Wpis z mikrobloga

424 + 1 = 425

Tytuł: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Autor: Christel Petitcollin
Gatunek: popularnonaukowa
ISBN: 9788372298393
Ocena: 4/10

Autorka w przystępny sposób opisuje koncept osób "nadwydajnych mentalnie". Swoją teorię opiera o różnice w rozwoju półkuli mózgowych i wynikających z tego konsekwencji, zwizualizowanych wieloma personami i sytuacjami z jej kariery psychoterapeutki.

Czytając książkę, trudno oprzeć się wrażeniu, że napisana jest świadomie wykorzystując efekt horoskopowy. Wachlarz dysfunkcji - mniejszych i większych - pozwala czytelnikowi w łatwy sposób zidentyfikować się z problemem. Poza głębokim opisem charakteru osób "nadwydajnych mentalnie", brak jest natomiast istotnych wskazówek jak można sobie radzić z tą przypadłością. Dużo zarzutów można mieć do dosyć ostrego dzielenia społeczeństwa na "my" (nadwydajni mentalnie) i "wy" ("normalnie myślący"). Świat jest jednak nieco bardziej skomplikowany :)

Książka napisana w formule krótkich rozdziałów, przedzielanych podtytułami. Czyta ją się łatwo i szybko. Długo zastanawiałem się nad oceną tej książki. Na początku poczułem się dobrze zrozumiany; później oszukany; ostatecznie widzę w książce (niewielką) wartość - uświadamia różnice w zachowaniu i ambicjach różnych osób.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
kalorymetr - 424 + 1 = 425

Tytuł: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wy...

źródło: comment_1614453602FTYC8Ag3JOGhEg6vj9aaBg.jpg

Pobierz
  • 2
@kalorymetr: Potwierdzam zarzuty. Ja tez kwalifikuje się do opisu nadwrażliwych ale aż włos mi się jeżył na głowie kiedy pomyślałem jakbym się czuł jako "normalny" który w książce mam wrażenie zrównywany jest z jakimś troglodytą.
Mam też u siebie druga część "Jak lepiej myśleć" w której autorka odpowiada na wiadomości czytelników do "jak mniej myśleć". Na razie czytałem tylko kilka stron, w każdym razie zdążyła zapewnić że nie uważa "normalnych" za