Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkrytyZolw Mam pytanie bo mam kolegę w pracy i brzmi trochę jak szur i zastanawia mnie parę kwestii, gościu podobno nie myje zębów od pięciu lat w ogóle, czasami raz na jakiś czas jak mu coś wpadnie pomiędzy zeby to wyciąga nitka taka zwykła jak do szycia, biorę to wszystko na poważnie leć wydaje mi się to mało realistyczne że ma bielsze zeby niż ja, gdzie ja się staram myć choć zaniedbuje, próbuje mnie przekonać że pasta do zębów to największe gówno jakie mogę kupować i że większość past do zębów zawiera cukier w sobie żeby zęby się szybciej psuły, jako grupę kontrolną podał przykład małych dzieci, które używają pasty do zębów "dziecięcej" która niby powinna mieć w sobie cukier (to już bardziej logiczne) zastanawia mnie jak ty się do tego wszystkiego odniesiesz, wiem że tu się liczy odczynnik genetyczny bo ten kolega podaje źródło sprawdzenia swoich teori w tym że go zęby nie bolą, ale u dentysty był podobno z 5 lat temu i nie wie czy miał badane żeby mikroskopem czy nie
Dużo z tych rzeczy brzmi mega absurdalnie, niektóre rzeczy by jeszcze przeszły ale sam już nie wiem
#stomatologia #zeby
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zapalsobiekota: zerknij na wpisy @anonymous_derp - nie myje zębów od długiego czasu. Ogólnie jak nie palisz i nie pijesz kawy to nie żółkną tak bardzo.
Osobiście bardzo długo nie korzystałem z usług stomatologa (od czasu wyrywania mleczaków), aż w końcu się wybrałem na piaskowanie. Przy kontroli zapisała że zęby ok i mówiła że jak kloce. Od tamtego czasu się posypały, mam cały czas problem przy szyjkach, nic miłego.
@zapalsobiekota: Wszystko jest możliwe, staram się dbać o higienę jamy ustnej. Po wizycie u dentysty na ogół przez kilka miesięcy nie piję nic oprócz wody. To na nic, niby od kilku lat moje zęby nie wymagały żadnego leczenia ale mam duży problem z osadami, które pojawiają się bardzo szybko, nie ważne co robię. Zęby wielu ludzi, którzy myją je raz na 3 dni wyglądają lepiej od moich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: Tak jak pisałem, chłop sam nie wie co gada skoro badany był 5 lat temu jeszcze pewnie na NFZ gdzie nigdy nie badali mnie pod mikroskopem, ale w sumie jak nie myje zębów to nieźle mu powinno walić z czapy XDDD, no i widzę że ten kolega ma coraz bardziej #!$%@?, żyje w swojej bańce i jest mu w niej dobrze
@zapalsobiekota: serio serio. Ksylitol u bakterii próchnicowych nie ulega przemianom, odwrotnie niż sacharoza (glukoza, fruktoza), przez co nie powstają z niego kwasy próchnicotwórcze. Ksylitol ma też zasadowe pH, więc zobojętnia środowisko jamy ustnej. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na remineralizację szkliwa. Jest stosowany w gumach do żucia, w stomatologii dziecięcej poleca się tabletki do ssania z ksylitolem dla ciężarnych. Większość ludzi myśli, że to sam cukier niszczy zęby, a tak naprawdę to
@SkrytyZolw: Po wizycie u dentysty i usuwaniu osadow nie palę dopóki osady się znów nie zaczną pojawiać. Później palę jednego raz dziennie - raz na kilka dni, wiem, że głupie ale lubię
@r4do5: Może to też być kwestia pokarmów mocno barwiących- np. curry, kurkuma, papryka. Higienizację i tak powinno się według zaleceń wykonywać raz na pół roku. Osady z barwników z kawy, herbaty, tytoniu i jedzenia naturalnie mogą pojawić się po pewnym czasie, nie ma w tym niczego nienaturalnego. Piaskowanie miałeś u dentysty czy higienistki stom.? Higienistki mają zazwyczaj więcej czasu na taki zabieg i najczęściej po piaskowaniu robią polishing aby wolniej się