Wpis z mikrobloga

Cyberpunk 2077: Historia świetna, fabularnie dla mnie majstersztyk. Ale pamiętam, że ostatni raz się tak denerwowałem na mechanikę gry, na którą bardzo wyczekiwałem, to wtedy kiedy pojawił się Gothic 3 i miał być zajebisty (i był po łatkach i aktualizacjach kilka lat później), ale co się #!$%@? na crashe, znikające postacie, lagi i inne denerwujące rzeczy, to głowa mała ¯\(ツ)_/¯ W cyberpunk mam podobnie, ale pewnie za rok, dwa sytuacja będzie już stabilna.

Na razie na ps4 po około 20 godzin grania

- 7 razy crash totalny i wyjście do menu ps4
- 3 razy podbity samochód jakby mnie wystrzeliła katapulta
- raz zablokowany waży npc, I niemożliwy do odblokowania. Potrzeba było wczytać grę
- trzy razy zablokowane dialogi, wczytywanie gry
- kilka nieprzyjemnych lagów
- masa lewitujących przedmiotów z dupy
- dosyć częsty błąd dzwonienie osób w tym samym czasie i wszyscy mówią na raz. Tak że nie da się nic usłyszeć ¯\
(ツ)_/¯

#cyberpunk2077 #gry #gothic #ps4
  • 17
Ale co takiego super jest w głównym wątku ? Krwawy baron w wiedźminie zjada fabularnie cały główny wątek cyberpunka. Spróbuj przejść grę kilka razy i wtedy powiedz czy taki super ten wątek czy się #!$%@? na kolejnym tutorialu braindanceowym albo bokiem ci wyjdzie #!$%@? rewesa.
@Szkieletor Główny wątek jest imo słaby co najwyżej poprawny i banalny - gangsterskie życia gangsterskie sprawy lecimy napasc na bogola - o nie mój kolega wziął I Umar ale fart że dziewczyna typa w mojej głowie była Uber hakerem 300iq ona nam pomoże! A tak w ogóle to jak okradalismy Pana bogatego to w tej chwili byliśmy świadkiem największej intrygi w państwie Ale fart co za przypadek! Muszę się iść zemscic!

Sorry
@Czarna_ksiazka Moralne przedstawienie sztucznej inteligencji która uzyskała samoświadomość i mierzy się z problemami jak depresja z którą nie może sobie poradzić bo psychiatrzy nie przyjmują taksówek do gabinetu. Do tego kilka archetypów sztucznej inteligencji znanej z pop kultury. Fabuła której oczekiwałbym po uniwersum cybera - problemy natury filozoficznej i technicznej. A nie uga buga robimy napad dla kasy uga buga zemstaaaaaaaa. Chodzi mi o koncept sam quest nie był kompleksowy bo w
@trejn: no właśnie tego mi zabrakło. Liczyłem na Altered Carbon pomnożone przez 10, a dostałem film akcji ¯\_(ツ)_/¯ Gdzie ta walka biedy z korporacja, gdzie max tac/trauma team masakrujące niewinnych ludzi, żeby uratować VIPa, gdzie wojny gangów? Jedyny dylemat moralny to było zakończenie, po którym i tak wracało się do poprzedniego zapisu XD co strasznie spłycało zakończenie.

Na cholerę robić taki potężny świat, z tak bogatym lore, żeby tego nie wykorzystać
@Czarna_ksiazka: Wydaje mi się, że gra jest tak krótka, bo na początku faktycznie miała być grą rpg. Różne przeszłości V, podjęte decyzje, może przynależność do innych frakcji.. w takim wypadku krótki wątek główny miałby sens. Można by przechodzić grę na wiele sposobów, a tak to wymyślili wymówkę, że ludzie nie chcą długiej gry. Sam główny wątek zajął mi niecałe 30h, a przez dłuższy czas grałam jak w skradankę. Spokojnie da się
@Czarna_ksiazka: Im dłużej analizuję tę grę tym staje się gorsza. Podjęłam się próby przejścia jej drugi raz ale odpadłam po 10 godzinach.. i po zobaczeniu jak słaby jest build z ostrzami modliszkowymi. Jedna animacja zaczęła męczyć po 5 minutach ¯\_(ツ)_/¯
@Exenex: tez przechodze drugi raz. Fabula 6/10, gra sie konczy nagle, watki sie pojawiaja i lacza z nikad, widac ze troche poucinali. Za to gameplay bardzo mi sie podoba, jako strzelanka dla mnie swietna. Wczesniej przechodzilem na RTX2060 mobile, teraz na RTX3070 + ultrawide - miasto wyglada niesamowicie, nie spiesze sie z fabula, w tle leci vangelis z blade runnera. Licze ze DLC poza fabula doda cos do mapy.
@dirtydenier: Też grałam na rtx 2060 mobile i na aspekty techniczne nie narzekam. Gra jest piękna i.. pusta. Liczę na to, że dodatki wprowadzą do gry cały zmarnowany potencjał - poucinane wątki, więcej brudu i szarości świata, problemów związanych z technologią, frakcje.. nie ma na co liczyć, ale nadzieja umiera ostatnia.

Mechaniki redzi zaprojektowali naprawdę ok. Trochę się o nie martwiłam przed premierą i jak widać niepotrzebnie. Strzela się fajnie, skradanie
@Exenex: tez szczerze mowiac nie mam zbyt duzych nadziei jesli chodzi o nowe mechaniki, frakcje itd. Mysle ze zalataja co sie da, DLC doda pare misji i tyle. Troche szkoda, bo potencjal byl ogromny i zapowiadali rewolucje.
A ze nastepny w kolejce jest wiedzmin 4, to raczej liczylbym ze inni wydawcy i modderzy podchwyca temat, niz ze zobaczymy takiego cyberpunka jakiego chcemy w tej dekadzie