Wpis z mikrobloga

Witam, mam dylemat jeśli chodzi o opony do VW Passat CC. Jestem już prawie przekonany do zakupu opon wielosezonowych, lecz mam obawy jeśli chodzi o głośność opon i zachowanie na mokrej nawierzchni. Czy ktoś użytkuje opony wielosezonowe w aucie o podobnych gabarytach?
BTW w małym autku posiadam opony całoroczne Dębicy i nie mam się do czego przyczepić, może właśnie głośność lecz to być może wina braku wypełnienia nadkoli (autko do sklepu) #opony #samochody #motoryzacja
  • 5
BTW w małym autku posiadam opony całoroczne Dębicy i nie mam się do czego przyczepić, może właśnie głośność lecz to być może wina braku wypełnienia nadkoli (autko do sklepu)


@el3m: Dębice całoroczne są nie do zatrzymania w śniegu - stąd hałas. Większość całorocznych ma jednak uniwersalny bieżnik i są ciche. Różnica może być przy szerokich oponach i tam będą głośniejsze.
@el3m: powiem Ci szczerze. Ja bym sobie odpuścił. W VW Arteonie 190KM i BMW G02 252KM mamy po 2 komplety na alufelgach. Co pół roku pół godziny, wymienione, sprawdzone i wyważone. Nie jeździ się tymi samochodami wolno a jeździ się zimą i latem w miejsca gdzie temperatury i warunki są dla opon dość "ekstremalne" + letnie mają niższy profil co dobrze wygląda. Wielosezonowki jakiś czas mieliśmy tylko w dieselach 4x4 Navarze