Wpis z mikrobloga

@Kempes: moja luba smiga po krakowskich szpitalach bez szczepienia. Praktycznie cały ich rok nie dostal szczepien i juz 3 tyg temu uczelnia przekazala im informacje, ze do konca kwartalu na 100% nie beda zaszczepieni, a pózniej to sie zobaczy. Wazniejsza jest grupa bedaca elektoratem, niz pracownik sluzby zdrowia, ktory widuje tygodniowo setki pacjentow, ktorych covid moze zmieść z planszy..
@chrominancja Nie, to nie jest normalne. Administracja to nie jest grupa 0. Po drugie, 90% pracuje zdalnie. Teraz lekarze, pielęgniarki i inni, którzy faktycznie mieli dostać te szczepionki ich nie dostaną, bo poradni grażynka z panią Helenką, które siedzą w domach albo w biurach szpitalnych muszą zostać zaszczepione. Jak to jest, że na początku rząd informował, że ma zabezpieczoną taką ilość szczepionek, która wystarczy do zaszczepienia CAŁEJ grupy 0, a teraz się
@chrominancja Masz news na górze. Zabrakło szczepionek dla grupy zero. Krótkie i zwięźle. To, że Ty znasz 5 lekarzy i wszyscy są zaszczepieni to po pierwsze nic nie znaczy, po drugie nie tylko lekarze są w grupie zero. Ja znam takich, którzy nie są zaszczepieni, bo przechorowali w styczniu i teraz nie mają jak przyjąć szczepionek, bo ich nie ma.
Administracja szpitala to setki pracowników biurowych itp. - dyrekcja, kadry, komisje, informatycy,
@semperfidelis jeśli ci ludzie pracują na miejscu w szpitalu to powinni być zaszczepieni. Tak samo jak osoby sprzątające szpitale, tak samo jak gastronomia w szpitalu itd. Każdy kto pracuje w szpitalu na miejscu powinien być zaszczepiony.


Nie powinieneś łapać bólu o to, że ktoś został zaszczepiony tylko o to jak mało mamy szczepionek i jak bardzo bezsensowne jest szczepienie w całym kraju w takich odstępach czasu (bo to zaraz trzeba będzie rok
@chrominancja Nie, nie powinni, bo nie są ujęci w grupie zero. Przynajmniej udawajmy, że jeśli coś ustalamy, to się tego trzymamy. Tutaj po koleżeńsku, po znajomości i zwyczajnie ukradziono szczepionki tym, którzy mieli je dostać zgodnie z zapewnieniami i pierwotnymi ustaleniami.
Ponownie oszukano ludzi. Ludzi (lekarze), którzy teraz na grupach szukają poz-ów, i szpitali węzłowych setki kilometrów od siebie, żeby przyjąć druga dawkę w odpowiednim czasie.

Po pierwsze mam ból dupy o
Nie, to nie jest normalne. Administracja to nie jest grupa 0


@semperfidelis: Nie wiesz a się wypowiadasz. Administracja była w grupie 0 jeśli się zarejestrowała jakoś listopad/grudzień. Potem to znieśli i mógł się szczepić tylko personel medyczny bo szczepionek mało (obudzili się). Ja jestem zaszczepiony dwoma dawkami zgodnie z prawem mimo, że ledwo rozróżniam paracetamol od ibuprofenu.