•  

  Pamiętacie mój wpis z gorących ws. ATM Rozrywka? KLIK
  Otóż KRRiT wreszcie się namyśliła i na miejsce ATM Rozrywka w MUX1 postanowiła wybrać nieistniejący jeszcze kanał Silver TV skierowany do emerytów (!) którego nadawcą będzie Michał Winnicki. Ten sam człowiek którego śmieciowe kanały (z racji znikomego udziału w rynku i zawartości programowej) obsługuje biuro reklamy TVP, ten sam który mówił że ''Jacek Kurski to najbardziej medialna osoba w 2020 i współpraca z TVP to zaszczyt'' i ten sam którego kanały nie wzięły udziału w akcji ''Media bez wyboru'' - przypadek? Nie sądzę.

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/silver-tv-nowy-kanal-telewizja-naziemna

  Sprawa jednak nie jest skończona bo teraz gdy KRRiT wybrała nowego nadawcę, ATM może wnioskować o utracone korzyści do sądu, gdyż jak wiemy wniosek został przez nich złożony, tylko rada twierdzi że nie dostali korespondencji - już jedno postępowanie o bezczynność przeciwko nim się toczy, no tylko że bieg wydarzeń swoje a życie swoje. Jak ATM Rozrywka wygra z KRRiT to niestety odszkodowanie zapłaci budżet państwa - z naszych podatków. Jak słusznie zauważył @josedra52 pod poprzednim wpisem - '"Czujecie? To zapach Węgier...''

  #polska #media #rozrywka #mediabezwyboru #bekazpisu #telewizja

  •  

   @MarianoaItaliano kraj dla emerytów, ja jebie :/

   +: Asd15
  •  

   jak wiemy wniosek został przez nich złożony, tylko rada twierdzi że nie dostali korespondencji

   @MarianoaItaliano: przecież to nieprawda. Napisz jak było, bo KRRIT wcale nie twierdzi że przesyłka do nich nie dotarła. I może jeszcze uzupełnisz kiedy ten list został wysłany, bo napisałeś, że:

   ATM wysłało wniosek o przedłużenie koncesji listownie poleconym bo przez pandemię są zamknięci na interesantów

  •  

   @Jotemov12: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-oglosila-konkurs-na-koncesje-naziemna-w-miejsce-atm-rozrywki-stacja-moze-miec-dowolny-profil

   Ogłoszenie dotyczy miejsca na pierwszym multipleksie zajmowanego obecnie przez ATM Rozrywkę, której koncesja wygaśnie 25 lutego 2021 roku. Przewodniczący KRRiT nie przedłużył jej, uzasadniając, że w wyznaczonym terminie nadająca kanał ATM Grupa nie przekazała stosownego wniosku. - Dokumenty do KRRiT nie wpłynęły. Nadawca nie udokumentował, że przedmiotowy wniosek o przedłużenie koncesji został dostarczony - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl pod koniec października Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

   Grupa ATM swoją wersję tej sprawy szczegółowo opisała w komunikacie giełdowym. W połowie stycznia br. firma skierowała do KRRiT wniosek o przedłużenie koncesji bez postępowania konkursowego (zgodnie z art. 35a Ustawy o radiofonii i telewizji nadawcy mogą o to wnioskować na minimum 12 miesięcy przed wygaśnięciem obecnej koncesji) i ma potwierdzające to dokumenty.

   Jednak kiedy pod koniec marca po wybuchu epidemii zawnioskowała o rozłożenie opłaty koncesyjnej na raty, przewodniczący KRRiT zwrócił się o potwierdzenie wysłania wniosku, a w połowie lipca poinformował, że nie otrzymał od firmy wniosku o przedłużenie koncesji, więc nie toczy się w tej sprawie postępowanie administracyjne.

   Wtedy nadawca, jak opisał, „z ostrożności złożył ponownie wniosek o udzielenie koncesji na kolejny okres dla programu ATM Rozrywka TV łącznie z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia ww. wniosku”. Firma tłumaczyła, że pierwotny wniosek wysłała w ustawowym terminie i nie odpowiada za powstałe opóźnienie, ponadto KRRiT wcześniej w analogicznej sytuacji dokonywała przywrócenia terminu o udzielenie koncesji.

  •  

   @MarianoaItaliano:
   Z twojego linka:

   W połowie stycznia br. firma skierowała do KRRiT wniosek

   Z twojego wpisu

   ATM wysłało wniosek o przedłużenie koncesji listownie poleconym bo przez pandemię są zamknięci na interesantów

   Zastanów się, czy KRRiT była pierwsza na froncie walki z pandemią i zamknęła się na interesantów w styczniu 2020 r. czy może coś ci się pochrzaniło?

  •  

   @MarianoaItaliano: i teraz nie wiem czy umyślnie bijesz pianę dla plusów czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ale skoro zabrałeś się za enerdowski Modern Talking to nie liczę na odpowiedź więc odpowiem sobie sam.

   Przez niekompetencję urzędników KRRiT i burdel w dokumentach w tej instytucji kanał ATM Rozrywka właśnie zakończył nadawanie.

   No właśnie nie, sprawa jest ciekawsza niż proste – nie mamy pańskiego wniosku i co pan zrobisz.

   Z tego co można wyczytać z komunikatów giełdowych i innych publicznych informacji (będę stosował uproszczenia):

   W marcu 2020 r. ATM złożyła wniosek o rozłożenie na raty płatności za koncesję
   KRRIT: co wy chcecie rozkładać na raty jak nie złożyliście wniosku o koncesję więc nie macie za co płacić?
   ATM: złożyliśmy w styczniu, mamy potwierdzenie nadania z poczty, tu macie numer
   KRRIT: mamy wasze pismo ze stycznia, ale tam był tylko kwartalny raport, nie było wniosku o koncesję.

   I o to jest cały spór. Bo jeśli dostaliby pustą kopertę to minimalna staranność wymaga skontaktowania się z nadawcą. Albo jeśli dostali kopertę z napisem „wniosek o koncesję” i w kopercie nie było wniosku o koncesję. W sumie nawet nie minimalna staranność, ale dla samego „urzędniczego dupochronu” bo wiadomo że prędzej czy później to wypłynie i będzie problem. Ale jeśli (tego nie wiem) otrzymali w styczniu kopertę ze standardowym sprawozdaniem, nie było na niej żadnego dopisku sugerującego, że to wniosek o koncesję, a ATM miał czas do końca lutego, to nic dziwnego że z KRRIT nikt się nie odezwał i to jest argument na ich rzecz.

   Kto ma ostatecznie rację i jakie ma na to dowody to już WSA rozstrzygnie.

  •  

   @Jotemov12: No zgoda, przedstawiłem to nieco bardziej łopatologicznie, także plus za doprecyzowanie z twojej strony.

   Tak czy tak bez WSA się nie już teraz nie obędzie, zwłaszcza że wygrał kto inny i tutaj oprócz tej koncesji i burdelu w papierach kłania się także wniosek ATM o utracone korzyści.

  •  

   @MarianoaItaliano czyli zdjęli kanał oglądany przez emerytów, żeby w jego miejsce przypadkowo wstawić kanał dla emerytów?