•  

376 + 1 = 377

Tytuł: Naturalista
    Autor: Andrew Mayne
    Gatunek: kryminał
    Ocena: ★★★★★★★★☆☆

Okej... była trochę przewidywalna, nawet trochę bardzo
    Ale kto nie uległby urokowi starszego profesora biologii i bioinformatyki, który zachwyca nas również wiedzą z botaniki, a dodatkowo gra na nosie śledczym w conajmniej kilku stanach i samemu głównemu antagoniście?
    Naprawdę ciekawa książka, nawet jeśli pewnych rzeczy domyślamy się zanim te nadejdą, to czekanie, aż postać Theo połączy wątki wydaje się być dziwnie satysfakcjonujące. Nie ma tu zbyt wiele pościgów, wybuchów i plot twistów. W pewnych momentach autor rozbudowuje poboczne wątki, aby nieco zmylić czytelnika i w zasadzie nie wnosi to wiele do książki prócz dodatkowej objętości i kilku dodatkowych teorii, od których zaraz jest się odrywanym.
    Moja wysoka ocena wynika chyba ze słabości do tematyki naukowej i szarmanckich "detektywów". I choć czasem działanie algorytmów Theo wydaje się być mooocno naciągane to jednak i tak się świetnie bawiłam i zamierzam pochłonąć całą serię

#bookmeter #czytajzwykopem

źródło: cdn-lubimyczytac.pl

•  

@kt13: jak dla mnie jeden z największych zawodów wśród książek przeczytanych w zeszłym roku.. Za scenę strzelaniny z tekstami typu Pam Pam Pam autor powinien dostać dożywotni zakaz pisania

•  

@tbjoka koniec był najsłabszą częścią tej książki, to fakt. I sama akcja na koncu zwiększyła tempo x16 naromiast caly wątek "tropienia" niezmiernie mi się podobał ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h