•  

Zrozumcie, lewaki. Gdyby rząd nie kupił limuzyn za kilka milionów to spokojnie można zlikwidować PIT, z którego wpływy wynoszą 65 miliardów złotych. Wiadomo trzeba jeszcze inne wydatki uciąć. Jakie? Obejrzyjcie filmiki z doktorem Memcenem, milion razy o tym mówił. Gdzie są te filmiki? Nie mam czasu teraz szukać, ale wystarczy wpisać na YouTube.

#neuropa #konfederacja #bekazprawakow

•  

@Ignacy_Loyola jeśli zrozumienie idei cięcia wydatków w sektorze publicznym jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia, to nic dziwnego że jesteś neuropkiem.

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: P.....e
    •  

@MojWlasciciel:
      Chodzi o proporcje. Cięciami kosztów sektora publicznego nie nadrobisz kwot o jakich mówi np. Szurfederacja przy okazji likwidacji podatków.

•  

@Ignacy_Loyola: jest pewnie setki rzeczy do ucięcia w sektorze publicznym.
      Od trzymania w więzieniach drobnych dillerów i alimenciarzy po urzędnikow wydających zezwolenia na wycinke jablonki na swojej działce.

+: P.....e, 77023 +128 innych
    •  

@Ignacy_Loyola jeśli zrozumienie idei cięcia wydatków w sektorze publicznym jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia, to nic dziwnego że jesteś neuropkiem.

@MojWlasciciel: Zwykły troll z @Ignacy_Loyola , przecież Memcen proponuje jeszcze zmniejszenie sejmu o połowę, to powinno zostawić nadwyżkę w budżecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Od trzymania w więzieniach drobnych dillerów i alimenciarzy po urzędnikow wydających zezwolenia na wycinke jablonki na swojej działce.

@ImInLoveWithTheCoco: Jakbyś tych alimenciarzy, dilerów i urzędników na narządy sprzedał to byś nie zrównoważył likwidacji Pitu

•  

@ImInLoveWithTheCoco: Dlaczego nie wspomniałeś o samych prywatnych szkołach oraz prywatnej służbie zdrowia? Dlaczego pomijasz fakt braku publicznych uczelni wyższych?

Zapomniałeś również wspomnieć o podatku pogłównym.

Brak wydatków na jakąkolwiek pomoc społeczną oraz np. sport.

+ wyjście z Unii, które w teorii oznacza spadek PKB oraz utratę dodatkowych miliardów euro.

Chyba wspominać o samorządach, które przy takim rozwiązaniu by chyba zbankrutowały (jeszcze bardziej niż teraz)?

•  

@Ordo_Publius: *chyba nie muszę przypominać o...

+: Koliat
    •  

@suluf

@ImInLoveWithTheCoco: Jakbyś tych alimenciarzy, dilerów i urzędników na narządy sprzedał to byś nie zrównoważył likwidacji Pitu

Zawsze to krok z dobrą stronę.
      Tylko na obsługę urzędniczą wypłacania 500+ wydaliśmy do tej pory 20 miliardów.
      A co do więźniów, to nie widzę powodu dla którego nie mamy im dać choćby takiego menu jakie serwujemy chorym w szpitalach. Zawsze trochę grosza wpadnie.
      Typowe dla lewarów jest przedstawianie problemu szukania oszczędności "bo to tylko kilka milionów". I potem mamy najliczniejszy rząd w UE. Tu pewnie też powiesz że " xD gupie prawagi, przecież minister zarabia jakieś 8k, co to jest dla Bolzgi jag mati jako junior developer wincyj zarabia xD" czy jakiś inny wysryw.
      Najprostszym sposobem na poprawienie budżetu jest cięcie wydatków. Tych 109mld deficytu z dupy nie wyjmiemy, to są przecież pożyczone pieniądze, które kiedyś trzeba będzie oddać.

•  

Tylko na obsługę urzędniczą wypłacania 500+ wydaliśmy do tej pory 20 miliardów.

@MojWlasciciel: Masz źródło tych wyliczeń ? CO prawda z zeszłego roku ale podają mniejszą liczbę https://www.wykop.pl/link/5000891/500-to-nie-500zl-a-tak-naprawde-534-94-zl-razem-z-kosztami/

Typowe dla lewarów jest przedstawianie problemu szukania oszczędności "bo to tylko kilka milionów". I potem mamy najliczniejszy rząd w UE. Tu pewnie też powiesz że " xD gupie prawagi, przecież minister zarabia jakieś 8k, co to jest dla Bolzgi jag mati jako junior developer wincyj zarabia xD" czy jakiś inny wysryw.

@MojWlasciciel: Typowe dla prawoli równoważenie miliardów milionami i udawanie że się zgadza albo się jakoś zateguje ( ͡° ͜ʖ ͡°). To tak jakby ci ktoś obniżył pensje o 1000 ale obiecał że nie musisz płacić 100 kosztów administracyjnych bo zredukowali część księgowości

Najprostszym sposobem na poprawienie budżetu jest cięcie wydatków. Tych 109mld deficytu z dupy nie wyjmiemy, to są przecież pożyczone pieniądze, które kiedyś trzeba będzie oddać.

@MojWlasciciel: Tylko jeżeli chcesz zlikwidować 1/3 wpływów to musisz o wile więcej ciąć niż jakiś promil kosztów

•  

@MojWlasciciel: Ten gość twierdzi, że jedyny sposób to podwyższenie podatków. Zupelnie tak jak PIS :)

+: Dakkar
    •  

@MojWlasciciel: sektor publiczny nie potrzebuje cięć, on potrzebuje dobrego zarządzania tą kasą, bo to nie jest normalne że choć tyle istotnych rzeczy niedomaga jak służba medyczna to lekką ręką wydawane są pieniądze na propagande, układy i pierdoły

•  

jeśli zrozumienie idei cięcia wydatków w sektorze publicznym jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia,

@MojWlasciciel: Klasyka gatunku.

Elitarna, niszowa wiedza kuców wyszła na jaw.

Szkoda tylko że jeszcze żaden nie podał logicznych wyliczeń na poparcie swoich pomysłów o likwidacji 90% sektora publicznego.

Nawet Sławek Memcen, doktur ekonomii, jak liczył te Wasze rewelacje to po usunięciu wszystkiego, musiał wprowadzić pogłowne tj. najbardziej niesprawiedliwy podatek i wyszło mu kilkadziesiąt miliardów deficytu.

•  

@suluf https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/ masz tam linki do zestawień.
      Podany przeze mnie stan był na koniec 2019( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typowe dla prawoli równoważenie miliardów milionami i udawanie że się zgadza albo się jakoś zateguje ( ͡° ͜ʖ ͡°). To tak jakby ci ktoś obniżył pensje o 1000 ale obiecał że nie musisz płacić 100 kosztów administracyjnych bo zredukowali część księgowości

No widzisz, problem mamy taki że Ty nie chcesz zauważyć marnowania środków publicznych lub do ich marnowania podchodzisz bardzo lekko.
      Ta tendencja do rozdmuchiwania biurokracji zbiera swoje żniwo absolutnie wszędzie.
      W marynarce wojennej mamy więcej admirałów niż okrętów zdolnych do unoszenia się na wodzie i prowadzenia choćby symbicznego ostrzału. W górnictwie poszło to jeszcze dalej, bo stosujemy jakieś XIX-wieczne systemy dozoru niższego, średniego i wyższego, które co prawda nic nie mogą same zrobić, za to jak się coś stanie to są pierwsi do odstrzału. Mało tego, jednym ze stanowisk dołowych polega na...naciskaniu guzika po usłyszeniu dzwonka.
      Stanowiska zikwidować się nie da - bo związki stosują retorykę "a bo panie to przecież tylko kilka tysięcy miesięcznie, a wy tu chcecie robotnikom chleb odbierać". Węgla zalegającego na hałdach nie da się sprzedać bo ważny wiceminister wymyślił sobie ręczną regulację cen sprzedaży, a kopalnie wydobywają ile się da, bo premia za wydobycie się należy, jak nie to postraszymy związkami zawodowymi i kasa się znajdzie. Huty i stalownie zamiast modernizować to zamykamy tylko dlatego, że związki nie chcą się godzić na modernizację i redukcję etatów. Może i dobrze, bo strach pomyśleć ile by ta modernizacja kosztowała. Nie ma pieniędzy? No pewnie że nie ma, dlatego wymyślono kapitalizm. Tata steel jakoś nie ma problemów ze znalezieniem środków na modernizacje hut. Chcesz dalszych przykładów niegospodarności? PKP. Inna spółka od szyny lewej, inna od szyny prawej, inna od słupów a inna od trakcji. Wszystkie to spółki skarbu państwa o zerowej decyzyjności, za to o niemałym budżecie.
      Możemy jeszcze poszukać połączenia między górnictwem i pkp zastanawiając się jakim cudem jeszcze nie tak dawno był to transport droższy niż drogowy.
      Jak już jesteśmy przy transporcie kolejowym i drogowym łączą je dwie rzeczy - tunele i mosty. Tu akurat przodujemy na świecie w zakresie budowy tuneli równolegle do nurtu rzeki. A że ktoś badając grunt zrobił siatkę wierceń 100x100 a nie 10x10? No przecież taniej było, poza tym szwagier na pewno się przyłożył do roboty. A że tunel trafił na podziemny zbiornik wody? Że popularne w tej okolicy i łatwe do przewidzenia bo gleba piaszczysta i w okolicy jest Wisła, która od jakiegoś czasu jednak płynie przez te okolice? Naprawi się, to tylko kilkadziesiąt baniek - co to za problem dla tak bogatego kraju jak nasz.
      Co do Wisły - po co stosować technologię odprowadzania ścieków sprawdzoną na całym świecie? Pierdolniemy rury z plastiku produkowane przez szwagra, zalejemy betonem żeby nie ciekło i git. Winnych brak, bo pod projektem podpisało się dziesięciu profesorów-konsultantów piszących dowolne opinie na dowolny temat za 20k od sztuki a przyjął do realizacji urzędnik, który przecież nie odpowiada za swoje decyzje bo niby po co?
      Wspomniałem coś o mostach? Duży kraj w trzeciej dekadzie XXI wieku nie potrafi zbudować mostu w Świnoujściu o długości 200 metrów. Za to państwowe rady konsultacyjne i spółka skarbu państwa Most+ istnieją na pewno od co najmniej dekady i mają się świetnie. Elektrownia atomowa - jeszcze gorzej. Kasa na budowę leci od trzydziestu lat, a nie ma nawet wyznaczonego miejsca pod budowę.
      A, szkoda gadać, mogę tak wyliczać do jutra te wszystkie "a to tylko kilka baniek zmarnowanych, które i tak by niczego nie zmieniły" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Takie oto sytuacje nazywam marnotrawstwem, a teraz życzę miłej soboty i idę na zakupy do prywatnego sklepu z 100% polskim prywatnym kapitałem - bo państwowych jakoś się nie opłaca prowadzić.

