło: comment_1613153321lM7LT8AtBuTZYAh71OYsR7.jpg

Pobierz
  • 8
@Mega_Smieszek:
Wybacz, ale film oglądałem na tyle dawno, że nie bardzo pamiętam szczegóły, nawet jeśli dotyczyły jakiegoś kluczowego pierdzenia ;)

Powyżej jakiś mirek szykował się do oglądania, może zawołam go za jakiś czas i rozwieje już definitywnie tajemnicę tego bąka ( ͟ل͜)
@Montago: czytalem ksiazke z 20 lat temu, pamietam do dzis motyw szafy w pokoju syna glownej bohaterki, ze na końcu szafa się otoworzyła ( ͡° ͜ʖ ͡°)