Wpis z mikrobloga

@wisniowa211: mój Magene z Ali podziałał 3 miechy i zdechł. Pan Chińczyk miał gwarancję w dupie. O ile jestem fanem ich czujników kadencji, o tyle pasa HR nie polecam. Kup coś z normalną gwarancją znanego producenta.
@wisniowa211: pasek HR pokazuje tylko tętno. Jeżeli robisz interwały to wskazania z nich będą zauważalnie dokładniejsze niż z czytnika optycznego, jak robisz bardziej jednostajne kardio to raczej nie zauważysz. Ciekawszą opcją jest za to to, że zegarek możesz zamontować na kierownicy i wtedy pasek będzie poprawnie zapisywał co robisz.

Co do dokładności spalania kalorii to opinie są podzielone - jedni piszą, że z pomiarem tętna jest niewielkie odchylenie, inni, że bez
@itolek100: u mnie od początku gubił kompletnie odczyt tętna na 3-4km, a niekiedy to podziałał z 5km a potem już odcieło i tyle :p

Z tego co czytałem to dość powszechny problem na necie z nim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panato: Magene jest dobry, ale trzeba uszczelnić klapkę baterii np. wazeliną lub sylikonem. Brak fabrycznie szczelnej klapki powoduje, że pot wnika do środka i czujnik wariuje gdy zaczynamy się pocić w trakcie biegu.
@wisniowa211: Mój Magene się opanował i już jest ok, a potrafił po prostu pokazywać o połowę niższe tętno... ważne, żeby był nawilżony, gdzieś ktoś polecał, żeby używać żelu do USG.
Tylko Garmin a dlaczego? Bo tak naprawdę dożywotnia gwarancja, te paski padają przed upływem dwóch lat, wysyłasz do Garmina i bez problemu Ci odsyłają od razu nówkę. No i niewiem czy Magene pokazuje takie parametry jak odchylenia, czas kontaktu z podłożem czy bilans.