Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #podatki #motoryzacja

Hej Mireczki, czy przy sprzedaży samochodu który jest wprowadzony jako środek stały w działalności zawsze trzeba być tak mocno w plecy? Według księgowej trzeba płacić VAT, a potem podatek dochodowy - toć to przeca wyjdzie połowa wartości prawie - to lepiej zostawić i rozbijać się nim poza drogami aż padnie xD Po wyprowadzeniu z działalności też chyba dopiero po 6 latach można sprzedać bez tych podatków? Są jakieś sposoy, czy raz wprowadzony w działalność pojazd "musi" pozostać ze mną do końca?
anonim1133 - #jdg #dzialalnoscgospodarcza #podatki #motoryzacja

Hej Mireczki, czy ...

źródło: comment_1613802642ykCip0YL8XluNsi3az0vcR.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: ale co leasing ma do tego? Leasingodawca wystawia fakturę wykupu na firmę, ty tą fakturę opłacasz,ale nie dajesz księgowej - nie wprowadzasz do majątku firmy. Wtedy idziesz do urzędu, dajesz fakturę i mówisz, że rejestrujesz jako osoba prywatna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: tak, ale przecież nikt nie broni Ci wziąć faktury na firmę a później jej NIE wprowadzić do KPiR - wtedy kupiłeś prywatnie. Dla leasingodawcy żadna różnica, kasę i tak dostaje, faktura ta sama. Dla Ciebie różnica duża jeśli myślisz o sprzedaży
Mam podobnie, muszę wyoorwadzic auto o wartości około 100k brutto odliczony cały vat, szkoda mi tego w #!$%@?. Chociaż na moją logike to bym go sprzedał za 1 zł netto i elo ale to chyba niedozwolone xd