Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (24)

 • avatar

  W nawiązaniu do wpisu, który dodałem 6 kwietnia 2020 roku. Na wstępie chciałbym wyróżnić użytkownika, który przypomniał mi o moim zobowiązaniu @jabl gdyby nie on nie zrobiłbym tego. Na śmierć zapomniałem do czego się przyznaję i przepraszam.

  Postanowiłem, że przekopiuję całą treść mojego wpisu z przed roku i w nawiasie dodam aktualne dane. Oczywiście potraktujmy to z przymrużeniem oka, ponieważ dane mogą się różnić w zależności od regionów Polski.

  Stan na 06.04.2020 - (13.04.2021)

  - Cena paliwa: 3.57zł w komentarzach doszliśmy do tego, że bardziej adekwatna była kwota w okolicy 4zł (obecnie: 5,25zł)
  - Szkoły zamknięte. (obecnie: dalej aktualne)
  - Zakaz zbiorowisk max 2 osoby (obecnie: wydaje mi się że dalej obowiązuje jakiś podobny zakaz ale nie jestem pewny)
  - Chodzimy w rękawiczkach i maseczkach. (obecnie: aktualne w szczególności maseczki)
  - Ograniczona liczba kupujących w sklepie. (obecnie: aktualne)
  - Czekamy w kolejkach na dworze by wejść. (obecnie: bywają takie miejsca, ale raczej rzadkość)
  - Odwołane imprezy, koncerty. (obecnie: aktualne)
  - Restauracje, teatry, kluby zamknięte. (Obecnie: aktualne)
  - Imprezy rodzinne, wesela odwołane. (Obecnie: bywają, ale sami wiecie jak to wygląda i jakich nieproszonych gości można mieć w trakcie takiej imprezy)
  - Max 5 osób na pogrzebie. (obecnie: 1 osoby na 15 m2 powierzchni)
  - Zamknięte place zabaw. (obecnie: nieaktualne chyba, że mówimy o boiskach typu orlik)
  - Praca urzędów ograniczona. (obecnie: aktualne)
  - Zakaz wchodzenia do lasu (obecnie: nieaktualne, uff)
  - Brakuje maseczek, rękawiczek. (obecnie: nieaktualne)
  - Brakuje respiratorów w szpitalach. (obecnie: aktualne, nie pomogły próby dokonania transakcji z handlarzami bronią)
  - Granice państwa zamknięte. (obecnie: ograniczone, ale nie w pełni zamknięte)
  - Loty odwołane. (obecnie: ograniczone)
  - Policja patroluje ulice. (obecnie: patroluje jak zawsze, ale odnosząc się do wpisu i starając się być rzetelnym muszę napisać, że nieaktualne)
  - Młodzież do lat 18 nie może przebywać na ulicach. (obecnie: nieaktualne)
  - Nieustanne informacje dotyczące nowych zakażeń i zgonów. (obecnie: aktualne)
  - Zaniedbana i niedofinansowana przez lata służba zdrowia (obecnie: mocnooo aktualne)
  - Organizacja zbiórek by wspierać lokalne szpitale (obecnie: nie potrafię się odnieść, nie widzę za dużo takich inicjatyw)
  - Politycy kłócą się o wybory prezydenckie (obecnie: wybory się odbyły, Sasin dał radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°))
  - Żyjemy w izolacji (obecnie: aktualne)
  - Na dworze wiosna, którą oglądamy przez przez okno (obecnie: jeszcze aż tak ciepło nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

  Do wielu rzeczy ciężko się było odnieść z tej listy dlatego pewnie przy nie jednym punkcie będzie ktoś niezadowolony. Od siebie dodam, że przez ten rok oficjalnie przechorowałem wirusa, mam swoje przemyślenia co do tej choroby, uważam, że z większości ograniczeń powinniśmy już dawno zrezygnować.

  Na końcu tamtego wpisu dodałem, że może to być fajny eksperyment i wiecie co ? Gówno prawda wtedy liczyłem, że to potrwa kilka miesięcy ale teraz szkoda strzępić ryja. Mógłbym się mocniej postarać, wypisać jakieś dodatkowe absurdy, które dochodziły przez cały rok, ale to już nie jest zabawne. Dawno temu przestałem oglądać wiadomości i czytać aktualności na ten temat stąd mogłem coś napisać nie do końca zgodnie z prawdą.
  pokaż całość

  odpowiedzi (61)

 • avatar

  Podczas rozmowy z proboszem, ten probowal mnie przekonywac do nie robienia apostazji, a ja mu na jednym wdechu (no prawie): Ze nie wierze, nigdy nie wierzylem i wiara zostala we mnie wmuszona kiedy bylem nieswiadomym dzieckiem, w dodatku zostalem bez mojej zgody ochrzczony i wyslany do komunii poprzez przekupienie prezentami i pieniedzmi + co ludzie pomysla, na dodatek nie utozsamiam sie z ta wiara, z jej prawami i czulbym sie wspolwinny jesli nie wypisalbym sie z tej sekty poniewaz bandyci w sutannach dopuszczaja sie przestepstw seksualnych na nieletnich i sa kryci przez swoich "braci" przez co pozostaja bezkarni, a mnie to obrzydza, ze nie zamierzam nigdy wziac slubu koscielnego nawet jesli mialoby to sie wiazac z wielkim oburzeniem ze strony rodziny mojej czy partnerki, nigdy nie zostane chrzestnym ani nie bede chcial tego zrobic jak i nigdy nie wroce do tej wiary, jestem osoba ktora wierzy w nauke, a nie jakies cudy i wymysly spisane ponad dwa tysiace lat temu, w ktore jedni moga wierzyc, dodatkowo nie moge wierzyc w cos co zaprzecza wszystkim prawom nauki jak i dlatego, ze ksieza ktory wedlug tejze religii powinni nie obnosic sie z bogactwem to robia, zamiast zyc skromnie to zyja wystawnie, zamiast pomagac innym to wyciagaja reke po pieniadze od biednych i schorowanych podczas koled - wtracilem jeszcze to jak pamietam z czasow gowniaka jak przyszedl ksiadz po koledzie do schorowanej babci, ktora mowila, ze ma ciezko bo leki drogie i duzo na nie idzie to typ zamiast zostawic koperte to wzial, a babcia bardzo bogobojna i dawala zawsze 100 albo 200 (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  Mniej wiecej tak to leciało. Typ po moim dosyć długim monologu stwierdził, ze dalsze próby przekonywania nie mają sensu i w jego oczach popełniam grzech niewybaczalny, w dodatku uważa mnie za osobę opetaną, ale jak tak bardzo chce to się zgodzi i podpisze papiery xD
  Jak juz wszystko mialem to mu dodalem, ze nawet gdyby tak sie zdarzylo, ze bede potrzebowal bierzmowania czy zdecyduje sie na slub koscielny to wystarczy, ze sypne jego pazernym kolegom kilka stowek i wszystko wroci do normy XD
  pokaż całość

  odpowiedzi (62)