Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Synowie mają teraz informatykę i uczą się programować. Jest jakiś duszek i oni przy pomocy odpowiednich komend sprawiają ze rysuje kwadrat.

Pytanie czy factorio można by "pisać" programy które by pomagały zarządzać taśmami.
Wydaje mi się że sieć sterownicza chyba sie di tego nadaje. Ale nie wiem jak to ugryźć.
#factorio
  • 19
Synowie mają teraz informatykę i uczą się programować. Jest jakiś duszek i oni przy pomocy odpowiednich komend sprawiają ze rysuje kwadrat.


Jakaś mutacja Logo. Bardzo fajne edukacyjnie.

Pytanie czy factorio można by "pisać" programy które by pomagały zarządzać taśmami.


@Sl_w_k_1:
Można, ale zupełnie nie o to chodzi.
Zarówno nie o to chodzi w Factorio, jak i nie o to chodzi w programowaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Diamond-kun: wyskakuje komunikat ze brakuje plytek zelaza. I wtedy lokomotywa przywozi.

@Sl_w_k_1: no to będzie super prosty circuit, bez żadnych kombinatorów. Podłączasz zbiornik płytek do stacji kolorowym kabelkiem, a na pociągu ustawiasz warunek że jak płytek nie ma to jedzie (chyba tak to działa)
wyskakuje komunikat ze brakuje plytek zelaza. I wtedy lokomotywa przywozi.


@Diamond-kun: proponowałbym wykonać bufor że skrzynki, gdy podajnik, który wykłada żelazo na taśmę nie ma surowca wtedy alarm i jazda, jak najbardziej można
wyskakuje komunikat ze brakuje plytek zelaza. I wtedy lokomotywa przywozi.


@Sl_w_k_1: ja to mialem rozwiazane tak, ze kazda stacja ktora potrzebowala plytek nazywala sie tak samo, pociagi dostarczajace plytki mialy 3 stacje, zaladunek, bufor (tez identyczne nazwy, np bufor iron 1 dla calej grupy) i stacje rozladunkowa. A stacje rozladunkowe mialy swoje skrzynie buforowe, ktore zliczal curcuit. I dopoki ilosc plytek byla wieksza niz X, stacj byla nieaktywna, przez co pociag