Wpis z mikrobloga

@placebo_: kiedyś oglądałem taki jeden lewacki show, gdzie było pytanie "czy gdybyś miał możliwość zabić hitlera gdy był jeszcze dzieckiem, to byś to zrobił?" no i większość odpowiedziała bez wahania, że tak. Więc trochę mi się to gryzie, że z jednej strony lewaki są przeciwko karze śmierci za największe zbrodnie, a z drugiej takiego hitlera bez wahania by odstrzelili i to jeszcze jak był dzieckiem. I dunno, man...
@7845

Nagrodą za najcięższe przestępstwa jest właśnie kara śmierci.

Za najcięższe przestępstwa powinno się trafiać za kratki do końca życia bez możliwości warunkowego zwolnienia. Najlepiej do izolatki.

Kara śmierci pozwala przestępcy uciec od odpowiedzialności i wyrzutów sumienia, która mogą się u niego pojawić w trakcie odsiadki.

Natomiast kara dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia, byłaby dla mnie dużo większą katorgą, niż kara śmierci.
@Hedage Gdybym miał do wyboru TYLKO zabić Hitlera lub pozwolić mu żyć, wybralbym jego śmierć. Ale gdybym miał wybrać między zabiciem, wsadzeniem do więzienia lub nicnierobieniem, wybrałbym więzienie.