Wpis z mikrobloga

@asffaf: Piszę z pamięci jak to wygląda bo już złożyłem pit i nie mogę tego podejrzeć, akurat ulgi na internet nie składałem. Z tego co pamiętam to jest to tak uproszczone, że podaje się właśnie tylko kwotę wydaną na internet w danym roku. Wszystko powinno samo się później dodać w pit 37.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Varumax: Dzięki, mam jeszcze jedno pytanie :) Rozliczam się wspólnie z małżonką. Jeśli na mnie jest FVAT za internet to rozumiem że wpisuję w swoim polu tą kwotę. Pytanie czy mogę dodać żony abonament za telefon kom. (W nim jest pakiet internetu mobilnego) ale na fakturze jest wpisana tylko usługa telekomunikacyjna ?
@asffaf: Tak, jeśli faktura jest na Ciebie za internet to wpisujesz kwotę w swoim polu. Jednakże istnieje także opcja podzielenia wydatków na internet na dwie osoby jeśli rozliczacie się wspólnie. Warto to tylko zrobić jeśli któreś z małżonków ma bardzo niskie dochody.
Musiałbyś wiedzieć ile dokładnie wynosi kwota za internet w tym abonamencie. Nie możesz odliczyć całej kwoty z faktury za abonament. Jeśli dowiesz się ile dokładnie kosztuje internet żony możesz