Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracait #programista15k #biznes #emigracja #medycyna #wygryw wołam tagi ludzi sukcesu :D

Mirasy, potrzebuję rady, bo muszę zacząć życie na nowo (︶︹︺)

Dokładałem prawie rok ze swoich oszczędności do biznesu, który przez lata był moim jedynym źródłem utrzymania, myślałem że coś teraz drgnie, ale Polska znowu mnie zgniotła butem jak robaka. Zdecydowałem się zamknąć firmę, żeby się nie wykrwawiać z gotówki w nieskończoność. W efekcie mam środki, żeby się spokojnie utrzymać przez kilka lat, ale jestem świadom, że muszę się przekwalifikować. Dysponuję nieograniczoną liczbą czasu i jestem zdeterminowany, żeby się uczyć czegoś przyszłościowego. Mogą to być kursy, studia, materiały do nauki samodzielnie, coś co w perspektywie kilku lat zapewni mi pewny fach. Jak cały ten pandemiczny temat minie, to jestem również gotowy emigrować, bo mam serdecznie dość życia w państwie z dykty i wspierania tego patusiarskiego rozdawnictwa.

Żeby było też jasne, nie naoglądałem się telenowel o prawnikach/lekarzach, ani nie naczytałem się o mitycznym 15k po 2tyg. bootcampie i innych bzdurach tego typu.

Dlatego moje pytanie do ogarniętych życiowo Mireczków, którzy sobie fajnie radzą w życiu:
- jaką ścieżkę rozwoju polecilibyście komuś, kto właśnie jak ja musi zacząć na nowo, a dysponuje sporą ilością czasu?

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, ale zostanie roksanką mnie nie interesuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603a711ca6e343000ac02793
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: stomatologia/medycyna. To są królowie życia zarówno w Polsce jak i w każdym innym kraju. Zarabiają tyle co 2-3 statystycznych kuców, a przy zmianie pracy raczej nikt im nie robi i jakichś dziwnych egzaminów, byle tylko ich uwalić. Nikt nie oczekuje od nich, że po pracy będą czytać research gate i Wikipedie (chociaż imo dobrze byłoby) oraz pracować w wolontariacie żeby się poduczyć.

A łaska korpo kucingowego na pstrym koniu jeździ,
@wpoldokomina: Po tych kierunkach pierwsze pieniądze masz w 7. roku edukacji i to niewiele ponad minimalną krajową. Zakładając, że OP do maja ogarnie biologię i chemię żeby mieć maturę na około 90% to dostałby się w październiku 2021, czyli pierwsze zarobki jako stażysta w 2027. To już lepiej jakieś ratownictwo i wyjechać za granicę
A łaska korpo kucingowego na pstrym koniu jeździ, jesteś trybikiem stosunkowo łatwo zamienialnym.


@wpoldokomina: i tak i nie. Jak jesteś słaby to może to działa. Jak jestes dobry i masz known how w konkretnej branzy technologi to nie jest tak łatwo cie zastąpić. Ale tak samo jest ze wszystkimi innymi zawodami. możesz być ujowym niezbyt wybitnym lekarzem i zarabiać $120k rocznie w ujowej przychodni na prowincji i możesz być wybitnym chirurgiem
@wpoldokomina: to samo jest w każdym innym zawodzie. Serio myślisz, że typowy gość z Polski zrobi studia medyczne i poleci do Los Angeles, żeby kosić hajsiwo pracując w prywatnej klinice, gdzie będzie robił nowy nos celebrycie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asdfghjkl: popyt jest olbrzymi, a podaż ograniczona mocniej. Pomijając kwestię intelektu, żeby programować wystarczy komputer i internet, który ma teraz praktycznie każdy. Lekarz to już próg wejścia związany z tym że musisz zainwestować swój czas. Nie każdego na to stać. Taki trade off.
@wpoldokomina: żeby zostać matematykiem, fizykiem etc tez wystarczy internet. Żeby programować też czas jest potrzebny xD Jedna różnica jest taka, że masa studentów medycyny konczy swoja historię z tematem jeszcze na etapie uczelni i nie zdobywaja nigdy praw do wykonywania zawodu, bo nie daja rady a z programowaniem jest tak, że ci mniej zdolni i słabi dostają pracę w gówno robotach przy gówno projektach za gówno pieniądze.
Widzę, że założyłeś iz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zalezy w jakiej branży jesteś „mocny” mogę Ci polecić rozwijanie się w IT w Cloudzie, zrobienie certyfikatów Microsoft gdzie teraz to jakieś grosze ~15$ za certyfikat a po kilku zrobionych szukać pracy zaczepić się gdzieś żeby rozwijać sferę praktyczną.
OP: @wpoldokomina: @Eustachiusz: Biologię mam ogarniętą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale termin składania deklaracji maturalnych upłynął 7 lutego, więc nie ma opcji nadrobić w tym roku chemii. Aczkolwiek kusi mnie, żeby spróbować chociaż 1 rok medycyny :D Za "moich czasów", to trzeba było się pochwalić wynikiem 85% z biologii i chemii, żeby mieć szanse na lekarski, a z tego co dziś widzę, to progi spadły
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko mi powiedzieć co Ciebie "jara" możesz iść w chmurę co jest bardzo przyszłościowe tylko to jest z każdym zawodem, jak ciebie to jara i będziesz chciał pogłębiać wiedzę cały czas ok to będziesz wyciągał fajne profity(głownie pieniężne), a jak tak bardziej do zawodu który chcesz coś porobić w ciągu 6-8h i wyjść i mieć zycie też spoko tylko nie spijesz tej śmietanki. Bardziej bym określil na Twoim miejscu co
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz biologię to mógłbyś poszukać uczelni gdzie można startować z czymś innym niż chemia np niektóre punktują matematykę jak chemię. Ale pierwszy rok lekarskiego jest najbardziej przesrany, więc takie próbowanie tylko jednego roku mogłoby Cię zrazić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: doradca podatkowy? Mi się wydaje że to może być spoko praca biorąc pod uwagę jak zmieniają się przepisy. Trzeba trochę się pouczyć żeby nim zostać.

Psychoterapeuta? Jest dużo ogłoszeń o pracę. Można otworzyć własną praktykę. Wystarczy czasami ze juz masz jakieś studia skończone. Potem kurs 4 letni w szkole w nurcie jaki tobie pasuje. Os 2 roku szkolenia można już świadczyć usługi. Uważam że ważna praca biorąc pod uwagę że
@AnonimoweMirkoWyznania: zacznij od wykrycia, w czym jesteś dobry i co ci sprawia przyjemność. Później próbuj do tych aktywności dostosować jakąś ścieżkę zawodową lub certy.

Jeśli prowadziłeś już biznes, to chyba masz zdolności do biznesu. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad następnym biznesem zamiast na siłę zdobywać jakiś konkretny fach.