Wpis z mikrobloga

@SzaraMorda: "doświadczenie psychodeliczne" jest najtrudniejsze, takie nieco "techniczne" i może nie być do końca zrozumiałe przed pierwszymi poważnymi tripami i ogólnym wgłębieniem się w psychodeliczną filozofię ;)

reszta to w sumie obojętna kolejność, bo forma i tematyka też dość zróżnicowane ;)
możesz np pojechać mniej więcej chronologicznie, czyli np hoffmann, huxley, strassmann
@rassvet: Huxley'a mam również pożyczoną "Filozofię Wieczystą" ale słyszałem, że ma wyższy próg wejścia.

@kubako: Też myślałem żeby zacząć od daty wydania ale wolałbym zacząć chyba od czegoś mniej technicznego czyli tak jak poleciła @rassvet, a dopiero potem tak jak napisałeś.

@concious_mind: Nie myślałem, nie chciałbym mieć problemów ze zrozumieniem. Jak przetrawię polskie tłumaczenia i będę miał ochotę to zabiorę się za oryginały tych pozycji, które nie zostały
@SzaraMorda: Hofmann i Strassman nie są techniczne - to są typowe książki popularnonaukowe opisujące badania i historie pewnych odkryć, ale są pisane językiem zupełnie zrozumiałym dla każdego i z opisami dla "normalnych" ludzi.

Dlatego napisałem, że właściwie kolejność jest obojętna, bo żadna nie będzie jakaś specjalnie ciężka czy zaskakująca.

A "Doświadczenie..." imho trochę takie jest. Napisane trochę jak instrukcja obsługi egodeath. Dlatego najlepiej na koniec, albo najlepiej na tripa sobie zostawić