A pss społem to swoją drogą kolejny kryminał.

•  

@suluf https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/ masz tam linki do zestawień.
      Podany przeze mnie stan był na koniec 2019( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MojWlasciciel: https://www.gov.pl/web/rodzina/wyjasnienia-dot-kosztow-obslugi-w-programie-rodzina-500 Ja tam ciągle nie widze 20 miliardów. Nawet w źródłach na stronie którą podałeś nie widzę informacji do której się odnoszą

No widzisz, problem mamy taki że Ty nie chcesz zauważyć marnowania środków publicznych lub do ich marnowania podchodzisz bardzo lekko.

@MojWlasciciel: Ja mówię że miliarda nie zrównoważysz milionem

A, szkoda gadać, mogę tak wyliczać do jutra te wszystkie "a to tylko kilka baniek zmarnowanych, które i tak by niczego nie zmieniły" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MojWlasciciel: Chłopie drogi, Mentzen jak go zapytali to mówi o zwolnieniu połowy sejmu i połowie urzędników. To ż mówi o tym jak znikomy koszt jest to w porównaniu do jego obietnic nie znaczy że marnowanie kasy jest spoko. Rozumiesz subtelną różnice między brakiem balansu wydatków i przychodów a chęcią zwykłego cięcia kosztów ?

Takie oto sytuacje nazywam marnotrawstwem, a teraz życzę miłej soboty i idę na zakupy do prywatnego sklepu z 100% polskim prywatnym kapitałem - bo państwowych jakoś się nie opłaca prowadzić.

@MojWlasciciel: Znaczy państwo ma teraz też sklepy prowadzić czy co ?

•  

@Ignacy_Loyola Wszyscy wiedzą, co trzeba uciąć, ale nikt tego głośno nie powie, bo wtedy koniec z wyborczym sukcesem. Dlatego są takie gadki szmatki.

•  

@suluf tylko że to właśnie zbyt duża liczba urzędników powoduje marnowanie kasy. Im mniejszy będzie udział państwa w gospodarce tym efektywniej będą wykorzystywane środki. Urzędnik nie wie lepiej jak zbudować most od całości rynku firm budujących mosty. A u nas wszystkim wydaje się że jednak wie lepiej.

Ja mówię że miliarda nie zrównoważysz milionem

A ja mówię, że żeby odłożyć miliard trzeba najpierw mieć odłożony milion.

zwolnieniu połowy sejmu i połowie urzędników

No i jest już jakiś pomysł. Nie wiem czy akurat połowa urzędników powinna stracić pracę czy 42%, a może tylko 37%, ale jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Tylko że ich zwolnienie będzie efektem szukania oszczędności a nie jej głównym frontem.

Znaczy państwo ma teraz też sklepy prowadzić czy co ?

Znaczy że - cytując z pamięci Korwina - "inkubatory są dobre dla niepełnosprawnych". Społem miał preferencyjne warunki pobytu na rynku dyskontów z tytułu choćby przekazania gruntów wartych krocie, ale ponieważ był przyzwyczajany do pomocy państwa nie jest w stanie konkurować nawet z niewielkimi sieciami, nie mówiąc już o gigantach pokroju Lidla.
      Czyli kasa po raz kolejny wyrzucona w błoto przez urzędników, którzy jak zwykle wiedzieli lepiej niż rynek w jaki sposób wydawać pieniądze.

•  

No i jest już jakiś pomysł. Nie wiem czy akurat połowa urzędników powinna stracić pracę czy 42%, a może tylko 37%, ale jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Tylko że ich zwolnienie będzie efektem szukania oszczędności a nie jej głównym frontem.

@MojWlasciciel: To się nazywa populizm, jakich urzędników, ilu, kto się będzie zajmować zadaniami które wykonywali ? O sejmie nawet nie będę komentował bo nie ma o czym

@suluf tylko że to właśnie zbyt duża liczba urzędników powoduje marnowanie kasy. Im mniejszy będzie udział państwa w gospodarce tym efektywniej będą wykorzystywane środki. Urzędnik nie wie lepiej jak zbudować most od całości rynku firm budujących mosty. A u nas wszystkim wydaje się że jednak wie lepiej.

@MojWlasciciel: No tak, urzędnik nigdy nie wie jak wykonywać swoją pracę. To na pewno nie jest kwestia przepisów i procedur. NA wolnym rynku to co 2km byłby most.

Urzędnik nie wie lepiej jak zbudować most od całości rynku firm budujących mosty

@MojWlasciciel: Ja zawsze myślałem że urzędnik to najwyżej zleca albo kontroluje budowę a nie sam buduje. Ty wiesz jak działają przetargi ? Ty wiesz że urzędnicy osobiście nie biegają z cementem albo pracują jako kierownicy na budowie ?

A ja mówię, że żeby odłożyć miliard trzeba najpierw mieć odłożony milion.

@MojWlasciciel: Albo jak obiecujesz że obetniesz wpływy o 1/3 to konkretnie je zrównoważysz a nie rzucasz populizmy jak wszystko będzie tańsze i jakoś się zamknie. Zwłaszcza gdy kandydat na prezydenta z twojej partii jest za pozostawieniem najdroższego programu socjalnego

Znaczy że - cytując z pamięci Korwina - "inkubatory są dobre dla niepełnosprawnych". Społem miał preferencyjne warunki pobytu na rynku dyskontów z tytułu choćby przekazania gruntów wartych krocie, ale ponieważ był przyzwyczajany do pomocy państwa nie jest w stanie konkurować nawet z niewielkimi sieciami, nie mówiąc już o gigantach pokroju Lidla.
      Czyli kasa po raz kolejny wyrzucona w błoto przez urzędników, którzy jak zwykle wiedzieli lepiej niż rynek w jaki sposób wydawać pieniądze.

@MojWlasciciel: Dlatego społem zbankrutował i nie istnieje ? Dobrze że Lidl nigdy nie dostał pomocy państwa, jak na przykład preferencyjne kredyty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@suluf: pożycz mi trochę kasy, przecież masz dużo to co ci szkoda

•  

@suluf: pożycz mi trochę kasy, przecież masz dużo to co ci szkoda

@Dakkar: Zaraz po tym jak mi wytłumaczysz jak się to ma do mojego komentarza

•  

@suluf PSS Społem nie istnieje! PSS Społem wymyśliliście Wy - korwiniści!

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1614431718230.google.android.apps.maps.jpg

•  

@suluf PSS Społem nie istnieje! PSS Społem wymyśliliście Wy - korwiniści!

@MojWlasciciel: Sarkazm to też spisek urzędników i komunistów ?

•  

jest pewnie setki rzeczy do ucięcia w sektorze publicznym.

@ImInLoveWithTheCoco: Całę więziennictwo i administracja łącznie nie zajmują nawet 0.5 % wydatków budżetowych. Więc nawet jakbyś pozbył się wszystkich urzędników i wszystkich wiezień to nie rekompensowałoby nawet 1/10 kwoty przychodu z pitu.

•  

@MojWlasciciel: @ImInLoveWithTheCoco: Wykopowi geniusze ekonomiczni, typowe prawiczki z myślą godną chłopka-roztropka, którzy najbliżej nauki o sektorze finansów publicznych i makroekonomii byli, gdy przechodził obok nich student pierwszego roku ekonomii xD Tam się obetnie alimenciarzy, tam zwolni trochę urzędasów, Hayek, Mises i Friedman (jedyne trzy nazwiska, które znają) pobłogosławią i miliardy utracone z podatków dochodowych, obrotowych, akcyzy etc. się zrównoważą. Problem załatwiony. Można przejść do jebania pedałów, UE i żydów na wykopie.

•  

@suluf a co do reszty - koleje, górnictwo, budownictwo czy rolnictwo sprawniej działa będąc w rękach prywatnych. Wiem jak działają przetargi i wiem w jaki sposób się je załatwia.
      Usprawiedliwianie wszechwładnych urzędników nie przyspieszy budowy i nie poprawi wydajności, także sobie odpuść - to działało tylko w socjalizmie realnym, a i tylko na papierze.

A co do zarzutu o brak konkretów odnośnie wprowadzania oszczędności, zwolnień i cięć wydatków - historia III RP zna tylko jeden przykład konkretnych planów zmian co do inwestycji przedstawionych na poziomie programu partii - to program Ruchu Narodowego na bodaj poprzednie wybory samorządowe. I nikt go nie przeczytał, bo był za długi i uj kogo interesował problem nieszczelnej tamy w Wilkowicach, gmina Wypiździejewo i sposoby finansowania naprawy tej tamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Także wymaganie żeby ktoś postulujący zmianę ustroju przedstawił wyliczenia co do grosza w sytuacji kiedy samemu propsuje się partię nie mającą żadnego konkretnego programu oprócz "rozdamy biednym po dwie dychy a bogatych rozkułaczymy. Będziecie uje dorobkiewicze jeszcze z łezką w oku wspominać Vateusza" jest zwykłym populizmem.

My tu w większości nie popieramy konfy dlatego że kochamy korwina i bosaka, tylko nie ma w tym obesranym gównem chlewie nikogo oprócz konfy, kto postuluje cięcie wydatków. Rozumiemy czym jest dług publiczny i nie chcemy zadłużać niepotrzebnie siebie i naszych dzieci, bo te długi same się nie spłacą i pierdolondo o sprawiedliwości społecznej sprawy nie załatwi. Chcemy w spokoju budować rodziny bez proszenia byle urzędnika o zgodę na wycięcie drzewa które sami zasadziliśmy i bez czekania trzy miesiące aż pani urzędnik zleci firmie swojej córki wykonanie projektu oczyszczalni przydomowej za 4koła (projekt to kilka kresek i pół godziny roboty, innej firmy nie ma bo żadna inna nie uzyskała pozwolenia na wykonywanie projektów dla urzędu). Fajnie by też było, gdyby urząd skarbowy nie zmieniał o 180° swoich decyzji na sto lat wstecz naliczając od razu odsetki od kary i dając tydzień na spłatę. To się nam w tym kraju nie podoba, nie jakieś z dupy wyjęte problemy bananowych dzieci z lewicy o rzekomych prześladowaniach osób lgbt, żydów i kogo tam jeszcze.
      Musimy głosować na partię radykalną, bo te wszystkie nibyliberalne gospodarczo partyjki pokroju .N czy ruchu Palikota pełne głupków pokoju Scheuring-Wielgus, Kornelii Wróblewskiej czy Gasiuk-Pichowicz to żart z naszej inteligencji. Ten kraj trzeba zaorać w pizdu i zbudować od nowa.

pokaż spoiler A tak szczerze to posłów w sejmie na luzie można zredukować o połowę bez widocznej zmiany w funkcjonowaniu niższej izby parlamentu.

