Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie przydatność znajomości takich języków jak: serbski, chorwacki, bułgarski, rumuński? Dodałabym ukraiński, ale tu wiem, że lepszy będzie mimo wszystko rosyjski xD Są szczególne (jakiekolwiek) branże, w których pożądana jest umiejętność posługiwania się nimi? czy to bardziej niszowa sprawa, albo niepotrzebna? Ktoś ma doświadczenia? Potrafi mówić w tych językach?
( ͡° ͜ʖ ͡°) #naukajezykow #serbski #chorwacki #bulgarski #rumunski #jezykiobce
  • 12
@Magadanka: znajomość serbskiego na poziomie ~B1 przydawała mi się do tej pory tylko do podrywania Serbek na portalach typu Interpals, ale z tego co ostatnio się orientowałem, w międzynarodowych korporacjach jest umiarkowanie spory popyt na osoby mówiące po angielsku i serbsku. Może wpływ na to mają plotki o akcesji Serbii do UE.
@Magadanka: Studiuję bułgarystykę, obecnie bułgarski mam na B2. Z punktu widzenia przyszłej pracy po kierunkach związanych z tymi językami, to jeśli ktoś jara się historią i kulturą Bałkanów, zamierza robić jakąś specjalizacje historyczną czy kulturoznawczą związaną z regionem i nie zamykać się tylko na nauce języka to znajomość przydaje się bardzo mocno, pozwala wyjść poza źródła anglojęzyczne które w niektórych przypadkach są po prostu strasznie ubogie. Jeśli ktoś studiuje filologie "bo