Wpis z mikrobloga

@powietrznawersalka oczywiście podszywają się też pod olx wysyłając maile, dlatego trzeba uważać mocno co się klika. Moja dziewczyna pare dni temu miała, sytuacje, że niby mail od olx, co do paczki (bo teraz jest jakaś opcja "paczka olx", ze można wysyłać, ale właśnie lampka się zaświeciła jak link przekierowywał, aby podać dane karty. Często-gesto też włamują się na istniejące konta olx i udaja zainteresowanych, podszywaja się pod "wiarygodnych" użytkowników i tez wysyłają
Najlepiej nie zgadzać się na wysyłki, tylko odbiór osobisty i płatność gotówką


@Diumen: No ba, jednak to jest częstokroć w ogóle niepraktyczne kiedy ktoś chce cos kupić czy sprzedać z innej miejscowości, sorry nie te czasy...
@pawel8989 No rozumiem, mówię raczej na podstawie mojego doświadczenia, bo ja na olx moze parę razy coś ogłaszałem, najczęściej jakies części do roweru i mieszkam w stolicy, więc nie odczuwałem tego, że sprzedaje z odbiorem tylko, bo zainteresowanie i tak było . Ale rozumiem, że jak ktoś w mniejszej miejscowości chce coś sprzedać to tylko wysyłka może być opcją. Tak czy inaczej, trzeba bardzo uważać.
@Diumen: Tak, ważna zasada: nie podawać swoich danych bankowych na stronach pochodzących z linków, maili etc tylko wprost ze strony swojego banku czy autoryzowanego systemu płatności