•  

@suluf: skoro nie widzisz nic złego w przepieprzaniu drobnych z których później robią się poważne pieniądze, to co ci za różnica czy będziesz oddawał mi 5% swojej wypłaty. Przecież to nic nie znaczące pieniądze, nawet nie poczujesz straty

•  

budownictwo czy rolnictwo

@MojWlasciciel: to my mamy państwowe farmy i firmy budowlane ?

Usprawiedliwianie wszechwładnych urzędników nie przyspieszy budowy i nie poprawi wydajności, także sobie odpuść - to działało tylko w socjalizmie realnym, a i tylko na papierze.

@MojWlasciciel: ciężko żebym sobie nie odpuszczał czegoś czego nie powiedziałem. To ty wyskakujesz z moją miłością do urzędników. Ja mówię o populizmach, łatwo jest powiedzieć że zrobisz tak że będzie dobrze jak nie masz na to żadnych konkretów tylko ogólniki i puste frazesy

historia III RP zna tylko jeden przykład konkretnych planów zmian co do inwestycji przedstawionych na poziomie programu partii - to program Ruchu Narodowego

@MojWlasciciel: powiem więcej, w historii świata !

Także wymaganie żeby ktoś postulujący zmianę ustroju przedstawił wyliczenia co do grosza w sytuacji kiedy samemu propsuje się partię nie mającą żadnego konkretnego programu oprócz "rozdamy biednym po dwie dychy a bogatych rozkułaczymy. Będziecie uje dorobkiewicze jeszcze z łezką w oku wspominać Vateusza" jest zwykłym populizmem.

@MojWlasciciel zadowole się chociaż do milionów bo jak cały czas mówie równoważymy miliardy milionami i populizmami. Nie oczekuje że ktoś to będzie do groszy wyliczać, ale jakieś obliczenia by się przydały. Rozumiem że to propsowanie to ja ? I to jeszcze tego chochoła ?

My tu w większości nie popieramy konfy dlatego że kochamy korwina i bosaka, tylko nie ma w tym obesranym gównem chlewie nikogo oprócz konfy, kto postuluje cięcie wydatków.

@MojWlasciciel: dlatego piątka mencena wygląda jak wygląda ? Dlatego najwięcej gadają o covidzie i LGBT a przy ama Bosak nie potrafił nic o gospodarce powiedzieć ?

Ten kraj trzeba zaorać w pizdu i zbudować od nowa.

@MojWlasciciel: jak to dobrze że akurat ta banda szurow których ty popierasz wie jak to zrobić najlepiej.

A tak szczerze to posłów w sejmie na luzie można zredukować o połowę bez widocznej zmiany w funkcjonowaniu niższej izby parlamentu.

@MojWlasciciel: albo wywalić każdego po za tymi z którymi ty się zgadzasz ?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@suluf: skoro nie widzisz nic złego w przepieprzaniu drobnych z których później robią się poważne pieniądze, to co ci za różnica czy będziesz oddawał mi 5% swojej wypłaty. Przecież to nic nie znaczące pieniądze, nawet nie poczujesz straty

@Dakkar: ty chyba nie umiesz czytać ? Wyślij mi numer konta to ci opłacę lekcje czytania ze zrozumieniem. Może wtedy zrozumiesz że jak stracić 1/3 dochodów to musisz to zrekompensować ta sama kwota, a nie procentem. I to że zauważysz problem w takim planie nie znaczy że nie rozumiesz że da się oszczędzić bez tracenia tych dochodów.

•  

spokojnie można zlikwidować PIT, z którego wpływy wynoszą 65 miliardów złotych. Wiadomo trzeba jeszcze inne wydatki uciąć. Jakie

@Ignacy_Loyola: 500+ i 13/14 emerytura i już masz potrzebną kwotę. Gdzie mogę odebrać likwidacje PiTu a za odpowiedź?

•  

@Ignacy_Loyola: nikt nigdy nie próbował nawet minimalizować marnotrawstwa w wydatkach publicznych, no ale wiadomo, se chuj z tego by było bo neueopek tak powiedział xD nawet jak memceny nie mają racji i nie będzie z tego 65 miliardów, a np. 20 to nawet jakby o 5% obniżyć PIT, albo jakiś podnieść kwotę wolną do 20/30k to i tak byłby to jakiś progress. No, ale najlepiej mówić, że nic się nie da i tyle i tym samym propagować marnotrawstwo pieniędzy publicznych xD

+: void_0
    •  

@suluf ty sobie stroisz żarty przy sobocie, czy na prawdę nie kumasz że jednym ze skuteczniejszych sposobów na poprawę bilansu jest obcięcie wydatków? Nie rozumiesz że przerost biurokracji zwiększa koszty, a wypłata tych urzędników jest nieistotna w rozmiarze szkód jakie robią swoją pracą? szkody wyrządzone przez aparat urzędniczy są wielokrotnie wyższe niż ich wypłaty.

albo wywalić każdego po za tymi z którymi ty się zgadzasz
      No i znowu klasyka manipulacji w Twoim wydaniu. Niczego takiego nie napisałem ani nie zasugerowałem. W obecnej formie ten parlament i tak działa na podstawie smsów z "przekazem dnia", i tutaj znowu tylko konfa jest chlubnym wyjątkiem, gdzie to posłowie decydują jaką ustawę chcą poprzeć, a nie robi tego za nich jaczejka partyjna.

jak to dobrze że akurat ta banda szurow których ty popierasz wie jak to zrobić najlepiej.

Nie wiem czy najlepiej, za to są jedynymi postulującymi jakiekolwiek zmiany, które w moim przekonaniu umożliwią mi zadbanie o wzrost poziomu mojego życia przy nieingerencji urzędników w każdy jego aspekt. Reszta ma na sztandarach (poza klasycznym pisowsko-socjalistycznym pierdolondo o powszechnym dobrobycie) wyłącznie zwiększanie obciążeń, rozrost biurokracji i uprzedmiotowienie obywatela. Razem, KO czy Hołownia tak na prawdę różnią się od PiSu tylko w szczegółach.

+: yaah, Kzyh
    •  

@MojWlasciciel
      @ImInLoveWithTheCoco

Jasne, że należy ucinać takie zbędne nadprogramowe wydatki publiczne jak luksusowe limuzyny dla rządu i inne wypasy dla garstki rządzących ale w skali państwa są to tak liche pieniądze, że co najwyżej można za to kupić jakiś sprzęt do szpitala, uposażyć jakieś szkoły, wydać na cele charytatywne i tyle będzie z tych pieniędzy. Wydatki państwowe są tak olbrzymie, że w takiej skali ucięcie wszystkich zbędnych rzeczy i zwolnienie jak największej ilości urzędników nie zmieni dosłownie niczego.

•  

@Ignacy_Loyola: pierwszym krokiem byłoby zlikwidowanie 500+ które kosztuje 40 mld złotych rocznie. Do tego można by zwolnić urzędasów, którzy obsługują pity.

•  

@Trybun_Plebejski tylko te wydatki w dużej części to pieniądze po prostu marnowane. Nawet jeśli drastycznie ograniczając koszty zyskamy 6,8 a może 10pp niższy podatek, to jest to gra warta świeczki.

•  

@Ignacy_Loyola: no akurat nie do końca 65miliardów, duża część pitu to budżetówka czyli kasa przechodzi de facto z kieszeni do kieszeni a ściągalność pitu też swoje kosztuje

•  

@MojWlasciciel: nie demonizowałabym tak liczby urzędników w Polsce. Statystycznie rzecz biorąc jest ich mniej niż wynosi średnia europejska (jak na wykresie). Od dwóch lat ich liczba chyba nawet spadła, a ilość obowiązków wciąż wzrasta :)
      Dajcie spokój szeregowym urzędnikom, którzy załatwiają najważniejsze sprawy, zarabiają marne grosze (rząd może sobie w każdej chwili zamrozić ich pensje, nawet to robił) i jeszcze dostają więcej i więcej obowiązków. No ale najlepiej traktować ludzi z zieleni miejskiej, mieszkalnictwa, edukacji, czy o ochrony zdrowia na równi z kieownikiem w izbie skarbowej. Fajnie jak wszystko wokół jest ładne, ogarnięte i sprawnie działa. Szkoda, że ktoś musi to robić, co nie? ¯\_(ツ)_/¯

źródło: Tom211161 (1).jpeg

•  

@MojWlasciciel dawaj konkrety zamiast sloganów.

Fajki, już.

•  

@Lukasy

@MojWlasciciel dawaj konkrety zamiast sloganów.

Fajki, już.

Proszę bardzo.
      Mniej lewakow na wykopie spowoduje wzrost poziomu publikowanych treści.
      Mam nadzieję że pomogłem.

•  

Dlaczego nie wspomniałeś o samych prywatnych szkołach oraz prywatnej służbie zdrowia? Dlaczego pomijasz fakt braku publicznych uczelni wyższych?

@Ordo_Publius: A z ciekawości, to co wtedy stanie się z obecnie funkcjonującymi uczelniami? Komu zostaną sprzedane i w jaki sposób miałoby się to odbyć, aby ktoś nie otworzył na ich miejscu np. supermarketu?

•  

@TenTypZez: Spytaj Mentzena, a nie mnie.

•  

@Ordo_Publius: Zapytałbym, gdyby wiedział, ale jakoś o tym nie mówi. A jeśli wie, to zachowuje to dla siebie, chociaż jednak podejrzewam, że po prostu rzuca populizmami. Skoro użyłeś tego, jako argumentu, to myślałem, że coś za nim stoi, ale wyjaśniłeś.

•  

@MojWlasciciel: To się nazywa populizm, jakich urzędników, ilu, kto się będzie zajmować zadaniami które wykonywali ? O sejmie nawet nie będę komentował bo nie ma o czym

@suluf: zostaną ci urzędnicy którym dobrowolnie ktoś będzie płacił za ich robote. Oni wykonują prace negatywna, obsługują system który przeszkadza.
      Ja wiem, ze słynne jest powiedzenie, ze to urzędnicy budują kraj bo wydają pozwolenia i pozwalają ludziom pracować, ale to tylko syndrom sztokholmski.

•  

@Ordo_Publius: Czyli proponuje m.in. jeszcze ucięcie jakichkolwiek wydatków na pomoc społeczną (pozdrowienia z tymi), kulturę, medycynę i edukację także tą wcześniejszą. Po tym wszystkim dalej brakuje mu połowy, a konkretów w postaci, na przykład planu na to, jak ta prywatyzacja uczelni miałaby wyglądać - brak. W sumie dzięki za potwierdzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MojWlasciciel >na prawdę nie kumasz że jednym ze skuteczniejszych sposobów na poprawę bilansu jest obcięcie wydatków?

