•  

393 + 1 = 394

Tytuł: Triumf Endymiona
    Autor: Dan Simmons
    Gatunek: science fiction
    Ocena: ★★★★★★★★☆☆

"Trium Endymiona" to ostatnia cześć cyklu Hyperiona i duologii Endymiona. Tym razem skupiamy się na postaci Raula Endymiona i jego misji odnalezienia i chronienia Enei. Kolejne przygody Raula przeplatane są jego wspomnieniami Enei i wątkiem romantycznym między dwójką bohaterów. W końcu poznajemy prawdę o tym dlaczego Enea jest wyjątkowa i jak ta niepozorna dziewczyna ma uratować wszechświat.
    To co mi się najbardziej podobało w całym cyklu 4 książek to opisy planet, przyrody i stworzeń (w tym ludzi) oraz nienachalna próba przemycenia odrobiny fizyki przez autora. Kolejnym świetnym zabiegiem było to, że każda książka była inna:
    - 1 tom to był zbiór opowiadań,
    - 2 tom to już pełnoprawna historia przeplatających się losów kilu bohaterów,
    - 3 tom to z kolei nowi bohaterowie i opowieść bardziej przygodowa,
    - 4 tom dodatkowo dodał wątek romantyczny
    Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a mi najbardziej przypadły w tej kolejności - tomy 3 i 1, a póżniej 2 i 4.

Świetna seria science fiction dla każdego miłośnika tego gatunku.
    Bardzo się cieszę, że udało mi się ją dokończyć tak szybko, bo mam zwyczaj odwlekania kolejnych książek. W tym roku mam zamiar dokończyć wszystkie zaczęte serie, na szczęscie jest ich tylko trzy: "Diuna" - 2 tomy, "Wiedźmin" - 3 tomy i "Filary Ziemii" - 2 tomy.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl
    17/100
    #bookmeter #czytamzwykopem #ksiazki

źródło: T290840.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h