Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 137
38 660 + 301 = 38 961

Rzeszów


Pobudka o 4 rano, o 5 wyjazd na pociąg, 5:30 start z Krakowa Głównego i o 7 jestem w Tarnowie. Pociągiem z trzech powodów. O tak wczesnej porze jest jeszcze najnormalniej zimno, często poniżej zera, po drugie rowerem do Tarnowa trzeba jechać 4h, a tak to jeszcze trochę odeśpię przez drogę, a po trzecie dzięki #krwiodawstwo mam (niemalże) darmowy bilet, więc zawsze to więcej czasu i sił na kręcenie terenów gdzie mnie jeszcze nie było.

Rano mgła i 0 stopni, zimno jak fiks, zdecydowanie trzeba było wziąć zimowe rękawiczki. Dwa stopnie i mgła utrzymują się do około 11, jak tylko pojawiło się słońce, bardzo szybko zrobiło się całkiem cieplutko. Umiarkowana ilość gruzów, trochę błotka, w niektórych miejscach jeszcze śnieg, czy też woda z niego. Ogólnie dość przyjemny dzień. W Hucisku koło Kolbuszowej znajduję na poboczu przejechany parę razy portfel, w środku sporo dokumentów, dowód i karty. Udało się znaleźć gościa na FB, skontaktować i z pół godziny później dogonił mnie autem na trasie, portfel zwrócony.

Godzinkę później dołącza @FriPuc, który jedzie ze mną do Rzeszowa. Nie ma lampek, więc urywa się, a ja kręcę jeszcze 70km po okolicznych kwadratach.

Powrót też pociagiem, a zasadniczo to dwoma, bo Rzeszów - Tarnów, 10min na przesiadkę i Tarnów - Rzeszów.

Kwadratów przybyło dość sporo, zielonych przybyłoby jeszcze więcej, ale kolega @FriPuc przekonał mnie do zmiany trasy i nie zauważyliśmy, że omija jeden potrzebny do załatania dziury. Dostanie za to pompką rowerową. A kwadracik będzie następnym razem.

Pierwszy tegoroczny wpis do #metaxynarowerze, bo też pierwsze 300km, w tym roku. Tymi krótszymi to szkoda Wam spamować. Najgorzej, że jak tak dalej pójdzie z obostrzeniami, to w tym roku może nie być Eurotripa. Bo prawdopodobieństwo utknięcia gdzieś poprzez niedoinformowanie o kwarantannie w danym kraju chyba większe niż w zeszłym roku.

Strava

Total tiles: 42 114
Max cluster: 8361
Max square: 56x56

#rowerowyrownik #kwadraty #100km #200km #300km

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
metaxy - 38 660 + 301 = 38 961

 Rzeszów

Pobudka o 4 rano, o 5 wyjazd na pociąg, ...

źródło: comment_1614765691bdBopkeNWrrbWCs2XMh3rj.jpg

Pobierz
  • 13
Sprawdzałem u kilku innych kolejarzy i niestety znalazłem, tylko covidowe.


@jaj0: łódzkie też i to chyba jedyne dwa województwa w Polsce.

a ta zniżka małopolski to do Jasła nawet działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aderonis: owszem. Szczególnie mi to pasuje, że pochodzę z wioski 15km od Jasła. Gdyby kogoś interesowały szczegóły:

1) Wałki i Jasło w kierunku województwa podkarpackiego;

2) Hucisko, Kęty Podlesie, Czechowice-Dziedzice, Balin i