Nie, nie jest. To jest dokładnie przebadane teoretycznie,, ale mamy też dziesiątki empirycznych, historycznych dowodów. Od reakcji na wielki kryzys w latach '30, poprzez wszystkie społeczne problemy z którymi do dziś borykają się państwa które poszły za radykalnym modelem neoliberalnym w latach '80 dalej przez to z czym sami w Polsce musieliśmy się mierzyć w latach '90, aż do tego jak nie zadziałała polityka austerity w południowej Europie po 2008.

Ostre cięcie wydatków publicznych powoduje jedynie biedę i wzrost nierówności - mówią współcześnie o tym nie tylko lewicowo zorientowani ekonomiści ale nawet tradycyjny liberalny mainstream, bo po prostu nie da się tego podważyć żadnymi danymi.

Nie rozumiesz że przerost biurokracji zwiększa koszty, a wypłata tych urzędników jest nieistotna w rozmiarze szkód jakie robią

W Polsce nie ma przerostu biurokracji. Zatrudnienie w sektorze budżetowym i wydatki na administrację nie są relatywnie wyższe niż w większości krajów rozwiniętych. Efektywność administracji, w zależności od przyjętej metodologii, jest określana jako średnia albo trochę poniżej średniej.

szkody wyrządzone przez aparat urzędniczy są wielokrotnie wyższe niż ich wypłaty

Warto byłoby mieć jakieś dane, analizy, cokolwiek, do poparcia takiej tezy.

Poza tym - zakładając nawet że to prawda - skąd wiadomo że to wina mitycznego "przerostu administracji" a nie przeciwnie, lat dążenia do "taniego państwa", które w efekcie jest państwem w którym brakuje środków na podstawowe usługi publiczne?

•  

@ImInLoveWithTheCoco: skoro są ich setki to dlaczego w programie Konfederacji nie są wymienione żadne?

•  

@Ignacy_Loyola: Partia, która łączy wszystkich szurów, jest tam kompletny śmietnik jak chodzi o poglądy - można znaleźć wszystko. Hasła tak populistyczne, że żadna inna partia takich nie ma. Hipokryzja leje się strumieniami, bo są tacy wolnościowi, ale do momentu, kiedy ktoś inny ma takie poglądy jak osoba, która aktualnie się wypowiada. I ta wiara w to, że konfederosja to akurat jest TA PARTIA, która przestanie zatrudniać ludzi do zarządzania łąkami czy odpuści sobie inne przywileje xDD Jak rządzący mają przestać przepieprzać hajs to społeczeństwo musi się zebrać, a nie wierzyć, że kolejni będą lepsi.

•  

jeśli zrozumienie idei cięcia wydatków w sektorze publicznym jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia

@MojWlasciciel: Czy Kucfederacja przedstawila w koncu jakies wyliczenia, czy liczby sa zbyt lewackie? Pomijam, juz to ze Krzysio Bosak z tego co pamietam opowiadal sie za 500+ xDDDD

•  

@sloram

Nie, nie jest. To jest dokładnie przebadane teoretycznie,, ale mamy też dziesiątki empirycznych, historycznych dowodów.

Jeśli nieprzepierdzielanie pieniędzy nie jest metodą na poprawę bilansu to co nią jest? Ciągłe zadłużenie się państwa?

Od reakcji na wielki kryzys w latach '30, poprzez wszystkie społeczne problemy z którymi do dziś borykają się państwa które poszły za radykalnym modelem neoliberalnym w latach '80 dalej przez to z czym sami w Polsce musieliśmy się mierzyć w latach '90, aż do tego jak nie zadziałała polityka austerity w południowej Europie po 2008.

Mhm, nigdy i nigdzie ograniczając politykę masowego rozdawnictwa oraz skracając smycz związkom nie zbudowano solidnej gospodarki, która mimo obecnych absurdalnych rządów w dalszym ciągu jest liczącym się graczem na światowych rynkach.
      Nigdy i nigdzie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostre cięcie wydatków publicznych powoduje jedynie biedę i wzrost nierówności - mówią współcześnie o tym nie tylko lewicowo zorientowani ekonomiści ale nawet tradycyjny liberalny mainstream, bo po prostu nie da się tego podważyć żadnymi danymi.

Zgoda. Tylko nie rozumiem dlaczego likwidacja nierówności społecznych ma tu być wyznacznikiem sukcesu. Jeśli tak stawiasz sprawę to pełna zgoda - program Razem zminimalizuje nierówności społeczne w podobnym zakresie jak PZPR - gówno wszyscy będziemy mieli.
      Nie jesteśmy równi i mamy różne potrzeby. Ja jeżdżę dziesięcioletnim samochodem a mój szef nowym Porsche, dostrzegam sporą nierówność, tylko nie wiem po co mu to porsche odbierać w imię "wyrównywania szans".

W Polsce nie ma przerostu biurokracji. Zatrudnienie w sektorze budżetowym i wydatki na administrację nie są relatywnie wyższe niż w większości krajów rozwiniętych. Efektywność administracji, w zależności od przyjętej metodologii, jest określana jako średnia albo trochę poniżej średniej.

A to git, eot, można się rozejść. W końcu czekanie cztery miesiące aż urzędniczka w małej gminie zleci niezależnej firmie swoje córki narysowanie trzech kresek na planie to w najgorszym przypadku "nieco poniżej średniej". Absurdy skarbówki robiącej co jej się podoba to też nic nadzwyczajnego, kontrole sanepidu wzięte z dupy też są całkowicie normalne - co z tego że nielegalne, ciesz się Polaku-robaku że nie musisz płacić za wstęp do urzędu i dziękuj złodzieju że łaskawy pan urzędnik pozwala ci żyć. Jak zusowi nie chciałem odpuścić zwrotu kilku tysięcy to mi zablokowali te środki na poczet przyszłej kary, a niezastapiona pani Basia z bielskiego zusu dzwoniła ze swojego prywatnego telefonu do moich rodziców żeby mnie przekonali że "nie ma o co walczyć". Jak ją poszedłem zjebać, to miesiąc później dojebali taką karę za chuj-wie-co, że autentycznie pojechałem kupić sznur. I nic jej nie zrobisz, bo skargi lecą bez czytania w niszczarkę, a nie mam środków na walkę z ZUSem w sądzie administracyjnym. Zlikwidowałem firmę, spłaciłem "długi" i postanowiłem nigdy w tym chlewie nie generować jakichkolwiek przychodów na papierze wyższych niż 30k rocznie. Firmę się założy w jakimś bardziej przewidywalnym kraju.
      Nie mów mi nic o "średniej efektywności" urzędników, bo mnie krew zalewa. Do niedawna nawet zgubionego dowodu się nie dało wymienić, bo jakaś biurwa pijąc trzecie wiadro kawy chciała papier z policji o zgłoszeniu kradzieży i "ona bez tego nie może". Policja oczywiście takiego delikwenta spuszczała na bambus, bo nie jest od wystawiania pokwitowań za zagubione dokumenty. Dopiero wtedy wielmożna pani biurwa - jedząc kanapkę z jajkiem - z westchnieniem wyjęła z szuflady potrzebny dokument. O skarbówce nawet nie chce mi się rozpisywać, szkoda moich nerwów.

Warto byłoby mieć jakieś dane, analizy, cokolwiek, do poparcia takiej tezy.

Mogę Ci podać dziesiątki takich przykładów w sektorze górniczym, gdzie klepnięcie papierka przez urzędnika i podpisanie przez kilku profesorów spowodowało straty liczone pewnie w setkach milionów..
      Sporą liczbą tych osiedle przypadków zajęło się ostatnimi czasy CBA, ale wiadomo - podbite przez trzech profesores z trzech różnych instytutów podczas licznych konsultacji, to co się będzie jakaś urzędniczyna z WUGu kłócić z autorytetami, choćby i na oko wyglądało że to przekręt - czyli winnych brak.
      A to że konsultacja polega na godzinnym spotkaniu z dyrektorem kopalni, rozpiciu flaszki i zgarnięciu po 10k za poświęcenie cennego czasu to wszyscy mają w dupie - jest papier, czyli nie ma winnych.
      I to nie jest żadną wiedza tajemna - każdy kto miał styczność z branżą dobrze wie o kim i o czym piszę.

Poza tym - zakładając nawet że to prawda - skąd wiadomo że to wina mitycznego "przerostu administracji" a nie przeciwnie, lat dążenia do "taniego państwa", które w efekcie jest państwem w którym brakuje środków na podstawowe usługi publiczne?

A skąd - że tak nieśmiało zapytam - chcesz wziąć kasę na "drogie państwo"? Nie jesteśmy Kuwejtem i źródeł bogactwa musimy szukać gdzieś poza masowym rozdawnictwem.
      Nawet Zandberg wie że nie z tych postulowanych przez Razem podatków dochodowych, bo tylko skończony frajer da sobie odebrać połowę wynagrodzenia w samym tylko podatku dochodowym (a pamiętajmy że czeka na niego jeszcze kilka innych, niewiele niższych) w zamian za mgliste obietnice lepiej wyposażonych siłowni więziennych i refundacji aborcji do 225 miesiąca po zapłodnieniu.
      Skąd na to chcecie brać kasę?

•  

@M0nty pytaj Bosaka - nigdy nie popierałem RN czy MW, moim zdaniem to socjaliści a obecność Winnickiego w strukturach partii wolnorynkowej to żart.
      Ale potrzebę sojuszu rozumiem.

•  

@MojWlasciciel

Jeśli nieprzepierdzielanie pieniędzy nie jest metodą na poprawę bilansu to co nią jest? Ciągłe zadłużenie się państwa?

Inwestycje. W tym inwestycje społeczne, prowadzące do tego, żeby ludzie mieli raczej warunki do normalnego funkcjonowania, niż do popadania w biedę i patologię. To kosztuje na krótką metę, na dłuższą jest opłacalne. I tak, inwestycje prowadzeni się zwykle na kredyt.

Mhm, nigdy i nigdzie ograniczając politykę masowego rozdawnictwa oraz skracając smycz związkom nie zbudowano solidnej gospodarki, która mimo obecnych absurdalnych rządów w dalszym ciągu jest liczącym się graczem na światowych rynkach

No w sumie to nigdy i nigdzie. Bo gdzie? Państwa które mają gospodarki wyłącznie oparte o eksport surowców pomijam, bo to dziki fuks a nie efekt żadnych działań.

Stany Zjednoczone swój złoty wiek przeżywały kiedy było tam najwyższe w historii kraju uzwiązkowienie, mocno progresywne podatki, przemysł dotowany przez sektor publiczny i państwowe gwarancje kredytowe pod budowę tych domków na suburbiach. To co jeszcze? Chile często podają korwiniści jako przykład - tylko że w Chile po kilkunastu latach cudu gospodarczego cały system zaczął się sypać, a obecnie miliony ludzi protestują na ulicach bo ten cud gospodarczy sprawił że nie mają emerytur.

