Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Moje ostatnie pół roku w pigułce.

  1. Guz mózgu
  2. Złamana ręka na hulajnoge przez pedalarza
  3. Nowotwór jądra
  4. Przerzuty na płuca
  5. W poniedziałek zakończył się związek po prawie 10 latach
  6. Szef nie chce przyjąć wypowiedzenia, wysłał mnie na urlop
  7. Nie mam gdzie mieszkać

  Jakieś pierdoły po drodze były ale nie pamiętam, cały czas zasada wyparcia była.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia, bo mój nie będzie.

  #zalesie #nowotwory #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (83)

 • avatar

  Moja różowa ma kuzyna. Znacznie młodszego, chłopak około 20 lat, szkołę skończył w zeszłym roku i niemal od razu zaczął pracować. Chłopak jest pracowity i sympatyczny, ale co tu dużo pisać, niezbyt kumaty. Bujał się krótko po sklepach i magazynach na zlecenie, od ponad pół roku siedzi sobie na normalnej umowie o pracę u Janusza, który ma sporą hurtownię.

  W zeszłym miesiącu, na początku lipca, spotkaliśmy się na rodzinnym grillu, zaczął nam opowiadać o swojej pracy. Powiedział, że ma normalną umowę, wszystko spoko, , i z sobotami wyciąga tyle i tyle. Zaczęliśmy go podpytywać i wyszło na to, że mimo, iż miesięcznie pracuje po kilkanaście godzin miesięcznie więcej niż to wynika z czasu pracy w umowie, to guzik z tego ma, bo #januszebiznesu i tak płaci mu praktycznie miesiąc w miesiąc minimalną. Wygląda na to, że Janusz majstruje tak, że ściąga załogę w soboty, a potem gdzieś tam godzina po godzinie im za tą sobotę oddaje wolne, a średnio kumata załoga się na to zgadza. Młody stwierdził, że on do końca nie wie jak to jest, ale w takim układzie on w lipcu sobót brał nie będzie i zobaczy, bo za darmo w soboty rypać nie będzie tylko sobie gdzieś będzie dziewczynę w weekendy zabierał.

  No i zadzwonił do różowej w sobotę czy niedzielę, że faktycznie miała rację, bo na żadnej sobocie w lipcu nie był, normalnie pracował poniedziałek-piątek i miał wolne weekendy, a na odcinku płacowym kasa praktycznie taka sama jak zawsze. Janusz coś tam kręcił nosem, ale ponoć to w sumie spoko gość, nie marudził za wiele, zwłaszcza że chętnych na extra soboty nie brakowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ale tego wpisu w ogóle by nie było, gdyby nie telefon ciotki mojej różowej. Wczoraj zadzwoniła ciotka (C) do różowej (R). Temat był oczywisty, że ona zagadnęła syna, dlaczego już sobót nie bierze, on jej opowiedział o naszej rozmowie, że on to chrzani skoro ma taką samą wypłatę i on za darmo czy losowe wolne nie będzie sobót marnował. Poniżej creme de la creme z rozmowy:

  C - Co wyście chłopakowi nagadali? Brał soboty, dorabiał, robotę szanował!
  R - Co z tego że brał soboty, jak grosza z tego nie miał? Po co ma sobie weekendy marnować i jeszcze dodatkowo płacić za dojazdy?
  C - A bo robotę trzeba szanować! Zawsze to dyrektor inaczej spojrzy na takiego pracownika!!

  ( ಠ_ಠ)

  Różowa tłumaczyła ciotce jak mogła, ile kosztują dodatkowe dojazdy w soboty, że chłopak i tak ma w miesiąc taką samą wypłatę, ale ciotka nie dała się przekonać. Stwierdziła, że przez nas chłopak nie będzie roboty szanował, bo jak jest młody, to powinien się szefa słuchać i basta, bo jak będzie robił problemy to go wyrzucą. Tak, zdaniem ciotki nadal żyjemy w czasach, gdzie szef może przyjść i wywalić kogoś z umową z roboty na pysk. Kurtyna.

  No i dziw się człowieku, że chłopak nieogarnięty i nie myślący samodzielnie skoro się wychowywał w takim domu. Chyba im szybciej się ulotni z Polski powiatowej od rodziców, tym lepiej.

  #pracbaza #bekazpodludzi
  pokaż całość

  odpowiedzi (71)

 • avatar

  Jako że dużo jest wpisów osób chwalących się faktem zostania ojcem, w opozycji do tego zamieszczam również swoję samochwalstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  W dniu dzisiejszym nie zostałem ojcem, w odstępie roku prawdopodobnie również nie zostanę. Życzcie szczęścia mirki, swój wolny czas wychowam jak swój ( ͡° ͜ʖ ͡°). #czujedobrzeczlowiek
  #dzieci #childfree #wygryw pokaż całość

  odpowiedzi (52)