Wpis z mikrobloga

#depresja #psychologia #psychiatria Był ktoś z was może w OLZON w Krakowie? Dzisiaj podczas rozmowy z psychiatrą zostało mi to zasugerowane jako iż mój stan zbytnio nie ulega poprawie, a moim głównym problemem są zaburzenia osobowości, a nie depresja. Tam miałbym dosyć intensywną terapię, a nie tak jak teraz 1 spotkanie z terapeutą tygodniowo. Na plus też fakt, że obecnie nie uczę się, nie pracuję, więc nie musiałbym w zasadzie z niczego rezygnować, nawet biorąc pod uwagę fakt, że obecnie mieszkam we Wrocławiu, w którym nic mnie nie trzyma.
  • 18
@Kalafjoreg: o ile obraz innych psycholi ci nie siądzie bardziej na głowę to idź ale wydaje mi się, że lepiej będziesz się czuł wśród zdrowych ludzi niż takich ze schizo albo ćpunów a zaburzenia osobowości to nie jest coś co kwalifikuje się pod zamknięcie da się żyć
@funibuni: Fajnie by było przeczytać jak wygląda dany oddział nim się wypowie, bo między innymi nie przyjmują ludzi z rozpoznaniem schizofrenii. To oddział skierowany głównie do leczenia zaburzeń osobowości, nie szpital psychiatryczny.
@Tryt_on Dziękuję, zerknę, chociaż już widzę, że filmiki dotyczą szpitali psychiatrycznych ( w takowych też byłem ), a ten oddział to coś zupełnie innego, bo kładzie się nacisk na zaburzenia. W szpitalu masz rozmowę z psychologiem raz na tydzień, albo i rzadziej, brak psychoterapeuty, a w OLZON z tego co wyczytałem ma się 2x tygodniowo psychoterapię indywidualną i 3x tygodniowo grupową. Szpital psychiatryczny to zupełnie co innego. 3/4 osób, które tam były
@Tryt_on: Oblukam, dzięki. To o czym piszę na NFZ, aczkolwiek żeby się tam dostać trzeba przejść rekrutację. W jej trakcie podejmowana jest decyzja o kwalifikacji do następnych konsultacji, bądź o dyskwalifikacji z powodu: błędnego skierowania, braku własnej motywacji, braku chęci do zastanawiania się nad swoimi przeżyciami, niezachowania abstynencji od środków psychoaktywnych lub alkoholu w przypadku osób uzależnionych. Również nasilenie pewnych cech, np. antysocjalnych, agresywnych może uniemożliwiać leczenie w warunkach oddziału.
Podczas