Wpis z mikrobloga

Hej. Zapraszam na mój nowy film. Nie wrzucam filmu na wykopalisko bo temat raczej niszowy więc za dużo osób planowanie dróg nie interesuje ale wrzucam tu dla fanów infrastruktury. Wołam starych kumpli z @Stitch na czele ;) @BobMarlej
@dzbanerski, @Intelekt, @Plutonium, @Fasol88, @size, @kozackiBOHUN, @jarezz, @Maciejos00, @rajkru, @PepeXD
@size, @niktastoi, @Grubyp_q @Kociamber, @Itun, @Fasol88, @daox, @jarezz, @soadfan, @Gorzki_stulejarz, @Dorciqch, @AnonimowyWykopowicz, @Montago, @p98, @Maciejos00, @PepeXD, @Flidd, @valencianista, @Intelekt, arcypatelniagrozy #autostradypolska https://www.youtube.com/watch?v=9N5ZHqFiUp8&feature=youtu.be #ciekawostki #technologia #plock #torun #warszawa #wloclawek #drogi #autostrady
  • 16
Co do oznakowania to Gdaka zdaje się robić jakieś podchody i przeprowadza ankietę on-line wśród użytkowników dróg krajowych. Swoją drogą to nie rozumiem dlaczego Gdaka w kwestii oznakowania próbuje wyważyć otwarte drzwi i nie może "zgapić" oznakowania od Holendrów albo Niemców tylko proponuje swoją wesołą twórczość w postaci oznakowania eksperymentalnego gdzie jest zupełne pomieszanie z poplątaniem.
@Gorzki_stulejarz: Pełna zgoda. Ale oni nie chcą brać od innych. Wielokrotnie im to mówiłem na spotkaniach. Że mamy w Europie 3 kraje które są mistrzami świata w oznakowaniu są to Niemcy Holandia i Hiszpania. Pojechać skopiować i będzie super. Niestety nasze mądre głowy uważają że potrafię lepiej. Niestety ale im to nie wychodzi.
@Rusonaldo: fajnie jakby powstała S10, będę mógł wreszcie do rodziny koło Lipna podjechać bez bujania się po dziurach.
Co do oznakowania, to w Polsce rozbraja mnie wskazywanie na autostradach końcowych przejść granicznych - przykładowo zjeżdżając z A8(AOW) na A4 w kierunku zachodnim widać na drogowskazie Zgorzelec, Jędrzychowice i Lubawkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że po drodze jest jeszcze większa od nich wszystkich razem wziętych Legnica...
@PepeXD: O tak. Wioski na graniach to ja kocham na znakach. To jest tak potrzebne jak wrzód na d..pie. Po co komu wiedzieć na granicy Polski z Niemcami że do Korczowej jest kilkaset km. Na znaku nie ma Krakowa czy Katowic lub innego Rzeszowa ale jest Korczowa, Gorzyczki, Budzisko itp. Będzie o tym odcinek w tym roku,
@Rusonaldo dzięki za materiał. Robisz kawał dobrej roboty. Przy okazji jak już poruszyłeś temat S10 to ja tylko powiem, że nie mogę się doczekać aż ta drogą w końcu powstanie (zwłaszcza część między Wałczem a Bydgoszczą), bo ułatwi to bardzo dojazd ze Szczecina do Bydgoszczy, Torunia no i stolicy. No i jak już jesteśmy w tym temacie to mam pytanie, może akurat będziesz znał odpowiedź, lub będziesz wiedział gdzie szukać odpowiedzi na
Nie podoba mi się pomysł dzielenia wielkiej obwodnicy Warszawy na odcinek autostradowy oraz odcinek ekspresowy. Powinniśmy wzorować się na ringu w Berlinie i zrobić jedną drogę o jednym numerze.
@Intelekt: Przecież w Polsce to jest kultywowana już od co najmniej dekady tradycja że drogi pełniące rolę obwodnicy zmieniają parametry w pobliżu miasta. Bądźmy tradycjonalistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
S8 - ale nagle A8 bo obwodnica Wrocławia
A2 - ale nagle S2 bo obwodnica Warszawy
Podział A/S wynikający z nieaktualnych już założeń z początku lat 90 to zaraz obok oznakowania niezły żart.
@Rusonaldo: w sumie jak już jestesmy przy planowanych drogach, Gdaka już ma mniej więcej koncepcję co chcą zrobić z A4 od Bielan Wrocławskich do Bolesławca? Bo już nie dość, że widziałem plany A4 BIS, burzenia wiaduktów i budowy od nowa to jeszcze mi się przewinęło przy okazji, że GOP też chce wzorem Dolnego Śląska A4 BIS... paranoja :D
@Stitch: Opracowano kilka wariantów, w tym także poprowadzenie A4 zupełnie nowym śladem. Najprawdopodobniej zostanie wybrany wariant rozbudowy A4 w obecnym śladzie wraz z budową obejścia Wrocławia nowym śladem na odcinku Kostomłoty - Krajków.