Wpis z mikrobloga

#pkp
Jeżdżę rzadko pociągami, kolejka do kasy, przy automatach do biletów pusto, jest moja kolej podchodzę do kasy i pytam: wie pani co w sumie są jakieś automaty tam dalej to jak mi pani powie czy kupię tam swój bilet to ja sobie pójdę. Odpowiedź: panie ja w kasie pracuję, ja nie wiem co automat panu może sprzedać! No i to tak wygląda co kto wie pracując na dworcu, każdy swoje poletko i nic go reszta nie obchodzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 26
@wrocilem_bo: a tam czepiasz się. Skąd pani na kasie za 2,5k na rękę (albo koło tego) ma wiedzieć cokolwiek o biletomacie? Nie jest to w jej kręgu zainteresowań, pewnie nie miała szkolenia i nigdy nie korzystała. Zastanów się, na co jej ta wiedza? Za te pieniądze to i tak cud, że chce jej się tak szybko bilet Tobie sprzedać. ;)
@bazylczuk: szybko?! No właśnie jakbym jeździł często, a nie raz na kilka lat to bym wiedział, że bilet można szybko kupić w biletomacie i nie stałbym jak frajer do kasy... :) Oczywiście pani mi biletu nie sprzedała bo IC na który chciałem kupić bilet uciekł bo paniom w okienkach w przeciwieństwie do pasażerów się nie spieszy ;) Więc dowiedziawszy się zupełnie nic spacerkiem podszedłem do biletomaty i zaskoczenie: sprzedaje każdy rodzaj
@wrocilem_bo: zdziwiłbyś się w takim razie jak obecnie szybko działają te pani, a jak działały kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą biletomaty nie są tak idealne jak się wydaje. Spróbuj sobie kiedyś wybrać miejsce a potem je jeszcze dostać, jeśli okaże się, że tego typu miejsca (np. przy oknie) są zajęte. Myślisz, że wyskoczy Ci możliwość zmiany? Nie, sprzeda Ci gdziekolwiek bez informowania( ͡° ͜
@bazylczuk: Tak, tylko kosztem stania w kolejce... Dziś miałem tego pecha, że za późno zauważyłem biletomaty bo wszyscy stali do kasy, na domiar złego gotówką 4 osoby przede mną płaciły :/ Cóż, bogatszymi nowe doświadczenia następnie razem aplikacja lub biletomat ;)
@Shishu: jakbym ją zapytał czy jest promocja na burgery w maku na dworcu to może nie wiedzieć, ale sorry - sprzedawać bilety i nie umieć poinformować klienta o możliwości zakupu innym kanałem jest zwyczajnie wizerunkowo słabe i zalatuje głębokim PRLem, gdzie każdy pilnował swojego i nikt nic nie wiedział...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wrocilem_bo: kasa biletowa to nie informacja turystyczna. Przychodzisz do kasjerki i zadajesz jej pytanie czy można kupić bilet gdzieś indziej no to nie bardzo wiem czego oczekujesz. Idź do taksówkarza i spytaj czy uberem możesz się przejechać albo przejdź się do Żabki i spytaj kasjerki czy w kioski ruchu też dostanie te same kanapki xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrocilem_bo: nie piszesz o PKP, bo nie masz nawet pojęcia z usług której firmy korzystasz. Dla ludzi z Twojej epoki PKP to wszystko co na dworcu i w obrębie kilometra od niego.
@Shishu: PKP na swojej www informuje o biletomatach więc to usługa za jaką płaci podwykonawcy, biletomaty nie są oblepione logiem firmy trzeciej tylko logiem PKP w tym IC, KM etc., biletomaty sprzedają bilety na pociągi PKP i zawierają dane, które identyfikują usługodawcę jako PKP, urządzenia to nie automaty do kawy, które może wstawić firma x jak zapłaci PKP za kawałek miejsca na dworcu, więc wsadź sobie w nos swoje porównania i