Wpis z mikrobloga

Hej, jaki rozmiar krossa levela na 173cm wzrostu? Nie mam mozliwosci przymierzenia w sklepie bo mieszkam w malym miasteczku, gdzie sklepow rowerowych praktycznie nie ma. Rama mysle, ze M. A kola? 27.5 czy 29? Bede jezdzic glownie sciezki lesne, utwardzone lesne drogi i asfalt. Bez zadnego skakania itp. Codziennie robie ok 80-100km. Ma ktos Kross Level 2.0 - 5.0 i ma podobny wzrost do mojego? Heeeey! #rowery #mtb
#rower
  • 15
sugerowane


@kubraczek: Może sprawdził, ale ma dość rozumu, żeby znać znaczenie słowa "sugerowane"? Wzrost to pierwsze, ale nie jedyne kryterium. Liczy się też przekrok, zasięg ramion, stopień sprawności (wygimnastykowania) i przeznaczenie. Ale w przypadku Levela jest totalnie na 17", czyli S i tu nie ma dylematów. Dobrze, że zapytał, bo by jeździł za dużym rowerem.
Liczy się też przekrok, zasięg ramion, stopień sprawności (wygimnastykowania) i przeznaczenie.


@Adwokat_Boga: Zgadza się, ale jednak w oparciu o sam wzrost stwierdziłeś od razu, że S będzie idealne, więc czym się różni zapytanie tutaj od sprawdzenia na stronie? Tam zresztą też podają S.
Są takie same przecież...


Jedynie w 5.0 21 chyba przesunęły im się kolumny w wierszu ze wzrostem xD

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-xc/level-5-021-czarny-srebrny-polysk


@kubraczek: No chyba nie do końca... Przyglądnij się drugiej kolumnie.

@krsu: 17", 29" jeśli cię noga puszcza. Ja nienawidzę, jak mi ktoś #!$%@? o dwóch palcach, które mają się mieścić między ramą a klejnotami bądź krainą łagodności. Które palce? Szczupłe czy tłuste? Dwa palce to się wsadza pospolitej natalce.
'Murukanie mówią
A.....a - > Są takie same przecież...

Jedynie w 5.0 21 chyba przesunęły im się kolu...

źródło: comment_1614514214i9PRWryukEHgihDYMvollH.jpg

Pobierz
Przyglądnij się drugiej kolumnie.


@Adwokat_Boga: Przecież wszystko się zgadza, które dokładnie rozmiary ram są inne?
Na górze M (19" i koło 29") odpowiada dolnemu L i przedział wzrostu jest podany taki sam, to samo np. dla S i M.

Poza tym geometrie tych ram są różne.