Wpis z mikrobloga

@Sexteen_Tons: obniżyć Vcore do 0,9 lub niżej, ale może pracować niestabilnie. Obniżyć mnożnik z 15 na 7 lub 8. Wtedy będzie stabilny, ale i wolniejszy.
Ostatnia opcja to wyłączenie dwóch rdzeni w biosie jeśli płyta główna to umożliwia.
Raczej wątpię czy uda się zejśc tak nisko z TDP.
Serwer 4 rdzenie w zupełności wystarczą.


@Sexteen_Tons: nie opłaca się, za dużo prądu to będzie brało nawet po przetaktowaniu. Kup coś mniejszego. Są fajne małe kompy które ciągną dużo dużo mniej prądu a mają wydajność tego Athlona. niestety ale on jest stary a stary Amd miały kiepski współczynnik MOC/W
@ksiak: Sprawdziłem cała listę, najbardziej opłaca się Ryżemy, albo debilne ale mobilne nie mają płyt na desktopy.

Zostają Thin Clienty, ale mają mało slotów na karty rozszerzeń. A musze mieć 2 karty i to porządne żeby znów nie robić tego samego.
@ksiak: Vlany do telewizji Vlan do internetu. Torrenty + TOR wychodzi natywnie, oczywiście zalogowany.

Mam dwa dekodery jeden spięty kablem, drugi po WiFi. Konfiguruje to PFsensem i wyciagam konfigi,
@Sexteen_Tons: Męczyłem pod pasywne chłodzenie Phenom II X4 955 a to z grubsza to samo co Athlon 2 X4 640
W biosie na sztywno minimalne napięcie +0.1 V (zdaje się 0.9V + 0.1 czyli 1.0V) + minimalny mnożnik
Podbijasz mnożnik + benchmark pod sprawdzenie stabilności - w aida 64 możesz sprawdzić aktualne tdp
Był jakiś fajny program do automatycznej zmiany napięcia/mnożnika w zależności od obciążenia (w moim przypadku 0.9V mnożnik 4