Wpis z mikrobloga

Ja, lvl 37. W 2015 r człowiek o normalnych pogladach politycznych, tzn. bardziej zantersowany kwestiami gospodarczyni i ekonomicznymi niż ideologiczną wojenką, którą mialem w dupie.

Religia w szkole mi nie przeszkadzała, kompromis aborcyjny był ok, eutanazja na życzenie może w ograniczonym zakresie. Finansowanie kościoła przez państwo za duże ale no do zrozumienia. Do kościoła chodziłem w miarę regularnie, święta obchodziłem itp.

Obecnie: do kościoła nie chodze, dzieci na religię nie zapisałem, zastanawiam się nad apostazją pomimo bycia wierzącym. Zniana nastawienia: całkowity rozdział kościoła od państwa, opodatkowanie wpływów kościoła (ryczałt lub coś innego), kościół traktowany jak każdy inny podmiot gospodarczy, aborcja do 12 tyg, wyprowadzenie religii ze szkół, brak ocen na maturze, brak przywilejów, wypowiedzenie konkordatu, handel w niedziele, brak finansowania ze środków publicznych działalnosci kościoła, ksìęży, kapelanów itp.

Skąd ta zmiana? Odkąd rządzi pis kościół zachowuje się jak nowotwór. Atakuje kolejne obszary życia, przekracza granice, których jeszcze 5 lat temu by się nie ośmielił. Do tego ochrona swoich interesów, pedofilii i brak szans na zmianę. Do tego kosztuje coraz więcej. Im bardziej kler włazi w moje życie, doi moje państwo tym bardziej uważam, że tylko radykalne cięcie unirmuje tą chorę sytuacje.

Dziękuję pis i koscioł za to, że przejrzałem na oczy.

#bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow
  • 83
@ScypioAfricanus: cóż, pis ze spuszczonym ze smyczy klerem zohydzili każdemu myślącemu człowiekowi życie w Polsce, samą Polskę, innych obywateli, o jakimś śmiesznym patriotyzmie na kiju czy religii nawet nie wspomnę. Pocieszać się można tylko tym, że jak wahadło wypieprzy na drugą stronę, a wypieprzy, bo konserwy już przegrały bitwę o duszę młodych, to Irlandia to będzie przy nas mały miki.
@ScypioAfricanus: Wiesz, że są jeszcze inne religie chrześcijańskie? Można się po prostu przenieść. Najlepsze jest to, że jak pytam osobę wierzącą i chodzącą do kościoła (czyli w skrócie: wierzącą) to też się nie zgadza z tym, co robią faceci w czarnych sukienkach, często też nie widzi sensu np. w spowiedzi. Czyli nie jest katolikiem, ale przecież jak to nie jest jak jest...

Kościół istnieje tylko po to, żeby pozyskiwać pieniądze i