Wpis z mikrobloga

Chilli, przepikowane siewki trafiły do growboxa, wybrałem po 6 największych siewek z sześciu odmian:

- Carolina Reaper;
- Bhut Jolokia;
- Habanero ebony giant;
- Habanero yellow;
- Jalapeño;
- Piri Piri.

Doniczki 8x8x9 cm, więc trochę ponad 500 ml pojemności, zakładam że roślinki dadzą radę do maja.

W growboxie na każdym piętrze 3 żarówki LED 1390 lm każda, aktualnie temperatura 30°C, wilgotność 70%. Za jakieś dwa tygodnie jak będę wysiewał pomidory, dorobie jeszcze jedno piętro w growboxie.

#zieloneidahoo #domowyogrod #chili #chilihead #rosliny #uprawiajzwykopem
Idahoo - Chilli, przepikowane siewki trafiły do growboxa, wybrałem po 6 największych ...

źródło: comment_1614332059x8M4evIUlwog2kKzlqUB6e.jpg

Pobierz
  • 15
@Mzil 6 żarówek po 10 W każda, świecą 12 h czyli łącznie 0,72 kWh dziennie, około 21,6 kWh miesięcznie. Nie wiem ile dokładnie kosztuje 1 kWh, ale zamierzam świecić przez 2,5 miesiąca i myślę że kosztowo to wyjdzie jakieś 50-60 zł za całość.
@Hrrr_tfu: @Idahoo: @Hrrr_tfu: mi się wydaje że na dłuższą metę finansowo się opłaca, bo grow box, żarówki, doniczki to są koszta jednorazowe na jakiś czas. Też zależy ile tego wyprodukujesz z krzaka i co kupujesz na codzien-czyli ile kasy wydajesz na sosy, na marynowane ostre papryczki-dla mnie własna uprawa papryczek i pomidorow wychodzi na plus. Pozostałe koszta jak prąd, ziemia, nasiona nie są zbyt wysokie. Nie opłaca się wg
@Hrrr_tfu: może, ale jeżeli masz dobrze nasłoneczniony parapet, ja w tamtym roku nie miałam ani grow boxa ani żarówek, podstawową wiedzę, posiałam zdecydowanie za późno i i tak wyrosły siewki (niestety nie wiem jak to wygląda już w czasie owocowania na parapecie, bo moje wylądowały w maju pod szklarnią na działce, ale są tu osoby które uprawiają na balkonie). W tym roku z grow boxem i lepszym przygotowaniem mogę oczekiwać po