Wpis z mikrobloga

362 + 1 = 363

Tytuł: Hobbit
Autor: J. R. R. Tolkien
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★

Na powieść dla dzieci za nudna, na powieść dla młodzieży za banalna. Mocno się wynudziłem, wszystko proste, postacie nijakie, fabuła nie zaskakuje. Fajne sceny z Gollumem i Beornem. Nawet Gandalf bardzo nijaki, Bilbo irytujący, a krasnoludy to kopiuj-wklej statyści. Wątek Smauga wręcz żenujący, ogólnie wszytkie rozwiązania fabularne bardzo banalne.

Jeszcze podejmę się trylogii, ale jak na razie zawód.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #tolkien
s.....w - 362 + 1 = 363

Tytuł: Hobbit
Autor: J. R. R. Tolkien
Gatunek: fantasy
Ocena...

źródło: comment_1613552775cNraBku78MtbaBjqH8U1lX.jpg

Pobierz
  • 19
@smierdakow: Nic dziwnego, to bardzo stara książka, ja ostatnio czytałem i odczucia miałem podobne. Każdy zna już motywy z tego uniwersum i innych uniwersum fantasy i nikt nie zachwyca się już tym jak w czasach kiedy książka pierwszy raz została wydana, wtedy to było coś zupełnie nowego.
@EsteradThyssen: No to już kwestiw gustu. Mnie ani Hobbit and Własca Pierścieni nie zachwycili ale w Silmalirionie się zakochałem.

Zawsze mnie różnego rodzaju mitologię interesowały.

@smierdakow: WP jeżeli chodzi o treść to głównie opisy krajobrazu także powodzenia w podróży xD

Ale sam muszę w końcu dorwać angielską wersje i ją przeczytać, bo Tolkien był jezykoznawcą i przykładał niebywałą wagę do tego jak coś brzmi. Prawdopodobnie nawet większą wagę niż co
teraz trochę rozumiem twórców filmu, że to mocno rozciągnęli, bo w tej książce w zasadzie nic się nie dzieje


@smierdakow: a ja właśnie nie rozumiem, bo mogli zrobić napakowany akcją film, ewentualnie dwa, a oni to rozciągnęli na trylogię. Ja odpuściłem oglądanie po pierwszej części, bo prawie zasnąłem w trakcie seansu.