Wielka Brytania? W porównaniu do swojej dawnej roli to obecnie to jest lipa a nie gospodarka. Poza tym dawno odeszli od logiki thatcheryzmu i bujają się między łagodnym liberalizmem a łagodną socjaldemokracją.

Serio nie wiem jakie inne państwo masz na myśli

Nie jesteśmy równi i mamy różne potrzeby. Ja jeżdżę dziesięcioletnim samochodem a mój szef nowym Porsche, dostrzegam sporą nierówność

Ale to nie jest nierówność która ma jakiekolwiek jakiekolwiek większe znaczenie. Jaka jest różnica w wartości tych samochodów? 10x, 15x?

To jeszcze żadna nierówność, to są normalne rzeczy. Poza tym samochód to żaden majątek - to bardziej towar konsumpcyjny, nawet Porsche. Tutaj nierówności nie mają takiego znaczenia.

W państwach opierających się głównie o skrajnie neoliberalny model gospodarczy nierówności dochodowe i majątkowe potrafią sięgać tysięcy albo dziesiątków procent, albo ile wlezie, bo nikt ich nie powstrzymuje.

To tak jakbyś ty i większość ludzi żyjących plus minus na twoim poziomie jeździli na trochę lepszym albo gorszym ośle, a szef i paru jego kumpli zapierdalał teleportem ze star treka i jeszcze dopierdalał ci prowizje za korzystanie z osła, bo stać byłoby go na zmonpolizowanie tego rynku.

I tu nie chodzi o czyjeś potrzeby - przy nierównościach majątkowych i dochodowych które mamy we współczesnym neoliberalnym świecie, akumulowane środki nie służą do realizacji potrzeb konsumpcyjnych. Kasy takiego Bezosa po prostu nie da się wydać, choćby ją wydawało non stop przez całe życie kilka pokoleń Bezosów.

końcu czekanie cztery miesiące aż urzędniczka w małej gminie zleci niezależnej firmie swoje córki narysowanie trzech kresek na planie to w najgorszym przypadku "nieco poniżej średniej".

Znasz taki przypadek? Próbowałeś zareagować? Pytam szczerze. W swojej działalności społecznej dość blisko obserwuję działanie kilku samorządów. Widziałem tam kupę absurdów ale nigdy jawnego nepotyzmu czy jawnej korupcji. Nie dla tego, że urzędnicy są tacy moralni, ale dlatego że ryzyko jest zbyt duże - urwalibyśmy im łby.

Na prawicy wielu ludzi twierdzi że na co dzień widzi korupcję, czy np. fałszowanie dokumentacji medycznej, ale mało widzę prawicowców w ngosach patrzących na ręce urzędnikom. Co z wami? Boicie się, nie wiecie jak, czy pasuje wam taki stan?

skarbówki robiącej co jej się podoba to też nic nadzwyczajnego,

Ok, akurat skarbówka jest znacznie poniżej średniej, to fakt

kontrole sanepidu wzięte z dupy też są całkowicie normalne - co z tego że nielegalne

No więc właśnie, sanepid powinien ogarniać to wszystko co dzieje się zamiast wystawiać kary na polityczne zamówienie. Zawiódł totalnie. Co ciekawe- sanepidowi co roku zmniejszano kadry i finansowanie. Kiedyś pracowali tam lekarze i epidemiolodzy, ale po latach niedofinansowania zostało tylko przybijanie pieczątek pod formularzami. Dziadostwo - tanie państwo.

Mogę Ci podać dziesiątki takich przykładów w sektorze górniczym, gdzie klepnięcie papierka przez urzędnika i podpisanie przez kilku profesorów spowodowało straty liczone pewnie w setkach milionów..

Sorry, dowody anegdotyczne to nie jest pole do dyskusji. Cokolwiek innego, jakieś, badania, analizy?

Mnie wkurwia obsługa klienta w orange ale nie obrażam się przez to na całą telefonię komórkową na złość głupiej babie z kiosku.

skąd - że tak nieśmiało zapytam - chcesz wziąć kasę na "drogie państwo"

Państwo nie ma być drogie, ma być skuteczne i efektywne. A efektywność niestety kosztuje, w sektorze prywatnym i publicznym też.

•  

@MojWlasciciel

program Razem zminimalizuje nierówności społeczne w podobnym zakresie jak PZPR - gówno wszyscy będziemy mieli.

A, jeszcze to. No Dania czy Finlandia (celowo nie mówię Norwegia - bo tam jednak dużą rolę odegrała ropa, ani Szwecja - bo wiadomo że zdaniem prawicy Szwecji nie ma) jakoś funkcjonują, poziom życia mieszkańców jest wysoki, nierówności niskie, redystrybucja (w języku prawicy - rozdawnictwo) dość wysoka, wydatki na sektor publiczny relatywnie dużo wyższe niż w Polsce, i uwaga - pozycja w rankingach wolności gospodarczej, pomimo że są tworzone przez liberałów też wysoka. Wyższa niż wielu gospodarek neoliberalnych.

•  

@sloram

@MojWlasciciel Inwestycje. W tym inwestycje społeczne, prowadzące do tego, żeby ludzie mieli raczej warunki do normalnego funkcjonowania, niż do popadania w biedę i patologię. To kosztuje na krótką metę, na dłuższą jest opłacalne. I tak, inwestycje prowadzeni się zwykle na kredyt.

Och no to akurat oczywiste, tylko od dłuższego czasu piszę tu że to państwo w tym stanie nie jest w stanie przeprowadzić żadnej sensownej inwestycji.

Wielka Brytania? W porównaniu do swojej dawnej roli to obecnie to jest lipa a nie gospodarka. Poza tym dawno odeszli od logiki thatcheryzmu i bujają się między łagodnym liberalizmem a łagodną socjaldemokracją.

Tak, dokładnie chodziło mi o chwycenie całego barachła przez Tchatcher za mordę i stworzenie czegoś co w przybliżeniu można nazwać normalnym państwem.

Ale to nie jest nierówność która ma jakiekolwiek jakiekolwiek większe znaczenie. Jaka jest różnica w wartości tych samochodów? 10x, 15x?

Pewnie ok 40x

To jeszcze żadna nierówność, to są normalne rzeczy. Poza tym samochód to żaden majątek - to bardziej towar konsumpcyjny, nawet Porsche. Tutaj nierówności nie mają takiego znaczenia.

W państwach opierających się głównie o skrajnie neoliberalny model gospodarczy nierówności dochodowe i majątkowe potrafią sięgać tysięcy albo dziesiątków procent, albo ile wlezie, bo nikt ich nie powstrzymuje.

Arnault, Bezos, Musk, Buffet - wszystko pięknie, ale co złego w posiadaniu takiej kasy? Gates zrobił więcej dla Afryki niż pierdyliard ngosow. Wiem że teraz już dużo trudniej wejść do grona multimiliarderów, bo usa to już nie jest kraj kapitalistyczny, a biedocie płaci się bonami do walmarta, ale to nie jest przecież winą kapitalizmu. Państwo ma za zadanie niedopuścić do powstania oligopoli/monopoli, i to powinno być jedno z jego nielicznych zadań, a rząd usa zawalił to na całej linii. Ale rządową redystrybucją towarów i usług dla biednych niestety tego nie naprawisz. Możesz próbować robić jakieś cuda z niższymi progami w procesie rekrutacji na studia, ale to niczego nie zmieni.

Kasy takiego Bezosa po prostu nie da się wydać, choćby ją wydawało non stop przez całe życie kilka pokoleń Bezosów.

I jaki z tego wyciągasz wniosek? Co z tego że nie da się wydać?

Znasz taki przypadek? Próbowałeś zareagować? Pytam szczerze.

Jestem poniekąd jego "ofiarą". Ja nawet nie jestem przekonany czy faktycznie to nepotyzm, bo dziewczyna faktycznie skończyła geodezję i ma stosowne uprawnienia a mieszkanie razem z mamą i praca w jednej branży nie jest przecież karalna. Po prostu zadziwiający jest cennik i brak konkurencji. Opieszałość tłumaczą panującą zarazą i tyle¯\(ツ)

czy jawnej korupcji. Nie dla tego, że urzędnicy są tacy moralni, ale dlatego że ryzyko jest zbyt duże - urwalibyśmy im łby.

To nie oznacza że korupcja na poziomie samorządów nie istnieje. Pamiętasz Turka-dewelopera i burmistrza jednej z warszawskich dzielnic? Oni nawet nie udawali że te kilkaset tysięcy w torbie to dla nich poważna kasa.

Na prawicy wielu ludzi twierdzi że na co dzień widzi korupcję, czy np. fałszowanie dokumentacji medycznej, ale mało widzę prawicowców w ngosach patrzących na ręce urzędnikom. Co z wami? Boicie się, nie wiecie jak, czy pasuje wam taki stan?

A jak chcesz udowodnić w takim górnictwie fałszowanie dokumentacji technicznej poparte "badaniami i konsultacjami z najlepszymi fachowcami w kraju"? Kupiliśmy zbyt duży przenośnik przepłacając dwa miliony? A bo mamy w planie rozwój naszej firmy, konsultowaliśmy to z kilkoma autorytetami i w pełni się z nami zgadzają. Nawet CBA z całym swoim potencjałem nie zawsze potrafi udowodnić korupcję czy złą wolę.

No więc właśnie, sanepid powinien ogarniać to wszystko co dzieje się zamiast wystawiać kary na polityczne zamówienie. Zawiódł totalnie. Co ciekawe- sanepidowi co roku zmniejszano kadry i finansowanie. Kiedyś pracowali tam lekarze i epidemiolodzy, ale po latach niedofinansowania zostało tylko przybijanie pieczątek pod formularzami. Dziadostwo - tanie państwo.

Akurat znam kilka osób pracujących w sanepidzie, i wyjątkowo nie zgodzę się z Twoją tezą( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Świetni fachowcy, doktoranci najlepszych uczelni w kraju, w dodatku ci znani mi osobiście są bardzo zaangażowani w swoją pracę (akurat nie ma to być wspólnego z tymi śmiesznymi kontrolami)
      Tylko dostają polecenie służbowe i jak mają zareagować? Walczyć ze swoim szefem? Nawet jeśli, to do stacji powiatowej przychodzi rozkaz że stacji wojewódzkiej. I nic nie zrobisz, nie ma żadnej drogi odwołania.

Sorry, dowody anegdotyczne to nie jest pole do dyskusji. Cokolwiek innego, jakieś, badania, analizy?

No tak, korupcja jest przedmiotem powszechnych badań i analiz w naszym kraju. Zaiste( ͡° ͜ʖ ͡°)

Państwo nie ma być drogie, ma być skuteczne i efektywne. A efektywność niestety kosztuje, w sektorze prywatnym i publicznym też.

No to skąd chcesz na to wziąć kasę? Ile konkretnie ma to kosztować? Bo to nas krytykuje się za slogany i brak konkretów.

