Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 1 588 955 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono 465 931 osób

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 38 700 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 36 870
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 1 588 955 osób w całej Pols...

źródło: comment_1613301012pVlAzQ18fM1jYK97omOFvD.jpg

Pobierz
  • 39
@Cierniostwor: przypominam że to jest górna granica symulacji, są też inne warianty tych symulacji


@megawatt: ja to bym się ucieszył gdyby te 14 mln już miało to za sobą. Efektywny współczynnik transmisji na poziomie 60% tego co mieliśmy jesienią uniemożliwiałby powtórkę z września- listopada. Zwłaszcza przy zamkniętych szkołach. Tylko jakimś dziwnym trafem R mamy na poziomie 1 od kilku tygodni a powinno spadać coraz szybciej.
Albo mutacje, albo otwarcie klas-I-III
@wrzesien: Obawiam się, że w listopadzie IFR było grubo powyżej 1% bo służba zdrowia nie wyrabiała. Przy zapaści służby zdrowia śmiertelność niemal się podwaja.
Zresztą teraz może być jeszcze jeden czynnik zakrzywiający stan faktyczny i rozwój epidemii- wyłapujemy więcej zgonów kowidowych i niedoszacowanie może byc mniejsze dlatego współczynnik transmisji.

Trzeba było tą dokręconą śrubę utrzymać jeszcze 2 tygodnie mielibyśmy spory zapas i w ostatecznym rozrachunku wszystkie te obostrzenia skończyłby się znacznie
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Są jakieś strony z dobrymi wykresami sytuacji w Polsce? Większość które znam, ma tylko dzienne przypadki czy ofiary zamiast średnich kroczących.

Wracając do nadmiarowej śmiertelności, to jak tylko będą dane z lutego to będzie można porównać z przypadkami ze stycznia. Poza tym moje liczenie jest dość optymistyczne, ponieważ jak pokazują inne kraje to ilość ofiar powinna być większa od nadmiarowej śmiertelności.

Nie wierzę w trzymanie śruby przez dwa tygodnie, B.1.1.7