Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy tylko mnie wkurzają już te studia? Co prawda minął dopiero pierwszy semestr, ale nie nauczyłem się niczego przydatnego, musiałem poprawiać po kilka razy te same prace żeby spełnić wszystkie zachcianki wykładowców. Jeszcze teraz dowalili taki plan, że jest więcej okienek niż zajęć. Najlepiej żeby student był dostępny 24/7, a na maila z odpowiedzią od wykładowcy trzeba czekać nie wiadomo ile. I po co wszystko? Żeby zdobyć ten "papier"? Czy serio dyplom jest aż tak ważny przy szukaniu pracy?
#studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60390381a6e343000ac025d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 25
ale nie nauczyłem się niczego przydatnego


@AnonimoweMirkoWyznania: co tobie, studentowi pierwszego roku, daje podstawę do oceniania co było dla ciebie przydatne, a co nie? Profesorowie, doktorzy, którzy od lat siedzą w temacie, czytają książki, mają kontakt z rynkiem, współpracują z przemysłem czy mają feedback od absolwentów - #!$%@? się znają, nie? Uczą tylko jakieś debilnej teorii, aparatu matematycznego, na #!$%@? to komu, dawaj Seba do żabeczki po harnasie. Ebe ebe
@CXLV ja już mam doświadczenie w zawodzie i wcale się to nie przydaje co jest na studiach. Wybacz, ale uczenie się 6 definicji transportu i kto jaką napisał nie jest potrzebne do pracy w spedycji ¯_(ツ)_/¯ jasne, są jakieś podstawy podstaw, które są niezbędne, ale na 3 roku już trochę dla większości za późno na takie rzeczy, bo już je umiemy XD incotermsy już musiałam nauczyc się do pracy, tak samo cała
@slepauliczka: no ale do kogo masz pretensje? Wiesz w ogóle jaka jest idea studiów wyższych? Mają dać ci możliwość rozwijania wiedzy w danej dziedzinie. To, że wybrałaś stanowisko, które równie dobrze mógłby obsługiwać ktoś z wykształceniem gimnazjalnym to nie miej pretensji, że nie korzystasz z wiedzy ze studiów. Ja robię w badaniach i rozwoju i przydaje się 95% tego co miałem na studiach ¯\_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania oczywiście, że nie jest. Wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś przedsiębiorczy, inteligentny i czy masz charakter. Ja na przykład zaraz po skończeniu ogólniaka, wyjechałem pierwszy raz za granice. Po 10 latach mogę stwierdzić, że nie żałuję. Znam dwa języki obce w tym 1 biegle, nauczyłem się fachu w wykończeniach i zarabiam całkiem niezłe pieniądze mieszkając w Polsce.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: @Bartout624: gówno? To pochwał się gdzie pracujesz może xD

Studia to owszem gówno i są nieliczne kierunki, gdzie liczy się wiedza. Jakieś 90% to studia dla papierka i tyle.
@slepauliczka: ale umówmy się, że w spedycji nie potrzeba ci w ogóle studiów. Studia są po to by dostać się do jakiegoś korpo, nie robisz u Janusza całe życie. Nic więcej...

Zrobiłem inz bo tak pasowało, wydałem kupę kasy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlodyernest: aż tak mnie nie #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°) inz i do domu. Nie mówię, że studia to niewiadomo co, ale widzę po znajomych (20+). Ci co pokończyli studia to jakieś korpo, jakieś spokojne firmy, w miarę kasa. Ci bez studiów to zwykle Januszex, jakieś CNC, jakas praca na magazynie czy coś innego.

Wiesz, te 3 z hakiem dostałbym u siebie na firmie na wstępie (magazyn),
OP: @Anjay: wolałbym jednak najpierw poczytać historie innych ludzi.
@CXLV: no tak, nie napisałem nazwy kierunku. Oczywiście są takie kierunki, na których zdobywasz wiedzę NIEZBĘDNĄ do wykonywania zawodu np. medycyna, prawo, architektura i kilka innych.
Ja jednak wybrałem zarządzanie i czuję, że te rzeczy można samemu ogarnąć czytając odpowiednie książki. Ponadto jeśli wykładowcy tak świetnie znają się na prowadzeniu biznesu, to dlaczego sami nie są właścicielami dobrze prosperujących firm,
Czy serio dyplom jest aż tak ważny przy szukaniu pracy?


@AnonimoweMirkoWyznania: to pytanie jest tak złożone jakbyś pytał "czy samochód jest dobry do jeżdżenia", bez określenia czy Rolls Royce czy Multipla.

Jeśli masz dyplom z politechniki/AGH/SGH/Koźmińskiego/dobre kierunki na UW, UJ itd., to jak najbardziej jest to zajebistym atutem przy szukaniu pracy, jeśli z kolei możesz się pochwalić dyplomem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koziej Dupie, to wtedy daruj sobie