•  

@suluf: Tutaj proszę przelew: LT69 3250 0529 1956 2976

Konfederacja postuluje likwidację obszarów które generują nam te koszty i cięcia tak głupich wydatków, jak między innymi te limuzyny. Ty widzisz jeden wydatek na parę milionów ale takich durnych wydatków są setki. Tu milion, tam dwa, tu pół bańki, tam 4 miliony. To wszystko razem się sumuje. Nikt nawet nie jest świadomy ile tych długów przez urzędników nam przybywa. To się musi skończyć. Nie potrzeba nam regulowania każdego aspektu życia.

•  

@MojWlasciciel czy konfederacja postuluje również cięcie wydatków na fundusz kościelny i pensje dla katechetów i kapelanów? Wiesz, parę milionów tu, parędziesiąt tam...

•  

@tomekruslan Braun coś wspominał o wyrzucaniu religii ze szkół. Ja jestem za.

•  

@MojWlasciciel czy konfederacja jako partia ma w programie likwidację funduszu kościelnego i dotacji dla kk? Konkretnie pytam.

•  

@tomekruslan nie wiem, nie jestem członkiem konferencji, ale nie sądzę żeby miśki z RN się na to zgodziły. Braun na pewno o tym mówił przy okazji kandydowania do sejmu.

Ale mimo wszystko zakładam że tak, skoro chcą ciąć zbędne koszty.
      A z drugiej strony to wcale nie musi być taki dobry pomysł - popatrz jak się to skończyło na Ukrainie. Całość przejęła cerkiew moskiewska za pieniądze Wiadomo Kogo, i zamiast cerkwi mają tvp info ver zsrr.

•  

@MojWlasciciel Nie jesteś członkiem konfederacji a wiesz że chcą ciąć wydatki publiczne i znasz konkretne rejony w których chcą tego dokonać. Skoro nigdzie nie znalazłeś informacji o cięciu wydatków na kościół to znaczy że ich nie planują. W takim razie chuj z nimi i ich populistycznymi hasełkami. Fundusz kościelny to 170mln, pensje katechetów i kapelanów to 1,5 mld, kilkaset milionów dostają katolickie uczelnie a ty będziesz pieprzył o limuzynach za marne grosze.

•  

@tomekruslan

chuj z nimi i ich populistycznymi hasełkami.

No pewnie, popierajmy tęczowych, bo co prawda nie wezmą czarnym ani grosza, ale przynajmniej jak z Julką sprejem narysujemy błyskawicę na 600-letnim zabytku to powiemy, że to w ramach walki z okupantem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MojWlasciciel wszyscy są siebie warci. Przedstawiasz konfę jako jakąś cudowną alternatywę a to tacy sami populiści i konformiści jak lewary. Wymyślili sobie niszę, w której funkcjonują, obiecując naiwniakom krainę mlekiem i miodem płynącą jak tylko zlikwidują podatki i obetną zbędne wydatki. W rzeczywistości jedne podatki zastąpią drugimi a pieniądze z budżetu będą marnować na swoich kolegów i współwyznawców.

•  

@tomekruslan gdybyś przeczytał to co pisałem, to wiedziałbyś że nie uważam ich za cudowną partię, która odmieni nasze losy. Natomiast uważam że są jedyną partią, która do realnej zmiany będzie dążyć. Reszta to gówno pokroju pisu czy razemków.

•  

@MojWlasciciel powtarzasz ich program jak mantrę a próbujesz udawać umiarkowanego sceptyka. Coś w stylu "nie popieram PiS, ale..." Konfa nie różni się od reszty partii niczym, oprócz inaczej brzmiących hasełek, które zapewniają im poparcie na umiarkowanym poziomie i bycie wieczną opozycją. Nie mieliby pojęcia co zrobić z władzą gdyby ją kiedykolwiek zdobyli.

•  

Tu milion, tam dwa, tu pół bańki, tam 4 miliony. To wszystko razem się sumuje.

@Dakkar: tak długo dopóki nie będzie w podobnej skali co likwidacja pitu to nic nie warte jako polityka gospodarcza. Jakbyś dostał pizze i musiał zapłacić 30 zł to zbieranie na szybko groszy za kanapy jest przydatne tylko jeżeli masz ich 300. Przydadzą się jeżeli jest ich mniej, ale nie jako zapłata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie potrzeba nam regulowania każdego aspektu życia.

@Dakkar: Ale my nie mamy regulacji każdego aspektu życia

•  

No pewnie, popierajmy tęczowych, bo co prawda nie wezmą czarnym ani grosza, ale przynajmniej jak z Julką sprejem narysujemy błyskawicę na 600-letnim zabytku to powiemy, że to w ramach walki z okupantem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MojWlasciciel: No tak, jeżeli nie narodowy socjalizm to lgbt. Wole już błyskawice na murach kościoła niż państwa zakazującego pracy sędziom jeżeli nie są odpowiedniego wyznania albo spowalnianie gospodarki bo za dużo hindusów jeździ uber eat

Natomiast uważam że są jedyną partią, która do realnej zmiany będzie dążyć.

@MojWlasciciel: Nazywa się to populizm, w Polsce dosyć popularny, co wybory masz jakąś partię co wszystko zmieni i naprawi państwo. Tylko bez konkretów, wtedy łatwiej namówić naiwnych a najbardziej gorliwi fani sami sobie uzupełnią braki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MojWlasciciel powtarzasz ich program jak mantrę a próbujesz udawać umiarkowanego sceptyka. Coś w stylu "nie popieram PiS, ale..." Konfa nie różni się od reszty partii niczym, oprócz inaczej brzmiących hasełek, które zapewniają im poparcie na umiarkowanym poziomie i bycie wieczną opozycją. Nie mieliby pojęcia co zrobić z władzą gdyby ją kiedykolwiek zdobyli.

@tomekruslan: Konfa różni się głównie gospodarczo, ale to wynika z faktu że nigdy przy władzy nie byli i mogą sobie opowiadać ideałami bo i tak nie muszą ich wprowadzić. No i najważniejsze że składają się z grup które łączy tylko nacjonalizm a gospodarczo potrafią być na przeciwnych biegunach

•  

@suluf

No tak, jeżeli nie narodowy socjalizm to lgbt.

No tak, już konfa została partią nazistowską.
      A potem się dziwicie że po wyzwaniu od nazisty i antysemity nie chcę mieć z wami nic wspólnego.

Wole już błyskawice na murach kościoła

A na murach synagog?
      Bo ja tam akurat proponuję się dogadać jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, a nie niszczyć kilkusetletnie zabytki. Ale taka postawa to "narodowy socjalizm", wiadomo.

spowalnianie gospodarki bo za dużo hindusów jeździ uber eat

XD, ale wysryw.

Nazywa się to populizm, w Polsce dosyć popularny, co wybory masz jakąś partię co wszystko zmieni i naprawi państwo.

No pewnie. Obniżenie podatków - populizm, obniżenie socjalu - narodowy socjalizm.

Tylko bez konkretów, wtedy łatwiej namówić naiwnych a najbardziej gorliwi fani sami sobie uzupełnią braki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mentzen mówiący o niskich podatkach - populizm i nazizm.
      Biedroń i Zandberg mówiący o tym że bemdzie dobsze, damy wam wincyj pienionszkuf - rozsądny plan trzymający się kupy.

powtarzasz ich program jak mantrę a próbujesz udawać umiarkowanego sceptyka.

Dotykacie tematu w którym się z nimi zgadzam, to wyrażam podobne zdanie. Ja nie jestem przyzwyczajony do czekania na sms z przekazem dnia i mówię to na co mam ochotę. Będzie temat aborcji to jest spora szansa że będę miał inne zdanie. To też narodowy socjalizm?

Coś w stylu "nie popieram PiS, ale..." Konfa nie różni się od reszty partii niczym, oprócz inaczej brzmiących hasełek, które zapewniają im poparcie na umiarkowanym poziomie i bycie wieczną opozycją.

Sraty taty, macie ból dupy o to że nie jesteście w stanie bez pomocy konfy wygrać z pisem. Jak trzeba było głosy na czaskoskiego zbierać to nagle wszystkie neuropki były fanami obniżania podatków xD

Nie mieliby pojęcia co zrobić z władzą gdyby ją kiedykolwiek zdobyli.

Stara gadka, widzę że towarzysze wyszkolili.
      "My już rządziliśmy, my wiemy jak, my już mamy obycie na salonach" - a potem naród trzydzieści lat głosował na komunistów i ubeków.

•  

@Ignacy_Loyola: You fckin donkey xD. Lewica jest tak tępa ze aż sama siebie przechodzi xD. Gdy myślisz ze nic głupszego szury lewicowe nie wymyśla, to wchodzicie co raz wy, cało na biało xD

•  

No tak, już konfa została partią nazistowską.
      A potem się dziwicie że po wyzwaniu od nazisty i antysemity nie chcę mieć z wami nic wspólnego.

@MojWlasciciel: Przecież poglądy gospodarcze bosaka to narodowy socjalizm.

A na murach synagog?
      Bo ja tam akurat proponuję się dogadać jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, a nie niszczyć kilkusetletnie zabytki. Ale taka postawa to "narodowy socjalizm", wiadomo.

@zieloniutkazielonka: ok zabolało co nie ? Żadna różnica na czym. Ja nie napisałem że bazgranie jest spoko tylko wolę już bazgranie niż faceta który ma być u władzy co pisze o pogańskich sędziach.

XD, ale wysryw

@MojWlasciciel: no, ciekawe który kandydat na prezydenta o tym pisał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No pewnie. Obniżenie podatków - populizm, obniżenie socjalu - narodowy socjalizm

@MojWlasciciel: obiecanki bez pokrycia to populizm, tani chwyt, jak widać po tobie skuteczny

Mentzen mówiący o niskich podatkach - populizm i nazizm.
      Biedroń i Zandberg mówiący o tym że bemdzie dobsze, damy wam wincyj pienionszkuf - rozsądny plan trzymający się kupy.

@MojWlasciciel: gdzie napisałem że populizm to cecha tylko prawej strony ? Nie mówiąc o tym że zanberg akurat podał więcej konkretów przy swoich planach. Ale mówienie o niskich podatkach bez zbilansowania budżetu to populizm, tak.

Będzie temat aborcji to jest spora szansa że będę miał inne zdanie. To też narodowy socjalizm?

@MojWlasciciel: słyszałeś kiedyś takie brytyjskie powiedzenie, if the hat fits ?

Sraty taty, macie ból dupy o to że nie jesteście w stanie bez pomocy konfy wygrać z pisem. Jak trzeba było głosy na czaskoskiego zbierać to nagle wszystkie neuropki były fanami obniżania podatków xD

@MojWlasciciel: ale wiesz że większość neuropkow jest za po a nie za lewica ?

a potem naród trzydzieści lat głosował na komunistów i ubeków.

