Wpis z mikrobloga

  • 9
436 + 1 = 437

Tytuł: Noc Kupały (Kwiat Paproci tom 2)
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Gatunek: romansidło fantasy
Ocena: ★★★★★★

Opisywałam niedawno tom pierwszy
https://www.wykop.pl/wpis/55733071/408-1-409-tytul-szeptucha-kwiat-paproci-tom1-autor/
który skończył się przed momentem kulminacyjnym... tak, dobrze czytacie. Kulminacja akcji z całego tomu 1 ma miejsce w tomie 2 czyli w Noc Kupały.
Gosława dalej biega za swoim Gachem, który okazuje się mieć nie do końca martwą żonę (sam jest zaś nieśmiertelny), dodatkowo pogrywa z bogami
i jedynie jej mentorka szeptucha Baba Jaga jest najnormalniejsza z towarzystwa
W książce pojawiają się pierwsze sceny erotyczne, bo główna bohaterka oddaje się Przystojniakowi w środku lasu (no heloł, a kleszcze?). Dodatkowo dowiadujemy się, że mało rozgarnięta Gosława jest niesamowicie wyjątkowa (rzecz jasna bardziej niż była jej Gacha, która przypominam, że zmarła z tysiąc lat temu, ale dalej prześladuje naszą parę).
O ile pierwszy tom był pełen różnych przygód, drugi tom jest bardziej monotonny. Wszystko kręci się wokół pewnej przepowiedni i tego, co ma się stać w Noc Kupały - wyjątkową, bo właśnie wtedy Gosława ma zerwać kwiat paproci, który daje niesamowitą moc pożądaną przez ludzi i bogów.
UWAGA SPOILER


Książkę czytało się fajnie, bo człowiek był po prostu ciekawy, co się stanie i czy jego obstawienie końca się spełni. Natomiast mogłaby być krótsza. Sceny erotyczne nie były złe, aczkolwiek dla mnie zawsze wychodzą niezgrabne i chwilami mi się dłużyły, albo odbierałam je z zażenowaniem, bo właśnie zmywałam naczynia lub myłam kibel do czyichś aktów miłości. Tak, słuchałam w formie audiobooka. Głos lektorki bardzo przyjemny. Generalnie polecam. Tak, aby się wyluzować i nie myśleć zbyt dużo to fajna lektura

#bookmeter
kt13 - 436 + 1 = 437

Tytuł: Noc Kupały (Kwiat Paproci tom 2)
Autor: Katarzyna Ber...

źródło: comment_1614539284FT1X0xwtqj0Aqe388bfkgw.jpg

Pobierz