Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #poczta #ursynow #warszawa
Poczta Polska Warszawa/Belgradzka

25.02-2021. Dostaje awizo powtórne. Według papierka przyszło 15.02 czyli 10 dni temu. Czas na odbiór przesyłki dwa i pół dnia, spoko. Tylko że...
- wczoraj, przedwczoraj, przed przedwczoraj itd. niczego w skrzynce nie było poza ulotkami
- pierwszego awiza nigdy nie widziałem
- o listonoszu z tą przesyłką nie wspominam a z powodu pandemii zawsze ktoś jest w domu
- to już trzeci raz kiedy dostaję wyłącznie powtórne awizo, bez pierwszego awiza, bez pukania do drzwi
- za pierwszym razem dostałem powtórne awizo po czasie przewidzianym na odbiór przesyłki, przesyłka przepadła, panie na poczcie nie miały możliwości sprawdzenia nadawcy

Listy polecone. Wiecie. Umowy, księgi wieczyste, pisma z urzędów, nowe konta do rachunków itp. Jak to tak wygląda to ja się pytam po co PP jest? Oficjalną skargę już zgłosiłem. Jak (jeśli) dostanę odpowiedź zaktualizuję temat.
PosiadaczKonta - #pocztapolska #poczta #ursynow #Warszawa 
Poczta Polska Warszawa/Be...

źródło: comment_1614255863RY4cLP3zt3QSCU13v7hZRi.jpg

Pobierz
  • 12
@PosiadaczKonta: Poczta to już nie żaden urząd :)

Na Grochowie do biura nie przychodziła poczta od około 1,5 tygodnia, a zwykle było to około 10 listów dziennie. Po spacerze na pocztę, w placówce oznajmiono nam, że nie mają ludzi do roznoszenia nie tylko listów, ale nawet awizo, bo brakuje im listonoszy. Jeżeli chcemy, żeby była poczta na świeżo to trzeba samemu sobie po nią przyjść do placówki, najlepiej mając numery listów
Oficjalną skargę już zgłosiłem. Jak (jeśli) dostanę odpowiedź zaktualizuję temat.


@PosiadaczKonta: Oczywiście, że dostaniesz, standardową formułkę typu "w odpowiedzi na blabla, informujemy, że dokładamy wszelki starań, bla bla " BTDT
@gobi12: No to mogli się nie rzucać że mają konkurencje w postaci inPostu. Uważam że gdyby inPost (czy ktokolwiek chętny) przejął część rynku poleconych wyszłoby to wszystkim na zdrowie. Byłby wybór. Tak to jest patologia bo pracę i płacę mają niejako zagwarantowaną, nieważne czy się stoi czy się leży.
@PosiadaczKonta: Poczta nie ma monopolu i wbrew opinią wielu, nie jest to budżetówka, a pomoc od państwa jest znikoma. Dziwnym trafem przy braku monopolu, żadna inna firma nie chce wejść z buty Poczty i świadczyć usług powszechnie, jako operator wyznaczony. Jak nie będzie Poczty, to będziesz za listy płacił jak za przesyłkę kurierską, a w takich miastach jak Wrocław czy Poznań - będzie po 1-2 placówki na awizowane listy, o ile
@haosek: Ale to nie jest moja rola zastanawiać się na wykopie co zrobić z PP. Ja nagłaśniam istniejący problem który nie wolno pomijać ani uznawać za normalny lub nieszkodliwy bo "mają ciężką pracę". Jak dla mnie to polecone mogą kosztować i 20pln jeśli mam mieć gwarancje że listonosz choćby spróbuje je doręczyć a nie rozsieje awiza na koniec upływającego terminu albo i po terminie. Ewentualne straty (choćby same wyprawy do placówki