Wpis z mikrobloga

Mircy chciałbym zainstalować Linuxa na moim starym laptopie (Samsung np300e5c-s02pl) gdyż windows 10 strasznie na nim muli. Jakiej dystrybucji powinienem użyć ? Chciałbym żeby chodziła jak najszybciej i była podobnie prosta jak windows ? W przeszłości z 10 lat temu używałem kilku dystrybucji typu Fedora, opensuse itd. Ale instalowanie aplikacji i problemy z odpaleniem choćby filmiku że względu na brak bibliotek skutecznie mnie zniechęciły do tego systemu #linux #komputey #os
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajcek:
od siebie polecam:
linux mint cinnamon - dosyć lekkie, podobne do windowsa i oparte na ubuntu czyli działa raczej wszystko;
kubuntu - również oparte na ubuntu, zużywa mniej ramu od minta na cinnamonie ale za to bardziej procesor obciąża. imo ładniejsze od distra wyżej i daje większe możliwości customizacji;
xubuntu - najlżejsze i najbiedniensze z nich. Wymagania jak windows xp ale brzydkie i mało praktyczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajcek: nie taki zły ten komp. Ja Ci polecę Minta z Cinnamonem(najładniejsze DE dla Minta, ale też najbardziej ciężkie)
Ewentualnie z prostszych, ładnych i minimalnych - Elementary OS. Wygląda trochę jak MacOS i jest banalny w obsłudze