@MojWlasciciel: albo na faceta który wali populizmami od 30 lat i balansuje na progu wyborczym żeby ciągnąć kasę ?

•  

@suluf

Przecież poglądy gospodarcze bosaka to narodowy socjalizm.

Kłamstwo. On dużo bliżej mu do ndeka. Bosak zawsze opowiadał się za inicjatywami oddolnymi deoligopolizującymi lokalne rynki. Akurat głuszego argumentu już znaleźć nie mogłeś.
      Czasy kiedy działało "bo to nazisici!" już minęły - powinniście to wiedzieć.
      To trochę tak jakbym zaczął wyzywać Zandberga od Hitlera, bo chce zalegalizować w Polsce aborcję. Dokładnie jak twoje posty - niby widać że bzdura, ale co sobie pokrzyczysz, tego nikt już ci nie odbierze.

ok zabolało co nie ? Żadna różnica na czym.

Trochę boli mnie to, że nie potraficie uszanować zabytków, to prawda. Te kościoły przetrwały wszystko łącznie z rozbiorami, nazistami i komuną, a jakiś kundel robi sobie z nich planszę do malowania swoich wysrywów.
      Ateista here, więc uczuć religijnych nie obrażacie. Zabawne tylko jest to, że to mnie nazywacie faszystą i agresorem.

Ja nie napisałem że bazgranie jest spoko tylko wolę już bazgranie niż faceta który ma być u władzy co pisze o pogańskich sędziach.

Naziści to samo mówili o mordowaniu Żydów. "Nie no, nie żebyśmy znowu to popierali, po prostu alternatywa była dużo gorsza".

obiecanki bez pokrycia to populizm, tani chwyt, jak widać po tobie skuteczny

ale wiesz że większość neuropkow jest za po a nie za lewica ?

No to jedziemy z programem PO:

Rozdział 1 - "państwo prawa"
      - zmienimy konstytucję tak, żeby pisiaki bekneły za łamanie konstytucji, w jakim zakresie ją łamią to jeszcze się ustali
      - "wszyscy jesteśmy równymi obywatelami jednej Ojczyzny
      bez względu na poglądy polityczne, aktywność religijną, miejsce zamieszkania i poziom
      zamożnośc" no dobrze wiedzieć, z pewnością np typ od Antykomor i pałowani narodowcy zgodzą się z tą opinią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      -"Uchwalimy Akt Odnowy Demokracji, który będzie nie tylko zbiorem przepisów prawa
      znoszącym wszelkie naruszenia zasad państwa demokratycznego w  ustawach i  decyzjach z ostatnich czterech lat, lecz także wprowadzi mechanizmy wzmacniające przyjęty
      po roku 1989 demokratyczny ustrój państwa i trójpodział władzy." Czyli zrobimy taki akt prawny, o którym w nie ma nigdzie żadnych informacji, będzie aktem nadrzędnym względem ustaw i konstytucji, czyli wiemy że jest nielegalny - za to ładnie brzmi.
      -"Naprawimy to, co zostało przez ostatnie lata dotkliwie zniszczone: polskie wojsko, dyplo-
      mację, wizerunek i pozycję Rzeczypospolitej w świecie." Przecież to posłowie PO najbardziej darli ryje jak kaczafi dotował wojsko z poprzednim budżecie. Chyba że ta naprawa ma być kupnem tych zasranych śmigłowców Tuska, których nikt na świecie nie chce. O poprawie wizerunku dyplomacji to już na taśmach u Sowy wypowiedział się Radzio Sikorski xD btw trzeba było prezydenta Komorowskiego nauczyć podstawowych manier i ortografii, to byłby mniejszy wstyd między ludźmi
      -"Dlatego przyjmiemy Akt Odnowy Demokracji, który stworzy trwałe ramy demokratycznego
      państwa prawa. Jego fundamentem będą niezależne instytucje, gwarancje podstawowych
      praw i wolności obywatelskich oraz bezstronne i wiarygodne mechanizmy kontroli władzy."
      Czyli aktem prawnym niezgodnym z otuą oddamy władzę ngosom. Dobrze że piszą wprost.

-"Odpartyjnimy Krajową Radę Sądownictwa i odbierzemy politykom prawo wyboru
      sędziów w niej zasiadających" - czyli odejdziemy od standardów znanych w cywilizowanych krajach na rzecz przywrócenia stanu do konsensusu pookrągłostołowego. Czyli będzie tak jak było.

-"Łamanie Konstytucji RP jest zbrodnią stanu. Wprowadzimy odpowiedzialność wszystkich
      tych, którzy łamali standardy państwa prawa."
      XD i to konfa rzuca populizmami? XD chwilę wcześniej pisali o trójpodziale władzy, a tutaj wprost mówią, że wcielą się w rolę sądu. A idź pan w uj.

-"Niezależny, apolityczny i profesjonalny wymiar sprawiedliwości" czyli cała nadzwyczajna kasta z "iustiti" do piachu? Nieładnie neuropki, nieładnie.

-"Media publiczne nie mogą być – jak przez ostatnie cztery lata
      – ograniczane do funkcji propagandowych na rzecz rządzącej formacji. Dlatego zapew-
      nienie wolnych i niezależnych mediów oraz rzetelnego dziennikarstwa to jedno z najważ-
      niejszych zadań Koalicji Obywatelskiej."
      Znowu xD. Nie lubimy tvp więc my, politycy zrobimy tak żeby było dobrze, po naszemu! Znowu będziemy utrudniali dostęp do koncesji dla katoli i prawaków.

-'Zniesienie abonamentu i ograniczenie reklam" zią - albo jedno, albo drugie. To takie lepperyzmy "zwiększymy zasiłek dla bezrobotnych i obniżymy podatki".

-"Demokracja nie może być reglamentowana i ograniczać się do momentu wyborów. Dlatego wprowadzimy w Polsce obligatoryjne referenda w przypadku zebrania miliona podpisów. Chcemy, by dialog między Polakami i władzą był ciągły oraz by nie ustawał wpływ obywateli na rządzących." Szkoda tylko że zapomnieli o jednej istotnej sprawie - referendum w Polsce nie jest wiążące, więc znowu populizm. W dodatku milion podpisów xD bez kozery powiem pięćset milionów, co mi tam.

-"Dialog z obywatelami na każdym szczeblu będzie podstawą wszelkich decyzji dotyczących rozwoju Polski. Zapewnimy realny udział w nim ruchom obywatelskim i społecznym oraz organizacjom dbającym o prawa człowieka i obywatela. Organizacjom społeczeństwa obywatelskiego powierzymy realizację ważnych zadań i  projektów."
      Będziemy wyprowadzać kasę do fundacji naszych kumi i gówno nam zrobicie

-"Przywrócimy funkcję konsultacji społecznych przy tworzeniu prawa." - na bank( ͡° ͜ʖ ͡°)

-"Prawem każdej Polki jest spokojne macierzyństwo, godne wynagrodzenie i bezwzględna
      ochrona przed przemocą. Kobiety żyjące w najcięższych warunkach, maltretowane przez domowych oprawców, wymagają szczególnej ochrony prawnej i  materialnej państwa.
      Zmienimy Kodeks Karny tak, by to sprawca bał się kary, a kara była nieuchronna."
      Ale jeśli to kobieta maltretuje mężczyznę to git, widocznie nie jest wystarczająco męski. Jak się to ma do równości wobec prawa?
      -"Dlatego zrównamy płace kobiet i mężczyzn mających
      te same kwalifikacje i pracujących na tych samych stanowiskach." Czyli nie są równe? Bo coś mi się wydaje że tutaj akurat jesteśmy w chlubnej światowej czołówce.

-nie mają za to zamiaru zmieniać niedawnego orzeczenia TK w sprawie aborcji. Ale jaag to? Teraz już nie można zabijać dzieci z downem?

Reszty tego gówna nie chce mi się komentować, bo wolę zrobić obiad ale w skrócie
      -marynarka wojenna będzie potęgą
      -na bagiety sprawy będzie się zgłaszało przez Internet, to jest równie głupie jak budowa potęgi floty wojennej
      -chcą chronić tajemnicę dziennikarską - czyżby ktoś się połapał że PeOwskie służby napadając na dziennikarzy wprost złamały prawo? Nie somdzem.
      -likwidacja cba - no się nie dziwię, skoro dobrali się do dupy kolesiom po choćby z sektora górniczego. Szkoda kumpli to pierdla wysyłać, skoro sądy będą takie fajne( ͡° ͜ʖ ͡°)
      -setki miliardów z UE, natentychmiast!
      -nie będziemy już robić laski amerykancom, obietnica samego Radzia Sikorskiego!( ͡° ͜ʖ ͡°)
      -aktywna polityka wobec Ukrainy, czyli pewnie kolejne bezzwrotne dotacje.
      Koniec tomu pierwszego, reszty tego gówna nawet nie chce mi się czytać.

I to konfa opowiada bzdury?

•  

Czasy kiedy działało "bo to nazisici!" już minęły - powinniście to wiedzieć.

@MojWlasciciel: DLatego pisze o narodowym socjalizmie a nie o nazizmie, bo termin jest mocno emocjonalnie nacechowany

Te kościoły przetrwały wszystko łącznie z rozbiorami,

@MojWlasciciel: Minuta ciszy dla wszystkich zburzonych zabytków przez kobiety ze strajku kobiet. W ramach zemsty powinno się je zmusić do ciąży skoro zakaz aborcji się im nie podoba.

Naziści to samo mówili o mordowaniu Żydów. "Nie no, nie żebyśmy znowu to popierali, po prostu alternatywa była dużo gorsza".

@MojWlasciciel: masz faceta który uważa że sędziowie nie powinni tam pracować z powodu wyznania i uważasz że jego krytyka to to samo co robili naziści ? Ładny fikołek.

I to konfa opowiada bzdury?

@MojWlasciciel: Wiesz jaka jest różnica ? Że byli u władzy i wiesz co możesz się spodziewać. Nawet nie mówiąc o tym że ani razu nie wspomniałem że walenie populizmami to monopol konfederacji. Mam wrażenie że dyskutujesz sam ze sobą momentami. Na krytykę populizmów jednej grupy nie wrzucaj mi populizmów innej bo to nie jest na nic argument

•  

@suluf

Wiesz jaka jest różnica ? Że byli u władzy i wiesz co możesz się spodziewać.

No właśnie dlatego tylko skończony głupek da się znowu na to nabrać xD
      Znowu będą karuzele finansowe z udziałem rodziny premiera, znowu będzie łamanie wolności prasy i wstrzymywanie koncesji dla mediów opozycyjnych. Znowu prezydenci miast będą w zamian za mieszkania w preferencyjnych cenach wydawać pozwolenie na budowę.
      Znowu ustawy będą pisane w biurach korporacji.
      Znowu urny wyborcze będą sklejane z dykty i nieplombowane.
      Znowu doprowadzą do upadku kolejnej dużej branży, bo poproszą ich o to ziomki z Niemiec czy Holandii.
      Znowu prywatyzacja firm będzie ustalana w czasie rozmów miliarderów z ministrami przy wódce.
      Mógłbym tak kilka godzin.
      Idź pan w uj z całą KO.

