Wpis z mikrobloga

@daftie123: Ja mam na kluczyk, chyba mniejsze i lżejsze niż na kod. Z raz użyłem dopiero, więc czy dobre, to za dużo powiedzieć nie mogę jeszcze. Na pewno minus taki, że dosyć mała ta pętla, więc nie wszędzie się łatwo przypnie.
@daftie123: @Adwokat_Boga: Widziałem tego test. Ogólnie nie jest to nie do rozcięcia, wymaga więcej czasu, lepszych narzędzi i doświadczenia. W przypadku tego ulocka pojawia się problem związany z elementem, do którego się go mocuje. Jak np. ktoś tego ulocka przypnie do jakiejś metalowej rury o średnicy 5 cm pustej w środku (typowe "bramki" do parkowania roweru) to dwa nacięcia szlifierką w takiej rurze i jedziesz, a w bezpiecznym miejscu zajmujesz
@Scutacarus: No chyba plastik z jakimś metalem w środku. A niech sobie tnie nożycami, przecie to nie jest zabezpieczenie przeciw tak przygotowanym złodziejom, tylko żeby sebiks nie wziął roweru, gdy wyskoczyłem na trasie do sklepu po drożdżówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze to jakiś straszak i podstawowa ochrona na kilka minut.
@artur200222: no domyślam sie. Generalnie ja nie zostawiam swojego roweru nigdzie (za drogi jest żeby w ogóle z niego schodzić :P), bardziej mi chodziło o coś, co jest kompaktowe i będę używał do przypięcia, gdzieś nad jeziorem jak idę na chwile do wody albo do sklepu po picie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adwokat_Boga w sumie ciekawy sposób. Jedynym sposobem na ulocka jest szlifierka. Dać tak grubego ulocka żeby tarcza szlifierki nie dała rady jej przeciąć. To to jest pomysł. Tylko najlepiej mieć rdzeń normalny a otoczone jakaś pianka lekka z warstwami jakiegoś twardego tworzywa albo metalu żeby się nie dało nożykiem wyskrobać. Ale taki ulock byłby skrajnie niepraktyczny bo zajmujący w cholerę miejsca
@artur200222: właśnie średnio taki U-lock (za duży i ciezki), głównie na szosie jeżdżę i ten hiplock wydaje się najlepszym rozwiązaniem po zwyklej lince - coś co moge nawet do plecaka czy pod siodłem przytwiedzić.