•  

  Czy wśród Mirków aktywnie zarządzających swoim kapitałem są chętni na możliwość przeprowadzenia precyzyjnej i miarodajnej analizy profilu inwestycyjnego?

  Poniżej przedstawiam kilka przykładowych wyników takiego badania. W obecnych czasach pełnych zawirowań odpowiednia strategia inwestycyjna oraz przygotowanie się do lokowania swoich środków w praktyce będzie wartością dodaną dla każdego.

  Jakie przeciętny obywatel ma oczekiwania w stosunku do rynków finansowych? Przede wszystkim możliwość przeniesienia wartości swojego kapitału w czasie. Przy inflacji w okolicach 3%, oraz realnie ujemnie oprocentowanych depozytach bankowych jest to problematyczne. Nie zdajemy sobie także sprawy jak istotne jest precyzyjne określenie horyzontu czasowego, dokładne zdefiniowanie naszych celów finansowych na najbliższe lata oraz zbudowanie na tej podstawie portfela o odpowiedniej płynności. Zaczynając od ulokowania kapitału rezerwowego w postaci poduszki finansowej w sposób dający płynność oraz ochronę przed inflacją. Poprzez cele krótkoterminowe, zabezpieczenie zobowiązań, np. hipotecznych. Kończąc na zabezpieczeniu naszej przyszłości emerytalnej czy bezpieczeństwa finansowego naszej rodziny.

  Narzędziem pozwalającym nam lepiej zorganizować te cele jest zdefiniowanie profilu inwestycyjnego. Na 3 zdjęciach przedstawiam wam przykładowe wyniki oraz sugestię dla:

  A) 25-30 latka- horyzont inwestycyjny 5-10 lat. Na przykład gromadzenie środków na wkład własny, spłatę kredytu wcześniej. Wiedza finansowa na poziomie przyzwoitym.

  B) Lokowanie nadwyżek finansowych w celu maksymalizacji zysku. Możliwość połączenia tematu z optymalizacją podatkową.

  C) 35-40 latek- dłuższy horyzont inwestycyjny. Zabezpieczenie przyszłej płynności finansowej. Bezpieczeństwo oraz prostota w rozumieniu podjętych działań.

  Do wszystkich plusujących ten wpis wyślę informację na temat możliwości przeprowadzenia podobnej analizy oraz mojego osobistego zaangażowania w omówienie jej wyników. Celem oczywiście jest praktyczne wykorzystanie tej wiedzy oraz poukładanie spraw finansowych, także dotyczących tematów pośrednich. Zawołam was także do 3 kolejnych wpisów dotyczących praktycznego inwestowania swoich środków. Omówię w nich obecną sytuację gospodarczą, zastanowimy się z jakich typów instytucji oraz rodzajów inwestycji warto korzystać, a także omówimy temat kosztów który mocno wpływa na późniejszą rentowność naszego przedsięwzięcia.

  pokaż spoiler #finanse #gospodarka #gielda #ekonomia #pieniadze #inwestycje #inwestowanie #gielda #b2b #oszczedzanie #lokaty #banki #emerytura

  źródło: 30latek.krótki.hor.rozumie.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wczoraj zapowiadałem, dzisiaj pokazuję. Witajcie w kolejnym wpisie na tagu #rzadkiegry, gdzie wrzucam rzadkie gry w folii z mojej kolekcji!

  8. The Elder Scrolls IV: Oblivion - edycja kolekcjonerska

  Przed chwilą dotarła do mnie kolekcjonerka The Elder Scrolls Oblivion na Xbox 360. Gra została wydana w 2006 roku, a nakład tych edycji był oczywiście mocno ograniczony - wtedy Bethesda nie dorabiała kolekcjonerek, które miały być dostępne tylko na początku tak jak np. w przypadku Fallouta 76 ( ͡° ͜ʖ ͡°). W pudełku znajduje się podstawowa gra, mapa, bonusowe materiały (making of), moneta (Septim) i dodatkowa książka (Pocket Guide to the Empire: 3rd Edition). W tym czasach nówka sztuka jest praktycznie nie do dostania. Niestety folia w moim egzemplarzu jest odrobinę przedarta na dole, więc gra pewnie długo u mnie nie zabawi :/

  Ile jest wart ten przedmiot?

  W takim stanie jak mój, myślę, że poszedłby ze spokojem za ok. 3000 zł. Na eBayu ceny wahają się od 4000 do 6000 zł. Co prawda na Amazonie jest jeszcze sztuka za 2000 zł, niby nowa, ale nie ma żadnych zdjęć, więc "nowa" może równie dobrze oznaczać pognieciony egzemplarz z całą podziurawioną folią.

  Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?

  Znalazłem ten egzemplarz na OLX jakiś miesiąc temu. Napisałem do sprzedającego, zero odzewu. Kilka dni temu się odezwał, że był na urlopie i może mi sprzedać grę, jeśli nadal jestem zainteresowany. Dobiliśmy targu - zapłaciłem... 100 zł z wysyłką.

  #gry #grypc #ps4 #ps5 #ps3 #xboxone #xone #xboxseriesx #xboxseriess #xbox #pcmasterrace #xbox360 #playstation #theelderscrolls #oblivion
  pokaż całość

  odpowiedzi (100)

 • avatar

  rekruterka miała dzwonić dziś, a nie zadzwoniła, pewnie coś jej wypadło i jutro zadzwoni :)

  #praca #pracbaza

  odpowiedzi (79)

 • avatar

  Dlaczego na igrzyskach nie ma rzucania piłeczką palantową? Od podstawówki do gimnazjum nas tym katowali...
  #tokio2020

  odpowiedzi (33)