•  

No właśnie dlatego tylko skończony głupek da się znowu na to nabrać xD

@MojWlasciciel: Dlatego najlepiej głosować na kogoś kto przez przypadek w tym roku się znalazł nad progiem zamiast siedzieć w tej niszy gdzie dostajesz pieniądze i nie musisz chodzić do roboty.

Znowu będą karuzele finansowe z udziałem rodziny premiera, znowu będzie łamanie wolności prasy i wstrzymywanie koncesji dla mediów opozycyjnych. Znowu prezydenci miast będą w zamian za mieszkania w preferencyjnych cenach wydawać pozwolenie na budowę.
      Znowu ustawy będą pisane w biurach korporacji.
      Znowu urny wyborcze będą sklejane z dykty i nieplombowane.
      Znowu doprowadzą do upadku kolejnej dużej branży, bo poproszą ich o to ziomki z Niemiec czy Holandii.
      Znowu prywatyzacja firm będzie ustalana w czasie rozmów miliarderów z ministrami przy wódce.
      Mógłbym tak kilka godzin.
      Idź pan w uj z całą KO.

@MojWlasciciel: Albo można głosować na tych "spoza układu", całe szczęście że co 4 lata jest nowa grupa jadąca na tej marce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MojWlasciciel

państwo w tym stanie nie jest w stanie przeprowadzić żadnej sensownej inwestycji.

Na pewno nie jest w stanie dopóki jest biedne i dziadowskie.

Arnault, Bezos, Musk, Buffet - wszystko pięknie, ale co złego w posiadaniu takiej kasy?

Np. to, że ta kasa służy do tworzenia prywatnych, niekontrolowanych przez nikogo i bardzo trudnych do obalenia, nieformalnych ośrodków władzy. Zresztą zdajesz się to zauważać sam bo piszesz

biedocie płaci się bonami do walmarta

W tej biedocie mieszczą się też niektórzy pracownicy Amazona, którym firma płaci tak mało, że państwo dofinansowuje im bony żeby utrzymać ich powyżej progu ubóstwa.

Innymi słowy, państwo pośrednio dofinansowuje biznes Bezosa. Z kasy publicznej. To redystrybucja od biednych do najbogatszych.

Dzieje się tak dlatego, że Bezos ma siłę większą niż państwo w tym obszarze.

I to nawet nie jest tak, że przychodzi do kogoś z walizką dolarów - wystarczy że ma ten hajs, i już może wpłynąć na to, żeby np. prawo było takie jak chce.

To samo dzieje się np. na rynku social mediów, czy w wielu innych obszarach.

W skrajnie kapitalistycznym, neoliberalnym społeczeństwie szybko zaczyna de facto rządzić ten jeden czy pół procent ludzi, którzy zakumulowali największy kapitał. I jest to władza pozbawiona jakiejkolwiek kontroli przez kogokolwiek.

In before: alternatywą nie jest komuna taka jak za PRL-u. Alternatywą jest społeczeństwo w którym istnieje gospodarka rynkowa, ale taka w której państwo zachowuje możliwość reakcji na patologie tego czy innego rynku, albo ingerencji w obszarach gdzie rynek sobie nie radzi. Taka reakcja zwykle wiąże się z redystrybucją w jakimś zakresie. Przykładem może być Skandynawia, ale nie tylko.

Pamiętasz Turka-dewelopera i burmistrza jednej z warszawskich dzielnic? Oni nawet nie udawali że te kilkaset tysięcy w torbie to dla nich poważna kasa.

I zdaje się że obie sprawy wyciągnęli jacyś ludzie z ruchów miejskich, Śpiewak czy inne lewaki xD

Typowi zwolennicy konfederacji wolą bóldupić przy wódce u wuja na imieninach jak to jest chujowo bo państwo ich okrada.

Nawet CBA z całym swoim potencjałem nie zawsze potrafi udowodnić korupcję czy złą wolę.

Wiem, że nie zawsze Prokuratura też nie zawsze.

Między innymi dlatego właśnie jak pisałem, w badaniach nad jakością sektora publicznego mamy poziom średni, nie wysoki.

Korupcja i nepotyzm istnieją. Powinny nie istnieć. Obiektywnie jednak, nie jest to już taki poziom, jaki mieliśmy 10 czy 20 lat temu - nadal jest średnio, nie dobrze, ale powoli się poprawia.

Tak czy inaczej - dziadowskie, biedne państwo nie będzie mniej korupcjogenne. Przeciwnie, będzie całkowicie siedziało w kieszeni u najbogatszych.

Świetni fachowcy, doktoranci najlepszych uczelni w kraju, w dodatku ci znani mi osobiście są bardzo zaangażowani w swoją pracę (akurat nie ma to być wspólnego z tymi śmiesznymi kontrolami)
      Tylko dostają polecenie służbowe i jak mają zareagować? Walczyć ze swoim szefem? Nawet jeśli, to do stacji powiatowej przychodzi rozkaz że stacji wojewódzkiej

Okej, to trzeba by tak zrobić, żeby ci ludzie mieli dobre warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie, jakieś benefity, stabilne zatrudnienie, narzędzia pracy i, żeby nie mieli szefa debila, oraz żeby instytucja była niezależna i odpolityczniona. Niczego z tych rzeczy nie da się zrobić bez kasy, zwłaszcza tnąc wydatki publiczne.

No to skąd chcesz na to wziąć kasę? Ile konkretnie ma to kosztować?

Dokładnych wyliczeń nie mam, nie jestem politykiem Na pewno będzie to liczone w dziesiątkach czy setkach miliardów rocznie, przez wiele dekad.

Wyczuwam że chodzi Ci o to czy wzrosną podatki.

Tak, pewnie wzrosną, ale niekoniecznie dla klasy ludowej czy średniej - opodatkowanie wielkiego kapitału przy jednoczesnych globalnych rozwiązaniach przeciwdziałających wyprowadzaniu działalności do rajów podatkowych to mogą być przychody na poziomie pojedynczego kraju liczone w dziesiątkach miliardów w dowolnej wymienialnej walucie :D Różne Bezosy od tego nie zbiednieją, co najwyżej stracą trochę władzy, a skorzystają wszyscy - wyborcy konfederacji też.

•  

@suluf: Owszem mamy. Polska jest biurokratycznie przeregulowana pod każdym względem i w każdej statystyce czasu spędzonego na wypełnianiu papierków do urzędów wypadamy fatalnie.

Przede wszystkim nie dostanę rachunku za tą pizzę, bo nie będzie żadnego urzedasa, który ją sobie zamówi. O tym zdaje się, że zapominasz

•  

Przede wszystkim nie dostanę rachunku za tą pizzę, bo nie będzie żadnego urzedasa, który ją sobie zamówi. O tym zdaje się, że zapominasz

@Dakkar: Powiem więcej, nie mam pojęcia o czym mówisz

•  

Jakbyś dostał pizze i musiał zapłacić 30 z (...)
      @suluf:

•  

@Dakkar: Tylko urzędnicy dostają rachunki ? I pewnie tylko polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nawet nie wnikając że nie ma się to, po za samą pizzą, nic do tego co ja napisałem

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zdjęcia pokazujące jak wzmacniałem strop na parterze, który jest taki sam gruby jak ten na piętrze. Obydwa stropy mają ponad 40 lat i przeżyły wiele imprez w których uczestniczyło po 20 osób i więcej. Wszyscy tańczyli i skakali i noc się kurwa nie stało wy dzbany bez szkoły!
    #stepujacybudowlaniec

odpowiedzi (78)

• odpowiedzi (32)

Dobra własnie wróciłem, na szczęście obie nerki jeszcze mam.
    Czekałem na nią w tym parku 20 minut, bo wejścia pomyliła i nie miała internetu, więc poszła do mcdonalda, żeby złapać wifi i się ze mną dogadać gdzie się spotkamy XD
    Ostatecznie zobaczyłem ją około 16. W sumie to wyszło trochę na odwrót niż na zdjęciach, bo teraz to jednak 7,5 z twarzy, ale troche grubsza wiec tak z 6/10. Uroda troche wschodnia, ale nie wiem bo się chyba nie znam, na pewno nie wyglądała jak #p0lka zielone oczy i dużo piegów do tego rudo brązowe włosy. Bardzo energiczna, od razu skok w ramiona i długo się przytula, tak dziwnie bo ja bym już puscił, polki to tak 2-3 sekundy i to jedną ręką, a ta jakbym wyjeżdzał do wietnamu na wojnę co najmniej. W trakcie rozmowy (tak udało się w miarę normalnie po polsku dogadać, czasami jakieś słowa troche z angielskiego brała, ale sens jak najbardziej do wyczucia) wyszło, że podobno ukraińcy tak mają, że są towarzyscy, a polacy podobno bardziej zdystansowani. Troche się zgadzam, bo szła tak blisko mnie, jak żaden najwierniejszy pies nawet nie idzie koło nogi swojego pana.
    Rozmowa mocno ogólna, czym się zajmuję ja, czym ona itd. Studiuje w Polsce jakieś gówno na uniwersytecie, jak każda ukrainka w tym kraju. Raczej nie było tematu nad którym jest sens się tutaj rozwodzić, ogólnie wydawała się mocno ucywilizowana jak na ukrainkę, ale może to dlatego, że jest ze stolicy.
    Co ciekawe, to już nie tylko polki mają oczekiwania co do wzrostu, ja mam 187 ona 173 i gadaliśmy jakie cechy charakteru podobają nam się u płci przeciwnej, to ona na wstępie powiedziała "wiadomo na wzrost zawsze się na poczatku zwraca uwagę haha"
    Dosyć dziwna sytuacja, chodziłem czasami na randki, ale nie zdarzyło mi się, żeby dziewczyna zatrzymała się w trakcie spaceru 3 razy i chciała się po prostu przytulać. Mimo to, czułem że dzisiaj maczuga nie zostanie wypolerowana. Jak się później okazało, nie myliłem się.
    Wracaliśmy do siebie tą samą trasą więc odprowadziłem ją pod klatke, skończylo się przytulaniem, ale nie zależało mi jakoś na całowaniu, patrzyłem na nią z bliska jak siedzieliśmy w parku i ma takie małe rude włoski nad ustami, mnie to trochę obrzydza XD
    Powiedziała że ma nadzieję na to że uda się nam jakoś spotkać w tym tygodniu, także zobaczę jak teraz będzie się pisało.
    Wstępie już ją wyczułem, widzę ze lubi zdecydowanych, a nawet bym powiedział władczych facetów. Więc następnym razem nie zamierzam się pierdolić w tańcu.

#badoo #tinder #randkujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (70)