•  

Siemanko koledzy i koleżanki z #krakow
    Gdybyście hipotecznie mieli się przeprowadzić do Krakowa z innego miasta to gdzie chcielibyście zamieszkać? Jaka dzielnica, okolica? A może przedmieścia z dobrym dojazdem do centrum? Są jakieś obrzeżne miejscowości gdzie można kupić działkę budowlaną w rozsądnej cenie / spoko lokalizacji?

•  

Jaka dzielnica, okolica?

@Kuba_prezes:

źródło: wykop.pl

+: w......y, Czaczkes +11 innych
    •  

@Kuba_prezes: może pierw się trzeba zastanowić czy się chce mieszkać w mieście czy na wsi a potem pytać o najlepsze dzielnice w Krakowie lub o tanie działki na wsiach xd

•  

@obszarnik ja pytam ludzi z Krakowa co by wybrali. Zanim mi przyjdzie dokonać wyboru jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie.

•  

@Kuba_prezes: łatwiej wymienic gdzie bym nie chciał mieszkać :D na pewno unikałbym dużych blokowisk ale nowa Huta już spoko. Jak miejscowości oscienne no to tutaj różnie bo albo drogo albo alby dojazd. No jest sporo opcji

•  

@obszarnik: hahah. Się śmiej ale przyklepiesz przeprowadzkę i #mirkohooligans to będzie Twój ulubiony tag! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kuba_prezes: Zależy czego szukasz, są dzielnice z klimatem i te bez niego, bardziej i mniej bezpieczne, tańsze i droższe etc. Mieszkałem w kilku dzielnicach (Krowodrza, Grzegórzki, Zwierzyniec, Podgórze i Nowa Huta) i na starość przeniósłbym się na Grzegórzki (podkreślam "Stare"). W Hucie dobrze się mieszka (komunikacja, zieleń, ceny mieszkań, bezpieczeństwo i ogólnie "klimat"), ale sentyment do Hali Targowej, Plant Daszyńskiego, Cracovii i ogólnie pojętego "dzieciństwa" pozostał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozytywnie odbieram "Stare" Dębniki (spokojnie i wszędzie blisko), Łagiewniki-Borek-Fałęcki (lokalizacja niezła i w mojej opinii perspektywiczna) czy też Podgórze Duchackie (niskie ceny nieruchomości jak na położenie, w przyszłości najbardziej perspektywiczna dzielnica w KRK). Jednocześnie, in minus: Prądniki (brak tramwajów, a te projektowane mają jeździć jak linia "Kolcewaja" w Moskwie, wieczne korki, Dębniki (Ruczaj) - klatki dla studentów na wynajem, Swoszowice (wieczne problemy z usługami miejskimi w rezultacie włączenia terenów wiejski do miasta). Neutralnie: Bronowice (trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć, poza faktem, że poza L. Rydlem nie kojarzą mi się z niczym), Prokocim-Bieżanów (z jednej strony: dobra komunikacja, infrastruktura sklepowa i ceny mieszkań, z drugiej: dzielnica ludna, niedoinwestowana, żeby nie powiedzieć zaniedbana przez włodarzy Miasta i po głowie można dostać), Kurdwanów (tutaj opinie są skrajne, więc wychodzi na neutral). Pozostałe nowohuckie dzielnice: Czyżyny (+:"prestiż" na nowych osiedlach, komunikacja, sklepy, -: będzie sporo zmian w ruchu, korki, brak miejsc parkingowych, spory "urzędnicze"), Bieńczyce (+:komunikacja, +/- dane osiedle), Mistrzejowice (Bieńczyce + taniej i nowe inwestycje), Wzgórza Krzesławickie (najtańsze mieszkania w Krakowie, jak mieszkasz przy pętli tramwajowej to super, jak nie to zapierdalaj wozem przez całe miasto/ew. jesteś w dupie). Chyba tyle...

•  

@Arewin blokowiska raczej bleh, ale niczego nie wykluczam. Na razie powiedzmy że badam grunt :)

@Aeli dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Już myślałem że tylko śmieszki będą :)
      Tak najlepiej na świecie to byłoby wyrwać działkę budowlaną gdzieś za miastem blisko zieleni żeby dojazd do miasta trwał z 20 minut samochodem. Wychowałem się w domu z ogrodem, obecnie mieszkam w mieszkaniu i brak ogrodu i własnej przestrzeni na świeżym powietrzu mi doskwiera. Widziałem że sporo się stawia gotowych szeregówek na obrzeżach miasta, na pewno też warto zbadać temat.

•  

@Kuba_prezes: wszystko zależy od tego jaki masz budżet. Szeregówki spoko opcja ale później robisz Z taryfę pół życia bo nie ma infrastruktury żadnej w pobliżu :D

•  

@Kuba_prezes: Szeregówki na Wzgórzach planują/budują więc niby miasto, ale wieś. Popatrz ewentualnie w okolicy Brzegów, bo widziałem kiedyś dom do remontu i rozbudowy z działką za circa 100 tys. Jak skończą Przylasek Rusiecki to masz domek jak na Mazurach ;)

•  

@Kuba_prezes: Prądnik Czerwony jest bardzo w porzadku

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Kuba_prezes: Bez budżetu i określenia np. miejsca pracy ciężko cokolwiek doradzać, jako mieszkaniec Krakowa to raczej bym się stąd wyprowadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Mikster
    •  

@kawiarnianypl Co sklania cię w stronę wyprowadzki? I gdybyś miał możliwość to dokąd?

•  

@Kuba_prezes: Negatywne zmiany w mieście na przestrzeni ostatnich 10-15 lat. Coraz gorsza organizacja ruchu przez co stoi się coraz więcej w korkach, coraz mniej miejsc parkingowych, w moim przypadku zła siatka komunikacji miejskiej, która nie jest alternatywą dla samochodu, zabudowa terenów zielonych, słynna patodeweloperka i wciskanie gigantycznej liczby bloków przy zerowej poprawie przepustowości dróg dojazdowych, smog. Mam wolny zawód więc ostatecznie i tak się wyniosę tam gdzie tanio i ciepło przez cały rok więc mojej rady pod tytułem "gdzie" nie słuchaj :).

•  

@PiersiowkaPelnaZiol: Najdroższa, ekskluzywna część miasta, dużo zieleni, jednakże dojazd problematyczny, a komunikacja miejska słaba. Charakter willowy kontrastujący ze spotykanym gdzieniegdzie brakiem chodnika. Osobiście za pieniądze pozwalające na zakup tam domu, wolałbym kupić mieszkanie lub dom w innym miejscu.

•  

wolałbym kupić mieszkanie lub dom w innym miejscu.

@Aeli: np? Mi się bardzo podoba krowodrza, ale niestety taki misz masz jest straszny.

•  

@PiersiowkaPelnaZiol: Jak już wcześniej napisałem na Starych Grzegórzkach, może na Wiślanych Tarasach,
      ew. w tej inwestycji koło Forum, jeżeli na części wspólnej nie ma komornika ( ͡° ͜ʖ ͡°). Odnośnie Krowodrzy to oglądałem w zeszłym roku mieszkanie z miejscem parkingowym w okolicy Królewskiej (w dobrych pieniądzach), jednak było za małe.