Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kurła Mirki pijcie ze mną kompot.

Pracuję na kolei ładnych parę lat na utrzymaniu, to moja pierwsza praca i tak się tu trzymałem po mimo 2900 na rękę, ale w końcu powiedziałem dość. Kurwa człowiek żyje jak zwierzę od 1 do 1, wynajem mieszkania to pół wypłaty, a nie będę jak robak mieszkał w wynajmowanym pokoju. Po tych podwyżkach to już nawet na skromne życie z bólem starcza.

Wszyscy wokół pierdolą, żebym trzymał się roboty, bo czasy niepewne, dobrze że praca jest etc etc. A chuja tam.

Powysyłałem CV wszędzie zaznaczając że chciałbym netto conajmniej 5 tysięcy, i prawdę mówiąc nie liczyłem na jakikolwiek odzew. Było to wczoraj.

Właśnie odebrałem szósty telefon z zaproszeniem na rozmowę, do dwóch firm wzięliby mnie od ręki już na podstawie rozmowy telefonicznej z mistrzem automatyki.

W moim regionie automatyków tak brakuje, że bylebym jak najszybciej przyszedł to wręcz przebijają moje oczekiwania finansowe.

Straciłem na kolei mnóstwo czasu, tyle lat nauki specyficznych urządzeń, egzaminów, komisji, straciłem zdrowie po upadku z semafora, a bhpowiec to jest fajny jak musi Ci szkolenie zrobić, a jak przyszło co do czego to na głowie stanął, żeby mi nie uznać wypadku przy pracy.

Lubię tą robotę. Praca jest ciekawa, ale zarobki to jakiś ponury żart. Przyjść, złapać doświadczenie w automatyce i spierdalać, po to jest ta firma.

W poniedziałek mam 6 rozmów o pracę. Będę raportował jak wyszło, a jak już będę miał ostateczną decyzję do podjęcia mam cwany plan.

Otóż planuję pójść do dyrektora i żądać 100% podwyżki, z uwagi na lepsze oferty które otrzymałem. I tak na 99% nie dostanę, chociaż kolej w moim regionie ma nóż na gardle, bo brakuje w tym momencie już 7 automatyków, a jak ja odejdę to będzie brakowało 8, a młodych trzeba szkolić conajmniej 2 lata żeby mogli samodzielnie pracować.

W sumie pójdę tam bardziej po to, żeby usłyszeć że "młody chyba w dupie Ci się poprzewracało" i zobaczyć jak się dyrektor zapowietrza kiedy usłyszy jakiej podwyżki żądam. Zdam relacje w poniedziałek.

#pracbaza #kolej #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (134)

Znajdzie się jakiś chętny na mieszkanie z ogródkiem?
    #patodeweloperka #nieruchomosci

odpowiedzi (103)

• odpowiedzi (14)