Wpis z mikrobloga

Na dziś: co decyduje o rodzajniku, żeby łatwiej Wam było zapamiętać. Po - koncówki rzeczowników. Mam nadzieję, że się przyda.
Piszcie, co Was jeszcze by interesowało, postaram się przygotować. Pozdro.

#betiuczy codziennie nowe powiedzenia. Zapraszam do obserwowania.

Dziś wołam normalnie. Do wołania prosili @SkorpionX @NaCl @Pjongjanska_ferma_zolwi @DelFuego @For_Emma @poisongirl93 @PKoff @Kolczaneiro @konpucjusz @JudeMason @Alea1 @bmstr @fooczak @Bizancjum @Imbeer @poprostuogarniety @lisilis @Vittel @Jacinda @Karakatamakatula @Klucznik_Gerwazy
@NanMin @mlodymedyk @Jampetrarka @s3b4 @Pikieros @Volos @utangpan @4gN4x @wankstain @codeq @JaMhmm @dominik-ortyl

#niemiecki #naukaniemieckiego
Beti-niemiecki - Na dziś: co decyduje o rodzajniku, żeby łatwiej Wam było zapamiętać....

źródło: comment_1614071100hgh1oTPQl0RLuedmnPVe1J.jpg

Pobierz
  • 64
@Beti-niemiecki: smutno mi. Tyle lat się niemieckiego uczyłem (w szkole), przeszedłem kilka nauczycielek i żadna nie raczyła wspomnieć o czymś takim. Za to każda, bez wyjątku, darła ryja o rodzajniki. Dopiero w maturalnej klasie raczyła nam podpowiedzieć, że te z -heit, -keit, -schaft, -ung mają die. A tak to na pytanie, czy są jakieś reguły odpowiedź była jedna - NIE MA, TRZEBA SIĘ UCZYĆ NA PAMIĘĆ. Tylko ja miałem pecha i
@Obersturmbannficzer: chyba nie tylko Ty miałeś pecha. Myślę, że niektórzy nauczyciele idą na łatwiznę. Wystarczyło przecież zrobić xero z 2 książek i wam dać.....
Ja ucząc się zawsze robiłam wzory, żeby było łatwiej. Może dlatego, że mam ścisły umysł. Teraz mam w uj tabelek, tabelek i jeszcze raz tabelek. Np taką z czasami: foto.
Dzięki przejzystosci łatwiej wchodzi do głowy.
;)
Beti-niemiecki - @Obersturmbannficzer: chyba nie tylko Ty miałeś pecha. Myślę, że nie...

źródło: comment_1614074763ulpduDuYe3lxESWUbbEMRq.jpg

Pobierz