Wpis z mikrobloga

Zgłupiałem.. Wypełniam pozew. Wymieniać w załącznikach "odpis pozwu z załącznikami," czy nie?
Wszędzie w większości wzorów jest podawany. Ale natknąłem sie na coś takiego:

"Mając na uwadze przywołane przepisy, a zwłaszcza treść art. 128 KPC, wypada zauważyć, że załącznikiem nie jest odpis pisma procesowego, skoro z treści art. 128 KPC wynika, że do pisma procesowego należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników. Oznacza to, że ustawodawca nie zalicza odpisu pisma procesowego do załączników. Natomiast, z treści art. 127 KPC wynika, że takim załącznikiem może być przede wszystkim dowód. Nie musi to być wcale dowód z dokumentu. Takim dowodem, załącznikiem może być również zapis na elektronicznym nośniku informacji, fotografia, plan, rysunek, który również może być zwielokrotniony w formie odpisu. Dlatego, wymienienie załączników może także polegać na wskazaniu rodzaju i liczby składanych wraz z pismem procesowym planów, rysunków, czy płyt CD, które stają się załącznikami tego pisma. "

i już nie wiem..

#prawo #sadownictwo #kiciochpyta
coolcooly22 - Zgłupiałem.. Wypełniam pozew. Wymieniać w załącznikach "odpis pozwu z z...

źródło: comment_1613810625LRjdCTCWauoCcdQJn90nfH.jpg

Pobierz
  • 7
@coolcooly22: 1) w praktyce pisze się, że załącznikiem jest odpis pozwu z załącznikami. 2) Po co stosujesz formularz? Od listopada 2019 używa się formularzy tylko w postępowaniach rejestrowych i wieczystoksięgowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@coolcooly22: to co znalazłeś komplikuje życie, po prostu odpis pozwu z zalacznikami i tyle. A pan wyżej ci dobrze napisał, formularzy się już nie używa
@coolcooly22: jak wyżej, spokojnie pisz w załącznikach i nie ma się co martwić. Tak na marginesie po co Ci potwierdzenie przelewu i potwierdzenie dokonania opłaty od pozwu? Potwierdzenie przelewu to potwierdzenie uiszczenia opłaty od pozwu.