Wpis z mikrobloga

@szympek111: jak sie robi kampanie to jest fajnie, po skonczeniu misji nadal jest nudno, mam przegrane chyba 60h i jak odkrylem wszystko co mialem odkryc to latanie na nowe planety juz prawie nic nie daje, codziennie misje w multiplayerze tez sa powtarzalne, tak czy siak dla przejscia kampanii moze sie oplacac, nie jest latwo trzeba duzo rzeczy samemu szukac co i jak
@szympek111: mechanik jest bardzo duzo dodanych, buduje sie bardzo skomplikowane bazy, gdzie najpierw trzeba poznac na wszystko schematy, pierdyliard przedmiotów, niektore bardzo rzadkie i potrzebne inne nie, oczywiscie samemu trzeba doczytac co do czego potrzebne, mozna miec wlasne frachtowce i na nich tez sa misje, same je tez sie wysyla na misje, teraz dodaja mozliwosc tresowania zwierzat, sa portale przenoszace na rozne odleglosci, rozne rodzaje pojazdow terenowych na planecie, tworzenie farm
@szympek111: Sandbox się tym charakteryzuje, że musisz sobie sam wyznaczać celę. Np. wybudowania samowystarczalnej bazy, kolekcjonowanie statków/frachtowców, robienie misji od NPC, robienie misji MP, aby wykupić cały sklepik, budowanie bazy na enteraminie #!$%@? planecie :D
Ok, juz wiem na czym stoje. W multiplayerze to chyba rzadko sie kogos spotyka skoro świat jest generowany proceduralnie, jak to wyglada w tym aspekcie?
@szympek111: jest cos takiego jak "anomalia" to taka stacja kosmiczna gdzie z kazdego miejsca w kosmosie mozna wejsc, jakos w 30% kampanii sie ona staje dla Ciebie dostepna, tam jest zawsze pelno ludzi, tam sa wlasnie misje multiplayer i robisz grupy do ich wykonywania z randomami z internetu, a tak poza tym to sa stronki na reddit np gdzie masa graczy tworzy hub czyli wybiera planete i tam sie buduje mnostwo
@mietek_zul o właśnie, bo na ps4 właśnie zamierzam kupić. Ogolnie optymalizacja jest okej, poza tym ze jak sie zabuduje planete? Dobra opcja z tymi hubami w sumie, misje MP tez git. Nie no chyba sie skuszę :D
@szympek111: ogolnie jest ok (ps4 pro), jak sie skacze przez portale to troche dlugo sie laduje bo z 30 sekund chyba, czasem jak baza rozbudowana a sie wpadnie na pelnej predkosci to ci sie przed twarza pojawiaja nagle elementy bazy dopiero albo sie doczytuja rozne rzeczy na planecie, ale z grubsza jest spoko
@szympek111: IMHO powinni dodać jakby nie wiem, więcej elementów składowych do budowania istot i roślin bo w praktyce szybko zaczynają się powtarzać, to jakby no gra o eksploracji więc logiczne, że piepeirdolisz się przez setki planet i prędzej czy później zaczniesz trafiać na schematyczne i te same zwierzęta i krajobrazy. Dla mnie niedościgniony wzór to SPORE no ale tam za faunę odpowiadali gracze a Flora przecież też była konkretnie zróżnicowana, no
@szympek111:Tak dokładnie zawsze może być lepiej, jednak, tu nawet nie chodzi o sprostanie oczekiwaniom graczy ale 5 lat to szmat czasu na zrobienie tego co realnie wpłynie na immersję w grze eksploracyjnej. Ja to zawsze jestem zdania, że konstruktywny krytycyzm jest potrzebny twórcom bo w oparciu o to własnie postawili sobie za cel przebudowanie gry żeby jednak gracze byli zadowoleni. Tutaj co prawda jest sytuacja taka, że po tym takim pierwszym
@szympek111: NMS nie ma konkurenta na rynku, który by realizował podobne założenia wiec monopol który posiadają nie zmusza ich zbytnio do walki o uwagę graczy, taki DayZ jednak jest w takim tyglu podobnych tytułów, jeśli twórcy nie chcą albo nie mogą zrobić nic innego co byłoby równie rozpoznawalnym tytułem wolą utrzymać się przy sprawdzonej choć wtórnej już tematyce. Mnie własnie najbardziej boli ten element powtarzalności w NMS, no jeszcze na upartego
@szympek111: Warto, polecam. Śmieje się z osób które mówią ze nudna. Nudny to jest Cyberpunk czy Assasins Creed. Jak nasz nieskończenie wiele światów i nieskończenie wiele odmiennych warunków jak i możliwości posiadania baz to nie jest nudno nigdy
jak sie robi kampanie to jest fajnie, po skonczeniu misji nadal jest nudno, mam przegrane chyba 60h i jak odkrylem wszystko co mialem odkryc to latanie na nowe planety juz prawie nic nie daje, codziennie misje w multiplayerze tez sa powtarzalne, tak czy siak dla przejscia kampanii moze sie oplacac, nie jest latwo trzeba duzo rzeczy samemu szukac co i jak


@mietek_zul: mam 200h i jeszcze się nie żnudzilem i nie